Tenisová legenda dluží desítky milionů eur, chce prodat wimbledonské trofeje

Boris Becker.

Zoufalé činy si žádají zoufalá řešení. Problémy Borise Beckera přetrvávají a dokonce jsou stále větší. Podle magazínu Stern měl dlužit bývalý německý tenista až 61 milionů eur. Ze dna by ho mohl vyhrabat prodej tří wimbledonských trofejí.

Becker musel vyhlásit bankrot již v červnu, a to kvůli dluhům společnosti Arbuthnot Latham & Co, které dlužil zhruba čtyři miliony eur. Tento dluh ale není ani zdaleka jediný, který šestinásobný vítěz grandslamových turnajů má.

Trofej z roku 1985, kterou chce tenisová legenda prodat.

"Člověk má pocit, že strká hlavu do písku. Tohle si měl promyslet už dávno. Jde už o historický dluh," vysvětlovala soudkyně, která odsoudila Beckera k bankrotu s tím, že verdiktu lituje protože sama Beckera sledovala při zápasech na wimbledonském centrkurtu.

Podle deníku The Sun se přihlásil i bývalý Beckerův partner, který žádá 35 milionů eur. Boris Becker si tenisem vydělal přes 25 milionů dolarů a do dluhů se dostal kvůli nepovedenému rozvodu a neúspěších v podnikání.

Jak říká známé české přísloví, tonoucí se i stébla chytá. A Becker už je krok od utonutí. Teď chce dluh alespoň zmenšit díky prodeji tří trofejí z Wimbledonu. Ty si z Londýna odvezl v letech 1985, 1986 a 1989.

Od prodeje si slibuje zisk minimálně jednoho milionu liber, což je zhruba milion a čtvrt eur. Částka sice nestačí na splacení ani desetiny z dluhu, ale je to první krok na cestě vyhrabání se z nejhoršího. Pokud mu aukce vyjde, získá alespoň čas na zisk dalších peněz.

Foto: ČTK/AP , Vincent Thian

Autor: - jpu -

Titulní strana Standardní písmo Větší písmo

Tmavé zobrazení
Přepnout na plnou verzi