ON-LINE DENÍK TÝDEN.CZ PŘINÁŠÍ PŘEDHLED KOPLETNÍCH VÝSLEDKŮ
MS V ATLETICE 2009 DEN PO DNI:
Finále:
Muži:
800 m: 1. Mulaudzi (JAR) 1:45,29, 2. Yego (Keňa) 1:45,35, 3. Kamel (Bahr.) 1:45,35, 4. Borzakovskij (Rus.) 1:45,57, 5. Laalou (Mar.) 1:45,66, 6. Symmonds (USA) 1:45,71, 7. Som (Niz.) 1:45,86, 8. Lewandowski (Pol.) 1:46,17.
5000 m: 1. Bekele (Et.) 13:17,09, 2. Lagat (USA) 13:17,33, 3. C'Kurui (Katar) 13:17,88, 4. Kipsiro (Uganda) 13:18,11, 5. Kipchoge (Keňa) 13:18,95, 6. Abdosh (Et.) 13:19,11, 7. Farah (Brit.) 13:19,69, 8. Tegenkamp (USA) 13:20,23.
4x400 m: 1. USA (Taylor, Wariner, Clement, Merritt) 2:57,86, 2. Británie (Williams, Bingham, Tobin, Rooney) 3:00,53, 3. Austrálie (Steffensen, Offereins, Thomas, Wroe) 3:00,90, 4. Belgie 3:01,88, 5. Polsko 3:02,23, 6. Dominikánská rep. 3:02,47, 7. Francie 3:02,65, 8. Nigérie 3:02,73.
Oštěp: 1. Thorkildsen (Nor.) 89,59, 2. Martínez (Kuba) 86,41, 3. Murakami (Jap.) 82,97, 4. Vasilevskis (Lot.) 82,37, 5. Pitkämäki 81,90, 6. Ruuskanen (oba Fin.) 81,87, 7. Kovals (Lot.) 81,54, 8. Frank (Něm.) 81,32, ...10. Frydrych (ČR) 79,29.
Ženy:
1500 m: 1. Džamálová (Bahr.) 4:03,74, 2. Dobriskeyová (Brit.) 4:03,75, 3. Rowburyová (USA) 4:04,18, 4. Fernandezová (Šp.) 4:04,91, 5. Wurthová-Thomasová 4:05,21, 6. Willardová (obě USA) 4:06,19, 7. Chojecká (Pol.) 4:07,17, 8. Jevdokimovová (Rus.) 4:07,71.
Maraton: 1. Süe Paj (Čína) 2:25:15, 2. Ozakiová (Jap.) 2:25:25, 3. Mergiaová (Et.) 2:25:32, 4. Čou Čchun-siou 2:25:39, 5. Ču Siao-lin (obě Čína) 2:26:08, 6. Barrosová (Portug.) 2:26:50, 7. Kanová (Jap.) 2:26:57, 8. Julamanovová (Rus.) 2:27:08.
Pohár národů: 1. Čína (Süe Paj, Čou Čchun-siou, Ču Siao-lin) 7:17:02, 2. Japonsko 7:22:15, 3. Rusko 7:24:42.
4x400 m: 1. USA (Dunnová, Felixová, Demusová, Richardsová) 3:17,83, 2. Jamajka (Whyteová, N. Williamsová, Lloydová, S. Williamsová) 3:21,15, 3. Rusko (Kapačinská, Firovová, Litvinovová, Krivošapková) 3:21,64, 4. Británie 3:25,16, 5. Německo 3:27,61, 6. Nigérie 3:28.55, 7. Francie 3:30,16, 8. Kuba 3:36,99.
Dálka: 1. Reeseová (USA) 710, 2. Lebeděvová (Rus.) 697, 3. Meyová Melisová (Tur.) 680, 4. Gomesová (Portug.) 677, 5. Kučerenková (Rus.) 677, 6. Proctorová (Anguilla) 671, 7. Maggiová (Braz.) 668, 8. Baltaová (Est.) 662.
Finále:
Muži:
Maraton: 1. Kirui 2:06:54, 2. Mutai (oba Keňa) 2:07:48, 3. Kebede 2:08:35, 4. Tsegay (oba Et.) 2:08:42, 5. Cheruiyot (Keňa) 2:10:46, 6. Sato (Jap.) 2:12:05, 7. Ennaní (Mar.) 2:12:12, 8. Martínez (Šp.) 2:14:04.
Pohár národů: 1. Keňa (Kirui, Mutai, Cheruyiot) 6:25:28, 2. Etiopie 6:32:26, 3. Japonsko 6:41:05.
4x100 m: 1. Jamajka (Mullings, Frater, Bolt, Powell) 37,31, 2. Trinidad a Tobago (Brown, Burns, Callander, Thompson) 37,62, 3. Británie (Williamson, Edgar, Devonish, Aikines-Aryeetey) 38,02, 4. Japonsko 38,30, 5. Kanada 38,39, 6. Itálie 38,54, 7. Brazílie 38,56, 8. Francie 39,21.
Tyč: 1. Hooker (Austr.) 590, 2. Mesnil 585, 3. Lavillenie (oba Fr.) 580, 4. Mazuryk (Ukr.) 575, 5. Gripich (Rus.) 575, 6. Dossevi (Fr.) 575, 7. Gibilisco (It.), Lewis (Brit.) a Straub (Něm.) 565.
Dálka: 1. Phillips (USA) 854, 2. Mokoena (JAR) 847, 3. Watt 837, 4. Lapierre (oba Austr.) 821, 5. Rutherford (Brit.) 817, 6. Sdiri (Fr.) 807, 7. Garenamotse (Botsw.) 806, 8. Tomlinson (Brit.) 806.
Ženy:
5000 m: 1. Cheruiyotová 14:57,97, 2. Kibetová (obě Keňa) 14:58,33, 3. Defarová 14:58,41, 4. Ejiguová 15:03,38, 5. Melkamuová (všechny Et.) 15:03,72, 6. Chenongeová (Keňa) 15:06,06, 7. Weissteinerová (It.) 15:09,74, 8. G. Dibabaová (Et.) 15:11,02.
4x100 m: 1. Jamajka (Faceyová, Fraserová, Baileyová, Stewartová) 42,06, 2. Bahamy (S. Fergusonová, Sturrupová, Amertilová, D. Fergusonová-McKenzieová) 42,29, 3. Německo (Wagnerová, Mollingerová, Tschirchová, Sailerová) 42,87, 4. Rusko 43,00, 5. Brazílie 43,13, 6. Británie 43,16, 7. Trinidad a Tobago 43,43, 8. Kolumbie 43,71.
Kladivo: 1. Wlodarczyková (Pol.) 77,96 - světový rekord, 2. Heidlerová (Něm.) 77,12, 3. Hrašnová (SR) 74,79, 4. Klaasová (Něm.) 74,23, 5. Čang Wen-siou (Čína) 72,57, 6. Lysenková (Rus.) 72,22, 7. Cosbyová (USA) 72,17, 8. Clarettiová (It.) 71,56.
Kvalifikace a rozběhy:
Muži:
4x400 m - rozběhy: 1. USA 3:01,40.
Ženy:
4x100 m - rozběhy: 1. Jamajka 41,88, ...USA nedokončily.
4x400 m - rozběhy: 1. Rusko 3:23,80.
Finále:
Muži:
400 m: 1. Merritt 44,06, 2. Wariner (oba USA) 44,60, 3. Quow (Trin.) 45,02, 4. Henry (Americké Pan. ostr.) 45,42, 5. Brown (Bah.) 45,47, 6. Gillick (Ir.) 45,53, 7. Bingham (Brit.) 45,56, 8. Djhone (Fr.) 45,90.
Výška: 1. Rybakov (Rus.) 232, 2. Ioannu (Kypr) 232, 3. Spank (Něm.) a Bednarek (Pol.) oba 232, 5. Bába (ČR), Thörnblad (Švéd.), Hanany (Fr.) a Nuyens (Niz.) všichni 223.
Chůze - 50 km: 1. Kirďapkin (Rus.) 3:38:35, 2. Nymark (Nor.) 3:41:16, 3. García (Šp.) 3:41:37, 4. Sudol (Pol.) 3:42:34, 5. Höhne (Něm.) 3:43:19, 6. Adams 3:43:39, 7. Tallent (oba Austr.) 3:44:50, 8. De Luca (It.) 3:46:31.
Ženy:
200 m (vítr -0,1 m/s): 1. Felixová (USA) 22,02, 2. Campbellová-Brownová (Jam.) 22,35, 3. Fergusonová-McKenzieová (Bah.) 22,41, 4. Leeová (USA) 22,48, 5. McLaughlinová 22,62, 6. Faceyová (obě Jam.) 22,80, 7. Freemanová (Brit.) 22,98, 8. Artymataová (Kypr) 23,05.
Disk: 1. Samuelsová (Austr.) 65,44, 2. Barriosová (Kuba) 65,31, 3. Grasuová (Rum.) 65,20, 4. Glancová (Pol.) 62,66, 5. Sung Aj-min (Čína) 62,42, 6. Müllerová (Něm.) 62,04, 7. Sadovová (Rus.) 61,78, 8. Robertová-Michonová (Fr.) 60,92.
Kvalifikace a rozběhy:
Muži:
800 m - semifinále: 1. Kamel (Bahr.) 1:45,01.
4x100 m - rozběhy: 1. USA 37,97.
Oštěp: 1. Vasilevskis (Lot.) 86,69, ...9. Frydrych 79,57, 28. Veselý (oba ČR) 75,67 - nepostoupil.
Ženy:
1500 m - semifinále: 1. Džamálová (Bahr.) 4:03,64.
Dálka: 1. Gomesová (Portug.) 686.
Finále:
Muži:
200 m: 1. Bolt (Jam.) 19,19 - světový rekord, 2. Edward (Pan.) 19,81, 3. Spearmon 19,85, 4. Crawford (oba USA) 19,89, 5. Mullings (Jam.) 19,98, 6. Clark (USA) 20,39, 7. Gulijev (Ázerb.) 20,61, 8. Alerte (Fr.) 20,68.
110 m př.: 1. Brathwaite (Barb.) 13,14, 2. Trammell 13,15, 3. Payne (oba USA) 13,15, 4. Sharman (Brit.) 13,30, 5. Wignall (Jam.) 13,31, 6. Svoboda (ČR) 13,38, 7. Thomas (Jam.) 13,56, 8. Wej Ťi (Čína) 13,57.
Desetiboj:
1. Hardee (USA) 8790 (100 m: 10,45 - dálka: 783 - koule: 15,33 - výška: 199 - 400 m: 48,13 - 110 m př.: 13,86 - disk: 48,08 - tyč: 520 - oštěp: 68,00 - 1500 m: 4:48,91), 2. Suárez (Kuba) 8640 (11,13 - 724 - 15,20 - 211 - 48,00 - 14,45 - 44,71 - 500 - 75,19 - 4:27,25), 3. Pogorelov (Rus.) 8528 (10,95 - 749 - 16,65 - 208 - 50,27 - 14,19 - 48,46 - 510 - 63,95 - 4:48,70), 4. Kasjanov (Ukr.) 8479 (10,63 - 780 - 15,72 - 205 - 47,85 - 14,44 - 46,70 - 480 - 49,00 - 4:24,52), 5. Sysojev (Rus.) 8454 (10,85 - 687 - 16,17 - 202 - 49,32 - 14,97 - 53,03 - 510 - 64,55 - 4:34,97), 6. Behrenbruch (Něm.) 8439 (10,92 - 709 - 15,77 - 202 - 48,72 - 14,24 - 48,06 - 480 - 69,72 - 4:39,45), 7. Wiberg (Švéd.) 8406 (10,96 - 725 - 14,99 - 205 - 48,73 - 14,75 - 42,28 - 450 - 75,02 - 4:17,02), 8. García (Kuba) 8387 (10,60 - 705 - 15,15 - 208 - 48,34 - 14,08 - 44,40 - 470 - 69,37 - 4:49,45), ...11. Šebrle (ČR) 8266 (11,16 - 780 - 14,98 - 211 - 50,42 - 14,44 - 46,30 - 460 - 65,61 - 4:50,33).
Ženy:
400 m př.: 1. Walkerová (Jam.) 52,42, 2. Demusová (USA) 52,96, 3. Lucasová (Trin.) 53,20, 4. Spencerová (Jam.) 53,56, 5. T. Williamsová (USA) 53,83, 6. Antjuchová (Rus.) 54,11, 7. Rabčenjuková (Ukr.) 54,78, 8. Morosanuová (Rum.) 55,04.
Výška: 1. Vlašičová (Chorv.) 204, 2. Čičerovová (Rus.) 202, 3. Friedrichová (Něm.) 202, 4. Di Martinová (It.) 199, 5. Beitíaová (Šp.) 199, 6. Školinová (Rus.) 196, 7. Greenová (Švéd.) a Howardová-Loweová (USA) 196.
Kvalifikace a rozběhy:
Muži:
800 m - rozběhy: 1. Reed (Kan.) 1:45,76.
5000 m: 1. Bekele (Et.) 13:19,77.
110 m př. - semifinále: 1. Brathwaite 13,18, ...4. Svoboda 13,33.
Dálka: 1. Phillips (USA) 844, ...26. Novotný 786, 35. Wagner (oba ČR) 768 - nepostoupili.
Tyč: 1. Hooker (Austr.), Lavillenie (Fr.), Straub (Něm.) všichni 565, ...23. Kudlička (ČR) 540 - nepostoupil.
Ženy:
200 m - semifinále: 1. Fergusonová-McKenzieová (Bah.) 22,24.
Kladivo: 1. Heidlerová (Něm.) 75,27, ...36. Ledvinová (ČR) 62,92 - nepostoupila.
Finále:
Muži:
1500 m: 1. Kamel (Bahr.) 3:35,93, 2. Mekonnen (Et.) 3:36,01, 3. Lagat (USA) 3:36,20, 4. Kiprop 3:36,47, 5. Choge (oba Keňa) 3:36,53, 6. Mustauí (Mar.) 3:36,57, 7. Baala (Fr.) 3:36,99, 8. Lomong (USA) 3:37,62.
Disk: 1. Harting (Něm.) 69,43, 2. Malachowski (Pol.) 69,15, 3. Kanter (Est.) 66,88, 4. Alekna (Lit.) 66,36, 5. Malone (USA) 66,06, 6. Kövagó (Maď.) 65,17, 7. Piščalnikov (Rus.) 65,02, 8. Mayer (Rak.) 63,17.
Desetiboj (po prvním dnu):
1. Kasjanov (Ukr.) 4555 bodů (100 m: 10,63 - dálka: 780 - koule: 15,72 - výška: 205 - 400 m: 47,85), 2. Díaz (Kuba) 4512 (10,66 - 772 - 14,54 - 202 - 46,15), 3. Hardee (USA) 4511 (10,45 - 783 - 15,33 - 199 - 48,13), 4. Pogorelov (Rus.) 4375 (10,95 - 749 - 16,65 - 208 - 50,27), 5. Eaton (USA) 4355 (10,53 - 785 - 12,26 - 202 - 47,75), 6. García (Kuba) 4348 (10,60 - 705 - 15,15 - 208 - 48,34), 7. Šebrle (ČR) 4324 (11,16 - 780 - 14,98 - 211 - 50,42).
Ženy:
800 m: 1. Semenyaová (JAR) 1:55,45, 2. Jepkosgeiová (Keňa) 1:57,90, 3. Meadowsová (Brit.) 1:57,93, 4. Krevsunová (Ukr.) 1:58,00, 5. Savinovová (Rus.) 1:58,68, 6. Cusmaová-Piccioneová (It.) 1:58,81, 7. Martinezová (Šp.) 1:58,81, 8. Okorová (Brit.) 2:00,32.
100 m př. (vítr +0,2 m/s): 1. Fosterová-Hyltonová (Jam.) 12,51, 2. Lopesová-Schliepová (Kan.) 12,54, 3. Ennisová-Londonová (Jam.) 12,55, 4. O'Rourkeová (Ir.) 12,67, 5. McLellanová (Austr.) 12,70, 6. Powellová 12,78, 7. Harperová (obě USA) 12,81, 8. Felicienová (Kan.) 15,53, ...12. Škrobáková (ČR) 12,92 - vyřazena v semifinále.
Rozběhy a kvalifikace:
Muži:
200 m - semifinále: 1. Bolt (Jam.) 20,08.
400 m - semifinále: 1. Merritt (USA) 44,37.
110 m př. - rozběhy: 1. Kiss (Maď.) 13,34, ...11. Svoboda (ČR) 13,56.
Výška - kvalifikace: 1. Ioannu (Kypr) 230, ...12. Bába (ČR) a Bednarek (Pol.) 227.
Ženy:
200 m - rozběhy: 1. Hookerová (USA) 22,51.
5000 m - rozběhy: 1. Defarová (Et.) 15:16,46.
Disk - kvalifikace: 1. Ma Süe-ťün (Čína) 63,38, ...18. Cechlová (ČR) 59,52 - nepostoupila.
Finále:
Muži:
400 m př.: 1. Clement (USA) 47,91, 2. Culson (Portor.) 48,09, 3. Jackson (USA) 48,23, 4. Gordon (Trin.) 48,26, 5. Iakovákis (Řec.) 48,42, 6. McFarlane (Jam.) 48,65, 7. Greene (Brit.) 48,68, 8. Sánchez (Dom. rep.) 50,11.
3000 m př.: 1. E. Kemboi 8:00,43, 2. Mateelong (oba Keňa) 8:00,89, 3. Tahri (Fr.) 8:01,18 - evropský rekord, 4. Koech (Keňa) 8:01,26, 5. Jarso 8:12,13, 6. Gary (oba Et.) 8:12,40, 7. Kipruto (Keňa) 8:12,61, 8. Keskisalo (Fin.) 8:14,47.
Trojskok: 1. Idowu (Brit.) 17,73, 2. Évora (Portug.) 17,55, 3. Copello (Kuba) 17,36, 4. Sands (Bah.) 17,32, 5. Girat (Kuba) 17,26, 6. Li Jen-si (Čína) 17,23, 7. Spasovchodskij (Rus.) 16,91, 8. Gregório (Braz.) 16,89.
Ženy:
400 m: 1. Richardsová (USA) 49,00, 2. S. Williamsová (Jam.) 49,32, 3. Krivošapková (Rus.) 49,71, 4. Williamsová-Millsová (Jam.) 49,77, 5. Ohuruoguová (Brit.) 50,21, 6. Dunnová (USA) 50,35, 7. Kapačinská (Rus.) 50,53, 8. Montshová (Botsw.) 50,65.
Oštěp: 1. Neriusová (Něm.) 67,30, 2. ŠPOTÁKOVÁ (ČR) 66,42, 3. Abakumovová (Rus.) 66,06, 4. Stoianová (Rum.) 64,51, 5. Obergföllová 64,34, 6. Stahlová (obě Něm.) 63,23, 7. Menéndezová (Kuba) 63,11, 8. Likaová (Řec.) 60,29.
Kvalifikace a rozběhy:
Muži:
200 m - rozběhy: 1. Crawford (USA) 20,60, ...8. Bolt (Jam.) 20,70.
400 m - rozběhy: 1. Miller (Bah.) 45,00.
Disk: 1. Harting (Něm.) 66,81.
Ženy:
Výška: 1. Vlašičová (Chor.), Friedrichová (Něm.), Greenová (Švéd.) všechny 195, ...21. STRAKOVÁ (ČR) 189 - nepostoupila
1500 m - rozběh: 1. Burkaová (Et.) 4:07,75.
100 m př. - rozběhy: 1. Lopesová-Schliepová (Kan.) 12,56, ...18. ŠKROBÁKOVÁ (ČR) 13,04.
400 m př. - semifinále: 1. Walkerová (Jam.) 53,26, ...10. HEJNOVÁ (ČR) 54,99 - nepostoupila.
Muži: 10.000 m: 1. K. Bekele (Et.) 26:46,31, 2. Z. Tadese (Eritrea) 26:50,12, 3. Masai (Keňa) 26:57,39, 4. Merga (Et.) 27:15,94, 5. Kipyego (Keňa) 27:18,47, 6. Ritzenhein (USA) 27:22,28, 7. Kogo (Keňa) 27:26,33, 8. Rupp (USA) 27:37,99.
Kladivo: 1. Kozmus (Slovin.) 80,84, 2. Ziolkowski (Pol.) 79,30, 3. Zagornyj (Rus.) 78,09, 4. Pars (Maď.) 77,45, 5. Litvinov 76,58, 6. Esser (oba Něm.) 76,27, 7. Haklič (Chorv.) 76,26, 8. Krivickij (Běl.) 76,00.
Ženy: 100 m - finále: 1. Fraserová 10,73, 2. Stewartová (obě Jam.) 10,75, 3. Jeterová (USA) 10,90, 4. Campbellová-Brownová (Jam.) 10,95, 5. Williamsová (USA) 11,01, 6. Fergusonová-McKenzieová 11,05, 7. Sturrupová (obě Bah.) 11,05, 8. Bailyová (Jam.) 11,16.
3000 m př.: 1. Dominguezová (Šp.) 9:07,32, 2. Zarudněvová (Rus.) 9:08,39, 3. Cheywaová (Keňa) 9:08,57, 4. Galkinová (Rus.) 9:11,09, 5. Barringerová (USA) 9:12,50, 6. Ghribiová (Tun.) 9:12,52, 7. Nyangauová 9:13,16, 8. Kipkemoiová (obě Keňa) 9:14,62.
Tyč: 1. Rogowská 475, 2. Pyreková (obě Pol.) a Johnsonová (USA) obě 465, 4. Spiegelburgová (Něm.) 465, 5. Murerová (Braz.) 455, 6. Dennisonová (Brit.) 455, 7. Battkeová (Něm.) a Polnovová (Rus.) obě 440.
Trojskok: 1. Savignéová 14,95, 2. Gayová (obě Kuba) 14,61, 3. Pjatychová (Rus.) 14,58, 4. Topičová (Srb.) 14,52, 5. Smithová (Jam.) 14,48, 6. Lebeděvová (Rus.) 14,37, 7. Bujinová (Rum.) 14,26, 8. D. Velďáková (SR) 14,25.
Kvalifikace a rozběhy:
Muži, 1500 m - semifinále: 1. Kiprop (Keňa) 3:36,24.
Ženy: 100 m - semifinále: 1. Fraserová 10,79, 2. Jeterová 10,83, 3. Stewartová 10,84.
800 m - semifinále: 1. Semenyaová (JAR) 1:58,66, ...20. Masná (ČR) 2:02,55 - nepostoupila.
400 m př. - rozběhy: 1. Demusová (USA) 54,66, ...12. Hejnová (ČR) 55,68.
100 m, muži - finále: 1. Bolt (Jam.) 9,58 - světový rekord, 2. Gay (USA) 9,71, 3. Powell (Jam.) 9,84, 4. Bailey (Antigua) 9,93, 5. Thompson (Trin.) 9,93, 6. Chambers (Brit.) 10,00, 7. Burns (Trin.) 10,00, 8. Patton (USA) 10,34.
400 m př., muži - semifinále: 1. Clement (USA) 48,00.
Koule, ženy - finále: 1. Viliová (N. Zél.) 20,44, 2. Kleinertová (Něm.) 20,20, 3. Kung Li-ťiao (Čína) 19,89, 4. Michněvičová (Běl.) 19,66, 5. Avdějevová (Rus.) 19,66, 6. Carterová (USA) 18,96, 7. Li Mej-ťü (Čína) 18,76, 8. Gonzálezová (Kuba) 18,74.
Sedmiboj, ženy: 1. Ennisová (Brit.) 6731 b. (100 m př.: 12,93 - výška: 192 - koule: 14,14 - 200 m: 23,25 - dálka: 629 - oštěp: 43,54 - 800 m: 2:12,22), 2. Oeserová (Něm.) 6493 (13,62 - 1,83 - 14,29 - 24,30 - 642 - 46,70 - 2:14,34), 3. Chudziková (Pol.) 6471 (13,50 - 174 - 15,10 - 24,33 - 655 - 48,72 - 2:18,58), 4. Dobryňská 6444, 5. Josypenková 6416, 6. Melnyčenková (všechny Ukr.) 6414, 7. Djimouová (Fr.) 6323, 8. Černovová (Rus.) 6288, ...23. Klučinová (ČR) 5505 (14,89 - 171 - 13,40 - 26,17 - 578 - 41,19 - 2:23,79).
400 m, ženy - semifinále: 1. S. Williamsová (Jam.) 49,51.
800 m, ženy - rozběhy: 1. Krevsunová (Ukr.) 2:02,20, ...16. Masná 2:03,32.
Koule: 1. Viliová (N. Zél.) 19,70.
Oštěp - kvalifikace, ženy: 1. Abakumovová (Rus.) 68,92, ...4. Špotáková (ČR) 63,27.
Chůze 20 km: 1. Kaniskinová (Rus.) 1:28:09, 2. Loughnaneová (Ir.) 1:28:58, 3. Chung Liou (Čína) 1:29:10, 4. Kirdjapkinová (Rus.) 1:30:09, 5. Santosová (Portug.) 1:30:35, 6. Pascualová (Šp.) 1:30:40, 7. Fučiseová (Jap.) 1:31:15, 8. Saltanovicová (Lit.) 1:31:23, ...19. Schindlerová (ČR) 1:35:47.
Finále:
Muži:
Koule: 1. Cantwell (USA) 22,03, 2. Majewski (Pol.) 21,91, 3. Bartels (Něm.) 21,37, 4. Hoffa 21,28, 5. Nelson (oba USA) 21,11, 6. Lyšin 20,98, 7. Michněvič (oba Běl.) 20,74, 8. Vodovnik (Slovin.) 20,50, ...v kvalifikaci 20. Žalský 19,77.
20 km chůze: 1. Borčin (Rus.) 1:18:41, 2. Wang Chao (Čína) 1:19:06, 3. E. Sánchez (Mex.) 1:19:22, 4. Rubino (It.) 1:19:50, 5. López (Kol.) 1:20:03, 6. Tallent (Austr.) 1:20:27, 7. Tysse (Nor.) 1:20:38, 8. J. Sánchez (Mex.) 1:20:52.
Ženy:
Sedmiboj (po prvním dnu): 1. Ennisová (Brit.) 4124 b. (100 m př.: 12,93 - výška: 192 - koule: 14,14 - 200 m: 23,25), 2. Dobryňská (Ukr.) 3817 (13,85 - 183 - 15,82 - 25,02), 3. Oeserová (Něm.) 3814 (13,62 - 183 - 14,29 - 24,30), ...24. Klučinová 3259 (14,89 - 171 - 13,40 - 26,17).
10 000 m: 1. Masaiová (Keňa) 30:51,24, 2. Melkamuová 30:51,34, 3. Ayalewová (obě Et.) 30:51,95, 4. Momanyiová (Keňa) 30:52,25, 5. Defarová (Et.) 30:52,37, 6. Begleyová (USA) 31:13,78, 7. Nakamuraová (Jap.) 31:14,39, 8. Smithová (N. Zél.) 31:21,42.
Kvalifikace:
Muži:
100 m - čtvrtfinále: 1. Powell (Jam.) 9,95, 2. Gay (USA) 9,98, ...5. Bolt (Jam.) 10,03.
1 500 m - rozběhy: 1. Mekonnen (Et.) 3:37,04.
Kladivo: 1. Pars (Maď.) 78,68, ...14. Melich 74,47 - vyřazen.
100 m - rozběhy: 1. Gay (USA) 10,16, ...3. Bolt 10,20, 31. Powell (oba Jam.) 10,38.
Koule - kvalifikace: 1. Majewski (Pol.) 21,19, ...20. Žalský 19,77 - vyřazen.
400 m překážek: 1. Clement (USA) 48,39
Ženy:
400 m - rozběhy: 1. Montshová (Botsw.) 50,65.
3 000 m př. - rozběhy: 1. Galkinová (Rus.) 9:17,67.
Trojskok - kvalifikace: 1. Sie Li-mej (Čína) 14,62, ...22. Šestáková 13,84 - vyřazena.
Tyč: 1. Isinbajevová (Rus.), Golubčikovová (obě Rus.), Murerová (Braz.), Rogowská (Pol.), Spiegelburgová (Něm.) všechny 455, ...16. Ptáčníková 440, 29. Maláčová 410.
Pro české cyklisty Jana Hirta a Josefa Černého Giro d'Italia předčasně skončilo. Oba měli pozitivní test na covid-19, který už v...
Čeští hokejisté vstoupili do mistrovství světa v Rize výhrou nad Slovenskem 3:2, na níž se dvěma góly podílel útočník Lukáš...
Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace udělila českobudějovickému klubu pokutu 350 tisíc korun za fyzické napadení...
Pardubický útočník Lukáš Sedlák sice v hodně pestré sezoně na klubové úrovni, kterou má za sebou, nedosáhl na týmovou trofej a...
Bývalý místopředseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Roman Berbr dnes u plzeňského okresního soudu odmítl kompletně celou obžalobu,...
Fotbalisté Sparty remizovali ve šlágru 27. kola první ligy v přímém souboji o vedoucí příčku v tabulce se Slavií 3:3 a udrželi si...
Pražské derby mezi fotbalisty Sparty a Slavie bude šlágrem víkendového 27. kola první ligy. Sobotní 305. duel odvěkých rivalů...
Fotbalisté West Hamu s Vladimírem Coufalem v sestavě remizovali v úvodním čtvrtfinále Evropské konferenční ligy 1:1 na hřišti...
Sobotní šlágr 27. ligového kola mezi fotbalisty Sparty a Slavie bude na Letné jako hlavní sudí řídit Dalibor Černý, kterého čeká...
Soud v Turíně se v pondělí začal zabývat případem fotbalového Juventusu a jeho představitelů včetně bývalého viceprezidenta Pavla...
Partnerský tým českého zastoupení Hyundai nasadí do seriálu TCR Eastern Europe tři vozy Elantra N TCR. Za volant usednou Slovák...
Organizátoři olympijských her v Paříži shánějí 45 tisíc dobrovolníků, kteří budou příští rok bez nároku na plat na této obří...
Soul se bude ucházet o pořádání letních olympijských her v roce 2036. Tentokrát půjde o samostatnou kandidaturu. Neoživí se...
Šachisté jako první z ruských sportovců přešli z evropské pod asijskou konfederaci, aby obešli zákaz mezinárodních startů....
Hokejový útočník Jakub Vrána prožil emotivní návrat do NHL. Po nelehkém období, jímž si prošel koncem minulého roku, oblékl dres...
Český olympijský výbor (ČOV) se podle předsedy Jiřího Kejvala chce aktivně účastnit jednání o účasti či neúčasti ruských a...
Zřejmě žádná jiná sportovní akce v historii samostatné České republiky nevyvolala tolik emocí jako hokejové měření sil na...
Řízení Národní sportovní agentury (NSA), která rozděluje sportovní dotace, se změní. Prezident Miloš Zeman ve středu podepsal...
Polsko uvažuje o pořádání zimních olympijských her v roce 2034, které by chtělo zorganizovat spolu se Slovenskem. Podle úterního...
Bývalý šéf českého fotbalu Miroslav Pelta ve čtvrtek u soudu znovu popřel obvinění, že ovlivňoval rozdělování sportovních dotací...