OŠTĚP (kvalifikace)
Ženy - 1. Špotáková 67,69, ...21. Klimešová (obě ČR) 57,25 - nepostoupila.
DÁLKA (kvalifikace):
Ženy - 1. Reeseová (USA) 687, ...21. Ščerbová (ČR) 646.
PLÁŽOVÝ VOLEJBAL (semifinále):
Ženy - Tchien Ťia, Wang Ťie - Süe Čchen, Čang Si (všechny Čína) 2:1 (-22, 27, 8), Walshová, Mayová-Treanorová (USA) - Renata, Talita (Braz.) 2:0 (12, 14).
VOLEJBAL (čtvrtfinále):
Ženy - Kuba - Srbsko 3:0 (24, 19, 24), Japonsko - Brazílie 0:3 (-12, -20, -16), Čína - Rusko 3:0 (22, 25, 19).
POZEMNÍ HOKEJ (poslední zápasy ve skupinách):
Muži - skupina A: Německo - Nový Zéland 3:1 (2:0), Španělsko - Korea 2:1 (1:0), Belgie Čína 3:1 (2:1).
Skupina B: Nizozemsko - Pákistán 4:2 (0:1), Kanada - JAR 5:3 (2:2), Austrálie - Británie 3:3 (0:1).
TRIATLON:
Muži - 1. Frodeno (Něm.) 1:48:53, 2. Whitfield (Kan.) -5, 3. Docherty (N. Zél.) -12, 4. Gomez -20, 5. Raňa (oba Šp.) -28, 6. Unger (Něm.) -50, 7. Kemper (USA) -55, 8. Henning (Dán.) -1:04, ...20. Ospalý (ČR) -2:00.
HÁZENÁ (čtvrtfinále):
Ženy - Norsko - Švédsko 31:24 (16:10), Maďarsko - Rumunsko 34:30 (16:14), Korea - Čína 31:23 (16:12).
JACHTING:
Třída Laser:
Muži - 1. Goodison (Brit.) 63 bodů, 2. Zbogar (Slovin.) 71, 3. Romero (It.) 75, 4. Lima (Portug.) 76, 5. Murdoch (N. Zél.) 81, 6. Myrgren (Švéd.) 83, 7. Alsogaray (Arg.) 92, 8. Bernaz (Fr.) 104, ...31. Trčka (ČR) 202.
Třída Laser radial:
Ženy - 1. Tunnicliffeová (USA) 37, 2. Volungeviciuteová (Litva) 42, 3. Sü Li-ťia (Čína) 50, 4. Blancková (Austr.) 62, 5. Steyaertová (Fr.) 77, 6. Bruggerová (Švýc.) 90, 7. Alehová (N. Zél.) 90, 8. Van Ackerová (Belg.) 91.
BASKETBAL (čtvrtfinále):
Ženy - Čína - Bělorusko 77:62 (38:25), USA - Korea 104:60 (51:30).
Austrálie - Česko 79:46 (23:10, 38:17, 61:27)
Nejvíce bodů: Jacksonová 17, Snellová 15, Coxová 10, Harrowerová 9, Taylorová a Batkovičová po 8 - Večeřová a Machová po 8, Vítečková a Mokrošová po 6, Elhotová a Hejdová po 5. Rozhodčí: Brazauskas (Lit.), Townsendová (Kan.), Tatičová (Srb.). Trestné hody: 24/19 - 13/10. Fauly: 16:21. Trojky: 6:4. Diváci: 11.083.
BASEBALL:
Muži - Kanada - Nizozemsko 4:0, Korea - Kuba 7:4, Japonsko - Čína 10:0, USA - Tchaj-wan 4:2.
VODNÍ PÓLO (semifinále):
Ženy - USA - Austrálie 9:8 (2:2, 2:2, 4:1, 1:3), Maďarsko - Nizozemsko 7:8 (2:1, 1:3, 3:3, 1:1),
o 5. místo: Čína - Itálie 10:7 (3:1, 2:3, 1:3, 4:0).
ZÁPAS, VOLNÝ STYL:
Muži -
Do 55 kg:
Finále: Cejudo (USA) - Macunaga (Jap.) 5:2,
o 3. místo: Velikov (Bul.) - Sevdimov (Ázerb.) 4:3, Kuduchov (Rus.) - Mansurov (Uzb.) 3:0.
Konečné pořadí: 1. Cejudo, 2. Macunaga, 3. Velikov a Kuduchov, 5. Sevdimov a Mansurov, 7. Gadžijev (Běl.), 8. Gočašvili (Gruz.).
Do 60 kg:
Finále: Batirov (Rus.) - Fedoryšin (Ukr.) 3:1,
o 3. místo: Jumoto (Jap.) - Bazargurujev (Kyrg.) 3:0, Mohammádí (Írán) - Husejnov (Ázerb.) 5:1.
Konečné pořadí: 1. Batirov, 2. Fedoryšin, 3. Jumoto a Mohammádí, 5. Bazargurujev a Husejnov, 7. Ramazanov (Mak.), 8. Quintana (Kuba).
STOLNÍ TENIS, dvouhra:
Ženy - Hadačová (ČR) - Ver. Pavlovičová (Běl.) 4:2 (-7, 7, 9, -5, 9, 6).
DRÁHOVÁ CYKLISTIKA, bodovací závod dvojic na 50 km:
1. Curuchet, Perez (Arg.) 8 bodů, 2. Llaneras, Tauler (Šp.) 7, 3. Ignaťjev, Markov (Rus.) 6, 4. Keisse, De Ketele (Belg.) -1 kolo/17, 5. Kluge, Pollack (Něm.) -1 kolo/15, 6. Mörköv, Rasmussen (Dán.) -1 kolo/14, 7. Ladangous, Neuville (Fr.) -1 kolo/12, 8. Moris, Schep (Niz.) -1 kolo/6, ...13. Kaňkovský, Kadlec (ČR) -3 kola/3.
Muži - sprint:
Semifinále: Hoy (Brit.) - Bourgain (Fr.) 2:0 (10,260, 10,358), Kenny (Brit.) - Levy (Něm.) 2:0 (10,594, 10,335).
Finále: Hoy - Kenny 2:0 (10,228, 10,216).
O 3. místo: Bourgain - Levy 2:1 (11,047, -10,666, 10,560).
Další pořadí: 5. Sireau (Fr.), 6. Mulder, 7. Bos (oba Niz.), 8. Awang (Mal.), ...Ptáčník (ČR) nepostoupil z kvalifikace.
Ženy - sprint:
Semifinále: Pendletonová (Brit.) - Kanisová (Niz.) 2:0 (11,537, 11,885), Mearesová (Austr.) - Kuo Šuang (Čína) 2:1 (-11,629, 11,578, 11,617).
Finále: Pendletonová - Mearesová 2:0 (11,363, 11,118).
O 3. místo: Kuo Šuang - Kanisová 2:0 (11,420, 11,617).
Další pořadí: 5. Sanchezová (Fr.), 6. Cylinská (Běl.), 7. Reedová (USA), 8. Krupeckaiteová (Lit.).
FOTBAL:
Muži - semifinále:
Nigérie - Belgie 4:1 (1:0)
Branky: 59. a 72. Obasi, 17. Adefemi, 78. Okonkwo - 88. Ciman. Rozhodčí: Polo (Chile).
SPORTOVNÍ GYMNASTIKA:
Finále:
Muži - bradla: 1. Li Siao-pcheng (Čína) 16,450 bodu, 2. Ju Won-čchul (Korea) 16,250, 3. Fokin (Uzb.) 16,200, 4. Hambüchen (Něm.) 15,975, 5. Petkovsek (Slovin.) 15,725, 6. Chuang Sü (Čína) 15,700, 7. Jang Te-jong (Korea) 15,650, 8. Krjukov (Rus.) 15,150.
Hrazda: 1. Cou Kchaj (Čína) 16,200, 2. Horton (USA) 16,175, 3. Hambüchen (Něm.) 15,875, 4. Cassina (It.) 15,675, 5. Nakase 15,450, 6. Tomita (oba Jap.) 15,225, 7. Zonderland (Niz.) 15,000, 8. Cucherat (Fr.) 14,825.
Ženy -kladina: 1. Johnsonová 16,225, 2. Liukinová (obě USA) 16,025, 3. Čcheng Fej (Čína) 15,950, 4. Pavlovová (Rus.) 15,900, 5. Dragoiová (Rum.) 15,625, 6. Li Šan-šan (Čína) 15,300, 7. Afanasjevová (Rus.) 14,825, 8. Curumiová (Jap.) 14,450.
Trampolína: Muži: 1. Lu Čchun-lung (Čína) 41,00 bodu, 2. Burnett (Kan.) 40,70, 3. Tung Tung (Čína) 40,60, 4. Sotomura (Jap.), 5. Nikitin (Ukr.) oba 39,80, 6. Ušakov 38,80, 7. Rusakov (oba Rus.) 38,50, 8. Kazak (Běl.) 38,10.
VZPÍRÁNÍ:
Muži - nad 105 kg: 1. Steiner (Něm.) 461 kg (203+258), 2. Čigišev (Rus.) 460 (210+250), 3. Ščerbatihs (Lot.) 448 (206+242), 4. Udašyn 442 (207+235), 5. Šymečko (oba Ukr.) 433 (201+232), 6. Šarífí (Írán) 420 (185+225), 7. Kleszcz (Pol.) 419 (185+234), 8. Velagic (Něm.) 417 (177+220).
ATLETIKA:
Skok vysoký - finále:1. Silnov (Rus.) 236, 2. Mason (Brit.) 234, 3. Rybakov (Rus.) 234, 4. Holm (Švéd.) 232, 5. Spank (Něm.) 232, 6. Bába 229, 7. Janků (oba ČR) 229, 8. Parsons (USA) 225.
110 m překážky - muži - meziběhy: 1. Oliver (USA) 13,16, ...7. Svoboda (ČR) 13,41.
Muži - 1500 m: 1. Ramzí (Bahr.) 3:32,94, 2. Kiprop (Keňa) 3:33,11, 3. Willis (N. Zél.) 3:34,16, 4. Baala (Fr.) 3:34,21, 5. Higuero (Šp.) 3:34,44, 6. Idžidír (Mar.) 3:34,66, 7. Van Deventer (JAR) 3:34,77, 8. Mansúr Alí (Bahr.) 3:35,23.
Disk: 1. Kanter (Est.) 68,82, 2. Malachowski (Pol.) 67,82, 3. Alekna (Lit.) 67,79, 4. Harting (Něm.) 67,09, 5. Casaňas (Šp.) 66,49, 6. Piščalnikov (Rus.) 65,88, 7. Smith (Niz.) 65,39, 8. Fazekas (Maď.) 63,43, ...v kvalifikaci 28. Marcell (ČR) 59,52.
Ženy - 400 m: 1. Ohuruoguová (Brit.) 49,62, 2. Williamsová (Jam.) 49,69, 3. Richardsová (USA) 49,93, 4. Guščinová 50,01, 5. Kapačinská 50,03, 6. Firovová (všechny Rus.) 50,11, 7. Whyteová (Jam.) 50,68, 8. Montshová (Botswana) 51,18.
100 m př.1. Harperová (USA) 12,54, 2. McLellanová (Austr.) 12,64, 3. Lopesová-Schliepová (Kan.) 12,64, 4. Cherryová (USA) 12,65, 5. Ennisová-Londonová 12,65, 6. Fosterová-Hyltonová (obě Jam.) 12,66, 7. Jonesová (USA) 12,72, 8. Claxtonová (Brit.) 12,94, ...v rozběhu 25. Škrobáková (ČR) 13,18.
Pro české cyklisty Jana Hirta a Josefa Černého Giro d'Italia předčasně skončilo. Oba měli pozitivní test na covid-19, který už v...
Čeští hokejisté vstoupili do mistrovství světa v Rize výhrou nad Slovenskem 3:2, na níž se dvěma góly podílel útočník Lukáš...
Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace udělila českobudějovickému klubu pokutu 350 tisíc korun za fyzické napadení...
Pardubický útočník Lukáš Sedlák sice v hodně pestré sezoně na klubové úrovni, kterou má za sebou, nedosáhl na týmovou trofej a...
Bývalý místopředseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Roman Berbr dnes u plzeňského okresního soudu odmítl kompletně celou obžalobu,...
Fotbalisté Sparty remizovali ve šlágru 27. kola první ligy v přímém souboji o vedoucí příčku v tabulce se Slavií 3:3 a udrželi si...
Pražské derby mezi fotbalisty Sparty a Slavie bude šlágrem víkendového 27. kola první ligy. Sobotní 305. duel odvěkých rivalů...
Fotbalisté West Hamu s Vladimírem Coufalem v sestavě remizovali v úvodním čtvrtfinále Evropské konferenční ligy 1:1 na hřišti...
Sobotní šlágr 27. ligového kola mezi fotbalisty Sparty a Slavie bude na Letné jako hlavní sudí řídit Dalibor Černý, kterého čeká...
Soud v Turíně se v pondělí začal zabývat případem fotbalového Juventusu a jeho představitelů včetně bývalého viceprezidenta Pavla...
Partnerský tým českého zastoupení Hyundai nasadí do seriálu TCR Eastern Europe tři vozy Elantra N TCR. Za volant usednou Slovák...
Organizátoři olympijských her v Paříži shánějí 45 tisíc dobrovolníků, kteří budou příští rok bez nároku na plat na této obří...
Soul se bude ucházet o pořádání letních olympijských her v roce 2036. Tentokrát půjde o samostatnou kandidaturu. Neoživí se...
Šachisté jako první z ruských sportovců přešli z evropské pod asijskou konfederaci, aby obešli zákaz mezinárodních startů....
Hokejový útočník Jakub Vrána prožil emotivní návrat do NHL. Po nelehkém období, jímž si prošel koncem minulého roku, oblékl dres...
Český olympijský výbor (ČOV) se podle předsedy Jiřího Kejvala chce aktivně účastnit jednání o účasti či neúčasti ruských a...
Zřejmě žádná jiná sportovní akce v historii samostatné České republiky nevyvolala tolik emocí jako hokejové měření sil na...
Řízení Národní sportovní agentury (NSA), která rozděluje sportovní dotace, se změní. Prezident Miloš Zeman ve středu podepsal...
Polsko uvažuje o pořádání zimních olympijských her v roce 2034, které by chtělo zorganizovat spolu se Slovenskem. Podle úterního...
Bývalý šéf českého fotbalu Miroslav Pelta ve čtvrtek u soudu znovu popřel obvinění, že ovlivňoval rozdělování sportovních dotací...