VODNÍ SLALOM:
Muži - C1: 1. Martikán (SR) 176,65 (4 tr. sekundy), 2. Florence (Brit.) 178,61 (2), 3. Bell (Austr.) 180,59 (2), 4. Elosegui (Šp.) 182,12 (4), 5. Ježek (ČR) 182,29 (4), 6. Fraker (USA) 183,14 (0), 7. Tsakmakis (Řec.) 186,67 (6), 8. Bieryt (Pol.) 200,21 (2) K1:
1. Grimm (Něm.) 171,70 (0 tr. sekund), 2. Lefevre (Fr.) 173,30 (0), 3. Boukpeti (Togo) 173,45 (0), 4. Rheinisch (Ir.) 176,91 (0), 5. Draper (Austr.) 177,85 (0), 6. Ford (Kan.) 178,35 (2), 7. Oblinger (Rak.) 178,83 (2), 8. Popiela (Pol.) 179,68 (0), ...11. Hradílek (ČR) nepostoupil do finále.
TENIS:
Muži - dvouhra - 2. kolo:
Monfils (Fr.) - Hanescu (Rum.) 6:4, 7:6 (7:5), Berdych (17-ČR) - Seppi (It.) 6:3, 7:6 (7:4), Simon (Fr.) - Caňas (Arg.) 7:5, 6:1, Djokovič (3-Srb.) - Schüttler (Něm.) 6:4, 6:2, Melzer (Rak.) - Wawrinka (9-Švýc.) 6:4, 6:0, Kiefer (15-Něm.) - Anderson (JAR) 6:4, 6:7 (4:7), 6:4, O. Rochus (Belg.) - Tipsarevič (Srb.) 7:6 (7:5), 2:3 skreč, Lu Yen-Hsun (Tchaj-wan) - Calleri (Arg.) 6:4, 6:4.Nadal (2-Šp.) - Hewitt (Austr.) 6:1, 6:2, Mathieu (Fr.) - Davyděnko (4-Rus.) 7:5, 6:3, Nalbandian (7-Arg.) - Massu (Chile) 7:6 (7:0), 6:1, Južnyj (13-Rus.) - T. Johansson (Švéd.) 7:5, 6:2, Andrejev (Rus.) - Llodra (Fr.) 6:4, 3:6, 6:1, Federer (1-Švýc.) - Arevalo (Salv.) 6:2, 6:4, Blake (8-USA) - Hrbatý (SR) 7:6 (7:3), 4:6, 6:3, Gonzalez (12-Chile) - Čilič (Chorv.) 6:4, 6:2
Ženy - dvouhra - 2. kolo: V. Williamsová (7-USA) - Benešová (ČR) 6:1, 6:4, S. Williamsová (4-USA) - Stosurová (Austr.) 6:2, 6:0, Schiavoneová (It.) - A. Radwaňská (8-Pol.) 6:3, 7:6 (8:6), Cornetová (15-Fr.) - Šuaj Pcheng (Čína) 6:2, 6:2, Wozniacká (Dán.) - Hantuchová (10-SR) 6:1, 6:3, Cibulková (16-SR) - Pironkovová (Bul.) 6:2, 6:2, Safinová (6-Rus.) - Martínezová-Sánchezová (Šp.) 7:6 (7:3), 6:1. Jankovičová (2-Srb.) - A. Bondarenková (Ukr.) 7:5, 6:1, Azarenková (12-Běl.) - Dellacquaová (Austr.) 6:2, 6:2, Bammerová (Rak.) - Schnyderová (13-Švýc.) 6:4, 6:4, Čeng Ťie (Čína) - Llagosterová-Vivesová (Šp.) 6:7 (7:9), 6:1, 6:4, Moritaová (Jap.) - Erakovicová (N. Zél.) 5:7, 7:6 (9:7), 6:4, Kanepiová (Est.) - Razzanová (Fr.) 6:4, 7:5. Zvonarevová (9-Rus.) - Peerová (Izr.) 6:3, 7:6 (7:4), Korytcevová (Ukr.) - Obzilerová (Izr.) 5:7, 7:5, 6:4. Dementěvová (5-Rus.) - Arvidssonová (Švéd.) 6:3, 6:4, Šafářová (ČR) - Korytcevová (Ukr.) 2:6, 6:1, 7:5, Li Na (Čína) - Moritaová (Jap.) 6:2, 7:5
Muži - čtyřhra - 1. kolo: Melo, Sá (Braz.) - Berdych, Štěpánek (ČR) 5:7, 6:2, 8:6, Damm, Vízner (ČR) - Djokovič, Zimonjič (2-Srb.) 3:6, 6:0, 6:2.
Ženy - čtyřhra - 1. kolo: S. Williamsová, V. Williamsová (1-USA) - Vaidišová, Benešová (ČR) 4:6, 7:5, 6:1
PLAVÁNÍ:
Muži, 200 m v. zp.: 1. Phelps (USA) 1:42,96 - světový rekord, 2. Pak Tae-Hwan (Korea) 1:44,85, 3. Vanderkaay (USA) 1:45,14, 4. Basson (JAR) 1:45,97, 5. Biedermann (Něm.) 1:46,00, 6. Meichtry (Švýc.) 1:46,95, 7. Okumura (Jap.) 1:47,14, 8. Renwick (Brit.) 1:47,47.
100 znak: 1. Peirsol 52,54 - světový rekord, 2. Grevers (oba USA) 53,11, 3. Vjatčanin (Rus.) a Stoeckel oba 53,18, 5. Delaney (oba Austr.) 53,31, 6. Tancock (Brit.) 53,39, 7. Wildeboer (Šp.) 53,51, 8. Mijašita (Jap.) 53,99.
Ženy, 100 m znak: 1. Coughlinová (USA) 58,96, 2. Coventryová (Zimb.) 59,19, 3. Hoelzerová (USA) 59,34, 4. Spofforthová (Brit.) 59,38, 5. Zujevová (Rus.) 59,40, 6. Nakamuraová (Jap.) 59,72, 7. Manaudouová (Fr.) 1:00,10, 8. Itoová (Jap.) 1:00,18.
100 m prsa: 1. Jonesová (Austr.) 1:05,17, 2. Soniová (USA) 1:06,73, 3. Jukicová (Rak.) 1:07,34, 4. Jefimová (Rus.) 1:07,43, 5. Jendricková (USA) 1:07,62, 6. Whiteová (Austr.) 1:07,63, 7. Sun Jie (Čína) 1:08,08, 8. Kitagawaová (Jap.) 1:08,43.
POZEMNÍ HOKEJ:
Ženy - skupina A:
Austrálie - Španělsko 6:1 (1:1), Čína - JAR 3:0 (2:0), Nizozemsko - Korea 3:2 (2:1).
Ženy - Skupina B:
Argentina - Velká Británie 2:2 (2:0), USA - Japonsko 1:1 (0:1), Německo - Nový Zéland 2:1 (0:1).
SPORTOVNÍ GYMNASTIKA:
Muži - konečné výsledky šestiboje družstev:
1. Čína (Jang Wej, Čchen I-ping, Cou Kchaj, Li Siao-pcheng, Siao Čchin, Chuang Sü) 286,125, 2. Japonsko (Kašima, Sakamoto, Učimura, Okiguči, Tomita, Nakase) 278,875, 3. USA (Hagerty, Horton, Spring, Artemev, Tan, Bhavsar) 275,850, 4. Německo 274,600, 5. Korea 274,375, 6. Rusko 274,300, 7. Rumunsko 274,175, 8. Francie 256,775.
STŘELBA:
Muži, libovolná pistole: 1. Čin Čong-o (Korea) 660,4 (563+97,4), 2. Kim Čong-so (KLDR) 660,2 (563+97,2), 3. Tchan Cun-liang (Čína) 659,5 (565+94,5), 4. Isakov (Rus.) 658,9 (563+95,9/v rozstřelu 9,1), 5. Omelčuk (Ukr.) 658,9 (563+95,9/6,5), 6. Kopp (SR) 657,6 (563+94,6), 7. Kirjakov (Bul.) 656,8 (562+94,8), 8. Mikec (Srb.) 655,8 (559+96,8), ...37. Tenk (ČR) 544.
Muži - dvojitý trap:
1. Eller (USA) 190 (145+45), 2. d'Aniello (It.) 187 (141+46), 3. Chu Pin-jüan (Čína) 184 (138+46), 4. Holguin (USA) 182 (140+42), 5. Mark (Austr.) 181 (136+45), 6. Faulds (Brit.) 180 (137+43). Obhájce vítězství z Atén Ahmad Maktúm ze Spojených arabských emirátů neprošel v rozstřelu do finálové šestice a byl sedmý.
VODNÍ PÓLO:
Muži, skupina A: Kanada - Černá Hora 0:12 (0:3, 0:4, 0:4, 0:1), Španělsko - Austrálie 9:8 (4:0, 2:4, 2:2, 1:2).
HÁZENÁ:
Muži - skupina A: Chorvatsko - Brazílie 33:14 (18:9), Čína - Francie 19:33 (7:19), Španělsko - Polsko 30:29 (16:17).
Skupina B: Rusko - Egypt 28:27 (14:14), Korea - Dánsko 31:30 (13:14), Island - Německo 33:29 (17:14).
BASKETBAL:
Muži - skupina A:
Írán - Litva 67:99 (34:46), Chorvatsko - Rusko 85:78 (42:36), Argentina - Austrálie 85:68 (39:29).
Skupina B:
Řecko - Německo 87:64 (44:33), Čína - Španělsko 75:85 po prodl. (46:37), Angola - USA 76:97 (37:55).
VOLEJBAL:
Muži - skupina A: Skupina A: USA - Itálie 3:1 (-24, 22, 15, 21), Čína - Venezuela 3:2 (21, -21, -16, 21, 14), Bulharsko - Japonsko 3:1 (27, -23, 21, 19).
Skupina B: Rusko - Německo 3:2 (-25, 21, -21, 23, 14), Polsko - Egypt 3:0 (21, 18, 10), Brazílie - Srbsko 3:1 (-25, 20, 17, 21).
SKOKY DO VODY:
Ženy - synchronní skoky z věže: 1. Wang Sin, Čchen Žuo-lin (Čína) 363,54, 2. Coleová, Wuová (Austr.) 335,16, 3. Espinosová, Ortizová (Mex.) 330,06, 4. Gammová, Subschinská (Něm.) 310,29, 5. Dunnichayová, Ishimatsuová (USA) 309,12, 6. Čche Kum-hui, Kim Un-hjong (KLDR) 308,10, 7. Benfeitová, Filionová (Kan.) 305,91, 8. Couchová, Powellová (Brit.) 303,48.
SOFTBAL: Ženy - Kanada - Tchaj-wan 6:1, USA - Venezuela 11:0, Čína - Nizozemsko 6:2, Japonsko - Austrálie 4:3.
VZPÍRÁNÍ:
Ženy - do 63 kg: 1. Pak Hjon Sok (KLDR) 241 kg (106+135), 2. Někrasovová (Kaz.) 240 (110+130), 3. Lu Ying-Chi (Tchaj-wan) 231 (104+127), 4. Girardová (Kan.) 228 (102+126), 5. Nguyen Thi Thiet (Vietnam) 225 (100+125), 6. Kim Sok-jong (Korea) 225 (98+127), 7. Kasiryeová (Nor.) 224 (103+121), 8. Acostaová (Mex.) 223 (103+120).
Muži - do 69 kg: 1. Pak Hjon Sok (KLDR) 241 (106+135), 2. Někrasovová (Kaz.) 240 (110+130), 3. Lu Ying-Chi (Tchaj-wan) 231 (104+127), 4. Girardová (Kan.) 228 (102+126), 5. Nguyen Thi Thiet (Vietnam) 225 (100+125), 6. Kim Sok-jong (Korea) 225 (98+127), 7. Kasiryeová (Nor.) 224 (103+121), 8. Acostaová (Mex.) 223 (103+120).
ZÁPAS: Řecko-římský - do 55 kg, finále: Mankijev (Rus.) - Bajramov (Ázerb.) 6:5,
semifinále: Bajramov - Amojan (Arm.) 11:3, Mankijev - Pak Un-čchul (Korea) 9:2. Konečné pořadí: 1. Mankijev, 2. Bajramov, 3. Amojan a Pak Un-čchul, 5. Hernandez (Kuba) a Reihanpúr (Írán), 7. Fris (Srb.), 8. Mango (USA). Do 60 kg, finále: Albijev (Rus.) - Rahimov (Ázerb.) 6:0, semifinále: Albijev - Ťumenbajev (Kyrg.) 10:0, Rahimov - Tengizbajev (Kaz.) 8:1. Konečné pořadí: 1. Albijev, 2. Rahimov, 3. Tengizbajev a Ťumenbajev, 5. Monzon (Kuba) a Šeng Ťiang (Čína), 7. Nazarian (Bul.), 8. Diaconu (Rum.).
FOTBAL: Ženy - Skupina E: Čína - Argentina 2:0 (0:0), branky: 53. vlastní Quinonesová, 90. Ku Ja-ša, Švédsko - Kanada 2:1 (1:0), branky: 19. a 51. Schelinová - 63. Tancrediová.
Skupina F: Korea - Německo 0:1 (0:0), Branka: 86. Mittagová; Nigérie - Brazílie 1:3 (1:3), branky: 19. Nkwochaová - 34., 35. a 45. Cristiane.
Skupina G: Norsko - Japonsko 1:5 (1:1), branka: 27. Knutsenová - 31. Kingová, 51. vlastní Folstadová, 52. Onová, 71. Sawaová, 83. Haraová, USA - Nový Zéland 4:0 (2:0), branky: 1. Reillyová, 43. Rodriguezová, 56. Tarpleyová, 59. Hudesová. (Rozhodčí: Damková (ČR)).
JUDO:
Muži do 81 kg, Finále: Bischof (Něm.) - Kim Če-bum (Korea) juko, o 3. místo: Camilo (Braz.) - Elmont (Niz.) ipon, Gontjuk (Ukr.) - Damdinsuren (Mong.) wazari, semifinále: Bischof - Gontjuk juko, Kim Če-Bum - Elmont koka. Konečné pořadí: 1. Bischof, 2. Kim Če-bum, 3. Camilo a Gontjuk, 5. Elmont a Damdinsuren, 7. Burton (Brit.), 8. Krawczyk (Pol.). Ženy - do 63 kg: Finále: Tanimotová (Jap.) - Decosseová (Fr.) ipon, o 3. místo: Willeboordseová (Niz.) - Gonzalezová (Kuba) koka v prodl., Won Ok-im (KLDR) - Heillová (Rak.) vazari, semifinále: Decosseová - Won Ok-im vazari, Tanimotová - Gonzalezová ipon. Konečné pořadí: 1. Tanimotová (Jap.), 2. Decosseová, 3. Willeboordseová a Won Ok-im, 5. Gonzalezová a Heillová, 7. Žolnirová (Slovin.), 8. Barretová (Venez.).
ŠERM:
Muži - šavle: Finále: Čung Man (Čína) - Lopez (Fr.) 15:9, o 3. místo: Covaliu (Rum.) - Pillet (Fr.) 15:11. Další pořadí: 5. Tarantino (It.), 6. Smart (USA), 7. Pina (Šp.), 8. Bujikevič (Běl.).
JEZDECTVÍ:
Všestrannost - jednotlivci: 1. Romeike (Něm./kůň Marius) 54,20, 2. Milesová (USA/McInlaigh) 56,10, 3. Cooková (Brit./Miners Frolic) 57,40, 4. Jonesová (Austr./Irish Jester) 59,00, 5. Klimkeová (Něm./Abraxxas) 59,70, 6. Dhennin (Fr./Ismene du Temple) 59,80, 7. Fredericks (Austr./Ben Along Time) 61,40, 8. Dibowski (Něm./Leo) 65,20, ...Hatla (ČR/Karla) nedokončil.
Družstva: 1. Německo (Klimkeová/kůň Abraxxas, Dibowski/Leo, Ostholt/Mr. Medicott, Romeike/Marius, Thomsen/The Ghost of Hamish) 166,10 b., 2. Austrálie 171,20, 3. Británie 185,70, 4. Švédsko 230,50, 5. Nový Zéland 240,90, 6. Itálie 246,40, 7. USA 250,00, 8. Irsko 276,10.
Pro české cyklisty Jana Hirta a Josefa Černého Giro d'Italia předčasně skončilo. Oba měli pozitivní test na covid-19, který už v...
Čeští hokejisté vstoupili do mistrovství světa v Rize výhrou nad Slovenskem 3:2, na níž se dvěma góly podílel útočník Lukáš...
Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace udělila českobudějovickému klubu pokutu 350 tisíc korun za fyzické napadení...
Pardubický útočník Lukáš Sedlák sice v hodně pestré sezoně na klubové úrovni, kterou má za sebou, nedosáhl na týmovou trofej a...
Bývalý místopředseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Roman Berbr dnes u plzeňského okresního soudu odmítl kompletně celou obžalobu,...
Fotbalisté Sparty remizovali ve šlágru 27. kola první ligy v přímém souboji o vedoucí příčku v tabulce se Slavií 3:3 a udrželi si...
Pražské derby mezi fotbalisty Sparty a Slavie bude šlágrem víkendového 27. kola první ligy. Sobotní 305. duel odvěkých rivalů...
Fotbalisté West Hamu s Vladimírem Coufalem v sestavě remizovali v úvodním čtvrtfinále Evropské konferenční ligy 1:1 na hřišti...
Sobotní šlágr 27. ligového kola mezi fotbalisty Sparty a Slavie bude na Letné jako hlavní sudí řídit Dalibor Černý, kterého čeká...
Soud v Turíně se v pondělí začal zabývat případem fotbalového Juventusu a jeho představitelů včetně bývalého viceprezidenta Pavla...
Partnerský tým českého zastoupení Hyundai nasadí do seriálu TCR Eastern Europe tři vozy Elantra N TCR. Za volant usednou Slovák...
Organizátoři olympijských her v Paříži shánějí 45 tisíc dobrovolníků, kteří budou příští rok bez nároku na plat na této obří...
Soul se bude ucházet o pořádání letních olympijských her v roce 2036. Tentokrát půjde o samostatnou kandidaturu. Neoživí se...
Šachisté jako první z ruských sportovců přešli z evropské pod asijskou konfederaci, aby obešli zákaz mezinárodních startů....
Hokejový útočník Jakub Vrána prožil emotivní návrat do NHL. Po nelehkém období, jímž si prošel koncem minulého roku, oblékl dres...
Český olympijský výbor (ČOV) se podle předsedy Jiřího Kejvala chce aktivně účastnit jednání o účasti či neúčasti ruských a...
Zřejmě žádná jiná sportovní akce v historii samostatné České republiky nevyvolala tolik emocí jako hokejové měření sil na...
Řízení Národní sportovní agentury (NSA), která rozděluje sportovní dotace, se změní. Prezident Miloš Zeman ve středu podepsal...
Polsko uvažuje o pořádání zimních olympijských her v roce 2034, které by chtělo zorganizovat spolu se Slovenskem. Podle úterního...
Bývalý šéf českého fotbalu Miroslav Pelta ve čtvrtek u soudu znovu popřel obvinění, že ovlivňoval rozdělování sportovních dotací...