Radost v Zoo Praha. Narodila se malajská tygřata

V pražské zoo se narodila tygří mláďata.

Pražská zoologická zahrada slaví další chovatelský úspěch. Tento týden se zde narodila dvě zdravá mláďata vzácného tygra malajského. Aby měla mláďata v prvních dnech života klid a zvýšila se šance na úspěšný odchov, zoo uzavřela Pavilon šelem.

"Narodila se nám dvě malajská tygřata! Banya se stala matkou, a aby měla s mláďaty klid, uzavřeli jsme dočasně Pavilon šelem. Doufáme, že zůstane uzavřený i přes víkend. Pokud se tak stane, bude to znamení, že je vše na dobré cestě. Šance na odchov bohužel nejsou příliš vysoké," píše zoologická zahrada na svých facebookových stránkách.

"Tygřata se narodila v úterý ráno. Matka je Banya a otec Johann. Doposud se odchov tygrů malajských podařil pouze dvěma zoologickým zahradám v Evropě a naposledy to bylo v roce 2013," řekla Alena Šteffelová, vedoucí tiskového oddělení Zoo Praha. "V tuto chvíli čekáme, jak vše dopadne a doufáme. Jasněji bude za pár dnů," dodala.

Tygr malajský patří mezi kriticky ohrožené druhy. Ve volné přírodě žije ve středních a jižních částech Malajského poloostrova, v současnosti přežívá posledních asi 340 jedinců. Jejich populace se stále klesá. Nebezpečí pro ně představují především pytláci - kolují totiž pověry, že z jejich kostí lze vyrobit léky. V Česku chovají tygry malajské pouze dvě zoo - v Praze a Ústí nad Labem.

Foto: Facebook , zoo praha/Miroslav Bobek

Autor: - vop -

Titulní strana Standardní písmo Větší písmo

Tmavé zobrazení
Přepnout na plnou verzi