Sedm důvodů, proč dát svému zdraví zelenou. Objevte jedinečný zdroj antioxidantů a energie

Matcha zelený čaj.

Unikátní zelený čaj Matcha Tea přímo přetéká prospěšnými látkami. Jejich zásluhou stále stoupá obliba tohoto smaragdového zázraku. Matcha je nejen hvězdou sociálních sítí, ale i lifestylových blogů a zdravého stravování. Přinášíme vám sedm důvodů, proč je Matcha Tea taková bomba.

Matcha zelený čaj.

1) Matcha Tea obsahuje velké množství antioxidantů

Matcha se pěstuje ve stínu. Čajové plantáže se asi tři týdny před sklizní zasíťují tak, aby k čajovým lístkům pronikla jen část slunečních paprsků. Listy čajovníku se tak začnou plnit zeleným chlorofylem, který je silným antioxidantem. Při sklizni se sbírají jen ty nejzelenější lístky, suší se párou, dužina se oddělí od řapíků a stonků, a následně se mele v žulových mlýnech. Tato technologie přežívá beze změny už více než 800 let právě proto, že si díky ní matcha zachová maximum prospěšných látek. Antioxidanty obsažené v matcha pomáhají vyplavovat škodlivé látky z našeho organismu. Zdrojem takových látek je moderní doba a s ní spojené znečištěné životní prostředí, nevhodná strava, stres nebo kouření. Tím, že matcha pomáhá tyto škodlivé látky z těla vyplavovat, nám pomáhá udržovat přirozenou imunitu.

2) Matcha je zdrojem energie až na 6 hodin

Jedinečná technologie pěstování a zpracování pomáhá čaji matcha udržet si vysoké množství čajového teinu. Protože tato forma kofeinu se do našeho těla uvolňuje postupně, získáme po vypití šálku Matcha Tea energii až na 6 hodin. Tato forma čajového kofeinu se liší od klasického kofeinu například v kávě nebo kofeinových nápojích. Kofein v kávě se do těla dostává ihned a na vrcholu svého působení je už kolem dvaceti minut po vypití, ale stejně rychle jeho působení vyprchává. Kávu a energetické nápoje navíc často provázejí nechtěné vedlejší účinky jako zrychlení dechu, bušení srdce, nervozita nebo pocení. Takové účinky u Matcha Tea nehrozí. Jako přírodní energetický nápoj využívali matcha už japonští samurajové a stejnou dávku energie si můžeme vychutnat i my dnes.

Matcha zelený čaj.

3) Matcha Tea je až 10x silnější než louhovaný zelený čaj

Pokud si připravíme klasický zelený čaj, pijeme pouze výluh z čajových listů. V případě Matcha Tea ale pijeme jemně nadrcenou dužinu celých listů. Tím, že v podstatě konzumujeme samotný list čajovníku, může naše tělo využít všech zdravotních benefitů matcha na maximum. Kromě aminokyselin a katechinů mezi ně patří až 30 % vlákniny, a dokonce i malé množství vitaminů A a C. A co se týká struktury jemně mletého matcha - není třeba mít strach. Sametově jemná zrnka čaje Matcha Tea jsou tak malá, že je na jazyku vůbec nepocítíme.

Matcha zelený čaj.

4) Vysoká kvalita a pravidelné testy Matcha Tea

Od roku 2013 se Matcha Tea pyšní známkou bio. Tuto známku, spolu s dalšími devíti mezinárodními certifikáty kvality, každoročně prodlužuje. Značka je navíc charakteristická tím, že každou čerstvě dopravenou šarži čaje nechává testovat v nezávislých laboratořích a výsledky pak zveřejňuje na svém webu. Sami zákazníci se pak mohou přesvědčit o bio kvalitě pěstovaného čaje a mají jistotu, že Matcha Tea neobsahuje žádné plísně, kvasinky, pesticidy, těžké kovy, nebo bakterie e. coli. (https://www.matchatea.cz/category/testy ) Matcha Tea se také snaží zákazníky varovat před čínskými náhražkami matcha, které často nesplňují přísné zdravotní normy EU a ČR, nemají správnou chuť ani barvu a ani pěstování neodpovídá technologii čaje matcha. Právem se tak Matcha Tea označuje za jedničku na českém trhu. Recenze značky jsou navíc plné chvály na rychlé dodání zboží a skvělého prozákaznického servisu. I proto nedávno oslavila značka Matcha Tea devět let na českém trhu a o její oblibě svědčí v pořadí už páté ocenění čaj roku na serveru Heureka.cz.

Matcha zelený čaj.

5) Matcha pomáhá se soustředěním

Aminokyseliny v Matcha Tea dodávají energii, ale navozují také pocit intenzivního soustředění. Díky aminokyselině L-theanin se po vypití šálku Matcha Tea mnohem lépe soustředíme, naše mysl je uvolněná, ale rozhodně ne ospalá a snadněji si pamatuje důležité věci. Svou roli možná hraje i to, že matcha pomáhá odbourávat psychický a fyzický stres a pomáhá vytvořit pocit celkové duševní pohody. Tato vlastnost matcha byla kdysi oblíbená u buddhistických mnichů, kterým pomáhala při náročné meditaci, ale dnes si ji chválí zejména studenti a psychicky náročná povolání.

Matcha zelený čaj.

6) Matcha pomáhá kontrolovat tělesnou hmotnost

Matcha je velmi oblíbený i pro svou schopnost kontrolovat tělesnou hmotnost. Díky tomu, že matcha podporuje metabolismus lipidů, usnadňuje Matcha Tea shazování přebytečných kil až o 40 % rychleji a efektivněji. Je však třeba dát si pozor na to, že Matcha Tea není hubnoucí čaj. Spalování s ním jde rychleji, ale základem je vždy správná strava a dostatek pohybu. Mnoho zákazníků si chválí Matcha Tea pro jeho schopnost podporovat správné trávení. Šálek Matcha Tea po obědě snadno zažene únavu, pomůže pocitům těžka v žaludku a pomůže správnému trávení.

Matcha zelený čaj.

7) Snadná příprava i originální ingredience

Matcha se tradičně popíjí při čajovém obřadu, který trvá několik hodin a vyžaduje speciální nástroje. Značka Matcha Tea však představila českému spotřebiteli přípravu v šejkru, která zabere jen pár sekund. Stačí k ní jedna porce Matcha Tea, uzavíratelná láhev a studená nebo horká voda do 70°C. Matcha Tea s vodou jednoduše protřepeme a můžeme pít. Jednotlivé sáčky Matcha Tea jsou vyrobeny tak, aby čaj udržovaly neustále čerstvý a usnadnily jeho přípravu.

Pokud vám nesedí charakteristická umami chuť čaje, někdy popisovaná i jako trávová, i pro vás máme řešení. Matcha Tea doporučuje čaj dochucovat ovocnou šťávou, kvalitním sirupem nebo třeba stoprocentním džusem. Připravit si můžete i alkoholický drink s matcha, krásně barevný melounový matcha ice tea nebo současnou hvězdu sociálních sítí matcha dalgonu. Další recepty najdete na webu Matcha Tea (https://www.matchatea.cz/recepty-kategorie/piti ).

Matcha zelený čaj.

Výhodou matcha je i jeho všestranné použití jako ingredience. Sama značka Matcha Tea vyrábí pochutiny (https://www.matchatea.bio/matcha-tea-dobroty/ ) jako Matcha Tea čokoládu nebo Bio Matcha Tea Shake s meruňkou, banánem nebo mangem. Stejně tak i vy se můžete inspirovat třeba při přípravě palačinek, krémů, smoothie nebo dortů. S Matcha Tea se fantazii meze nekladou! I recepty na další pochutiny najdete na webu Matcha Tea. (https://www.matchatea.cz/recepty-kategorie/jidlo )

Autor: PR ČLÁNEKČtěte dále

Ilustrační foto.

Dětem do pěti let uděláte větší radost hračkou než zážitkem

Menší děti ocení spíše hmotný než zážitkový dar, vyplývá ze studie vědců z Illinoiské univerzity v Chicagu. Větší radost...

Tři hry zdarma na Epic Games Store.

Tři hry zdarma na Epic Games Store

Nová nabídka her zdarma od Epic Games Store zahrnuje rovnou tři tituly. Po přidání do knihovny vám zůstanou.

Ilustrační foto.

Boříme mýty o jogurtech. Kterým věříte vy?

Ty nejlepší věci míváme pod nosem a ani si to neuvědomujeme. Často jim věnujeme o mnoho méně pozornosti, než si zaslouží, a...

Satisfactory dostává novou aktualizaci.

Satisfactory dostává novou aktualizaci

Oblíbený sandbox stavění továrny Satisfactory obdržel čtvrtou větší aktualizaci. Přidává mnoho pokročilých strojů i zábavné prvky.

Živě: Zahájení turistické sezóny 2021 v Česku

Živě: Zahájení turistické sezony 2021 v Česku

Sektor cestovního ruchu patří k těm, které koronavirová pandemie zasáhla nejcitelněji a bojují o přežití. Jaká bude letošní...

Ilustrační foto.

Řecký inženýr sestavil elektrokolo, kde na cyklistu neprší

Řecký inženýr sestavil elektrokolo, v němž na cyklistu neprší ani nefouká. Kolo má také navigaci i reproduktory pro poslech hudby.

Nový Bioshock zřejmě nabídne otevřený svět.

Nový Bioshock zřejmě nabídne otevřený svět

Připravované pokračování série Bioshock by podle inzerátů na internetu mělo nabídnout otevřený svět a vedlejší mise.

Ilustrační foto.

Rok on-line výuky: učitelé jsou si jistější, nebojí se zkoušet nové věci

V současné situaci věnují učitelé nejvíce času přípravě výuky, poskytování zpětné vazby žákům a svému dalšímu vzdělávání. Na...

Sony plánuje přenést své nejznámější hry na mobilní telefony.

Sony plánuje přenést své nejznámější hry na mobilní telefony

Nabídky práce v PlayStation Studios poukazují na nábor zaměstnanců, kteří se postarají o přenesení nejznámějších PlayStation...

Epic Games Store prodělává stovky milionů dolarů ročně.

Epic Games Store prodělává stovky milionů dolarů ročně

Internetový herní obchod Epic Games Store dlouhodobě prodělává. Vyplynulo to ze soudních dokumentů ke sporu se společností Apple.

Ilustrační foto.

Stříhat, drtit... kompostovat!

Přichází ideální doba na prořezávání stromů, keřů i rostlin. Jak ale naložit s odpadem, který nám po práci zůstane? Odborník z...

Začíná největší česká esport liga s odměnou 2,3 milionu korun.

Začíná největší česká esport liga s odměnou 2,3 milionu korun

Na česko-slovenskou esportovou scénu se vracejí turnaje v Counter-Strike: Global Offensive a Dota 2 s milionovou dotací.

Ilustrační foto.

I psí úsměv je důležitý! Pečujte o něj správně

O chrup je potřeba pečovat již od doby, co si chlupáče přinesete domů, prevence je totiž základ. V případě zanedbání hrozí zubní...

Steam zvažuje zavedení české měny místo eur.

Steam zvažuje zavedení české měny místo eur

Internetový herní obchod Steam zřejmě zvažuje zavedení nových měn. Ve výčtu nechybí ani koruna česká.

Hra na motivy Jamese Bonda přinese úplně nový příběh.

Hra na motivy Jamese Bonda přinese úplně nový příběh

Herní studio IO Interactive, které stojí například za sérií Hitman, připravuje titul ze světa agenta 007. Hra na motivy Jamese...

Ilustrační foto.

Pět tipů, jak se udržet v kondici i během karantény

Už více než rok se Česká republika potýká s pandemií koronaviru a konec karantény je zatím v nedohlednu. Snad každý si láme...

Základní desky od Gigabyte odemknou plný potenciál nových procesorů.

Základní desky od Gigabyte odemknou plný potenciál nových procesorů

Nová generace čipů od Intelu právě v těchto dnech přichází na trh a přináší s sebou mnohem víc, než by se na první pohled mohlo...

Total War: Rome se dočká remasteru, takto vypadá

Total War: Rome se dočká remasteru, takto vypadá

Total War patří mezi nejsilnější značky Segy. Minulý týden došlo k překvapivému odhalení remasteru dílu Rome a nyní jsme se...

Odborná pokládka podlahy.

Jak položit dlažbu v koupelně

Správně zvolená dlažba v koupelně zvyšuje nejen její estetickou, ale i užitnou hodnotu. Odborník z Hornbachu poradí s přípravou,...

Nové Intel procesory jdou do prodeje, pro mnohé jsou zklamáním

Nové Intel procesory jdou do prodeje, pro mnohé jsou zklamáním

Intel konečně přichází s novou generací procesorů. Již jedenáctá generace nese označení Rocket Lake a přináší novinky i zklamání.

další zprávy

Titulní strana Standardní písmo Větší písmo

Tmavé zobrazení
Přepnout na plnou verzi