Ženu uvěznily dveře metra. Skončila na jednotce intenzivní péče

Ilustrační foto.

Je metro bezpečné? Takové otázky si nyní kladou obyvatelé Říma po nedávných událostech. Záběry ženy, kterou dveře vlaku uvěznily, a pár metrů byla tažena po nástupišti, vyvolaly pochybnosti o bezpečnosti dopravy. Zatím není jisté, kdo za incident nese odpovědnost. Informaci uvedl web BBC.

Natalja Garkovičová (43) skončila v nemocnici na jednotce intenzivní péče poté, když cestovala římským metrem. Do vagonu soupravy nastoupila na zastávce Termini, nicméně na poslední chvíli změnila názor a chtěla vlak opustit a vydat se jiným směrem. Už to ale nestihla, dveře se zavřely a přiskříply jí tašku i oděv. Žena se pokoušela ze sevření dostat, ale marně.

Záznam ukazuje její bezúspěšné pokusy uvolnit se ze zavřených dveří. Nato se vlak rozjel a Garkovičovou táhl po nástupišti. Přihlížející se snažili okamžitě zasáhnout - mávali na řidiče soupravy a tahali za nouzové páky, ale bez úspěchu.

Řidič Gianluca Tonelli nic neobvyklého ze své kabiny nezaznamenal. Uvádí se, že když dorazil na nástupiště, právě svačil. Tonelli se však brání tomu, že pochybil. "Jsem zničený tím, co se stalo. Ale na videu je vidět, že jsem se dvakrát podíval do zrcátka, než jsem opustil nástupiště, nebyla to žádná bezohlednost," uvedl na svou obranu. 

Jeho výpověď potvrdil také odborník přes dopravu Carlo Rienzi. Podle něho mohla být nehoda zaviněna selháním dveřních i nouzových páček, což dokazuje nevinu řidiče. "Nouzové systémy musí prostě fungovat správně. Proto považujeme za urážlivé tvrdit, že je řidič odpovědný za to, co se stalo," uvedl Rienzi v prohlášení a zopakoval, že Tonelli není odpovědný za římské bezpečnostní systémy metra a jejich správné fungování.

Incident se stal 12. července a až nyní se záznam z metra dostal na veřejnost. Zraněná žena mezitím skončila v nemocnici a její stav se podle lékařů zlepšil. Policie celou událost stále vyšetřuje.

Foto: ČTK , CHROMORANGE / Bilderbox

Autor: - mel -

Titulní strana Standardní písmo Větší písmo

Tmavé zobrazení
Přepnout na plnou verzi