Bratři Bø ovládli stíhačku, Moravec nadějný vzestup nedotáhl

ŽIVĚ: Potvrdí Bø svou dominanci? Češi budou usilovat o zlepšení.

Biatlonista Johannes Thingnes Bö vyhrál v Oslu po sprintu i stíhací závod a patnáctým vítězstvím v ročníku vytvořil nový rekord Světového poháru. Už jistý majitel velkého glóbu za celkový triumf v seriálu zároveň ovládl i pořadí disciplíny. Mezi ženami stejně jako Bö uhájila první místo po sprintu Slovenka Anastasia Kuzminová. Malý glóbus získala Italka Dorothea Wiererová, která skončila dvanáctá.

Z českých reprezentantů se nejvíce dařilo na střelnici jen jednou chybující Veronice Vítkové, jež skončila třináctá. Ondřej Moravec se posunul na dvacáté místo.

Vítková startovala z 23. místa a díky přesné mušce se blížila k desítce. Až poslední ranou terč minula a skončila třináctá. "Škoda poslední rány, byla na devět hodin, ale Veronika předvedla perfektní výkon, i běžecky se jí dařilo," pochválil Vítkovou asistent trenéra žen Jiří Holubec v České televizi.

Dvě chyby na střelnici udělala Eva Puskarčíková a 51. pozici ze sprintu vylepšila na 27. místo. Závod se nevydařil Markétě Davidové. Přesně odstřílela jen třetí položku, na ostatních udělala dohromady sedm chyb a obsadila až 55. místo.

S kariérou se loučící Kuzminová slavila na Holmenkollenu šestou výhru v životě. Jako jediná v závodu trefila všech dvacet terčů a zvítězila skoro o minutu a tři čtvrtě před Němkou Denise Herrmannovou. Na třetí místo ze sedmnáctého se posunula Švédka Hanna Öbergová.

V boji o velký křišťálový glóbus má před závěrečným nedělním závodem s hromadným startem Wiererová náskok 42 bodů před krajankou Lisou Vittozziovou, která se do stíhačky v Oslu ze sprintu překvapivě nedostala. Třetí Kuzminová zaostává za Wiererovou o padesát bodů.

I Johannes Thingnes Bö odjel celou stíhačku osamoceně, sice musel na tři trestná kola a pustil soupeře na dohled, ale první místo jistě uhájil. Patnáctým vítězstvím v sezoně překonal dva roky starý rekord Francouze Martina Fourcadea.

Pětadvacetiletý Johannes Thingnes Bö už má letos jisté čtyři glóby, vedle velkého získal i malé za hodnocení sprintu, stíhačky a vytrvalostních závodů. Pátý může přidat v neděli v závodu s hromadným startem.

Z Čechů si ve stíhačce vylepšil pozici ze sprintu jen Moravec. Tomáš Krupčík klesl z 33. na 39. místo, Michal Krčmář z 26. na 44. a devětkrát na střelnici chybující mladík Jakub Štvrtecký dojel poslední, pětapadesátý.

Do nedělních závěrečných klání v sezoně SP, závodů s hromadným startem, zasáhnou Davidová a Vítková, z mužů pouze Krčmář.

On-line

Obnovit

 • 17:57
   

  Tímto se s Vámi loučím a přeji krásný zbytek slunečné soboty. 

 • 17:57
   
 • 17:53
  Česko. 

  Jakub Štvrtecký dokončuje stíhačku jako pětapadesátý a uzavírá tak ohruh biatlonistů, kteří dokončili dnešní závod. Bohužel pro českého mladíka, sedm omylů na střelnici ho stálo lepší umístění. 

 • 17:51
  Česko. 

  Ondřej Moravec uzavírá první dvacítku, Tomáš Krupčík končí devětatřicátý, Michal Krčmář až pět míst za svým krajanem. 

 • 17:48
   

  Na páté příčce dojíždí další Nor Christiansen. Šesté místo patří Hoferovi, který uspěl před Dollem a Desthieuxem.

 • 17:47
  Důležitý moment. 

  Německá zkušenost přeci jen zvítězila, Peiffer předstihl svého soupeře o čtyři vteřiny. Mladý Rakušan však nesmutní a v cíli se raduje ze čtvrté příčky. 

 • 17:46
  Důležitý moment. 

  Rakousko- německý souboj bude ještě zajímavý. Leitner drží bronzovou pozici, Peiffera má v těsném závěsu. 

 • 17:45
  Důležitý moment. 

  Johannes Thingnes Bø si jede v naprosté pohodě pro vítězství. Druhé místo udrží jeho bratr, na dvojici Leitner/Peiffer má náskok deseti vteřin.

 • 17:43
   

  Tři Norové v první pětce, krásný závod pro domácí fanoušky i závodníky. 

 • 17:42
  Česko. 

  Moravec nejspíš risknul poslední položku, třiadvacet sekund je sice krásný střelecký čas, jenže bohužel dvě chyby. 

 • 17:41
   

  A pozor, o třetí příčku by to mohlo být zajímavé. Leitner a Peiffer se budou prát o bronz. Papírově by si měl třetí příčku udržet německý, zkušený biatlonista.

 • 17:40
   

  Taktéž jedna chyba, o prvních dvou pozicích je rozhodnuto! Johannes jede vstříc svému patnáctému letošnímu triumfu.

 • 17:39
   

  Závěrečnou střelbu dnešního závodu Johannes Thingnes Bø zvládá, jenže s jednou minelou. Jak odpoví Tarjei? 

 • 17:38
   

  Ondřej Moravec je se ztrátou téměř dvou minut na šestnácté pozici. 

 • 17:36
   

  Tak bohužel, i Tomáš Krupčík s Michalem Krčmářem míří na dvě trestná kola. Jakub Štvrtecký také chybuje. 

 • 17:36
   
 • 17:35
   

  Biatlonisté chybují, nejbližšími pronásledovateli Nora budou jeho bratr a právě Leitner. Bohužel Ondřej Moravec míří doprostřed stadionu na trestné kolo.

 • 17:34
   

  Smekám klobouk, neskutečná práce Johannese Thingnese Bø! Dvacet tři sekund, bez bázně a hany míří vpřed bez trestného kola. 

 • 17:32
   

  Vedoucí muž Světového poháru má náskok dvaceti vteřin před svým bratrem. V těsném závěsu jede Hofer, o deset vteřin později pak Christiansen s Peiffrem. Téměř neznámý Rakušan Leitner drží šestou pozici.

 • 17:31
   
 • 17:30
   

  Michal Krmář je po druhé střelbě šestadvacátý, Tomáš Krupčík dvě místa za ním. Ondřej Moravec jede na patnácté příčce. 

 • 17:30
   

  Tomáš Krupčík střílel čistě ale bohužel chybička se vloudila. Jakub Štvrtecký si připisuje dvě chyby. 

 • 17:29
   

  Neuvěřitelné, i přes dvě trestná kola je Johannes Thingnes Bø stále ve vedení a to o pětadvacet vteřin. Michal Krčmář míří na dvě trestná kola, bohužel. Polepší si Ondřej Moravec, který předvedl rychlou a přesnou ležku a stává se prozatím skokanem závodu. 

 • 17:28
   

  Doll míří na jedno trestné kolo, čistými střelci jsou Christiansem, Tarjei Bø, Hofer, Peiffer, Desthieux a mladíček Leitner, který je překvapivě šestý.

 • 17:27
   

  A pozor, přichází zápletka! Nor sice upravit mířidla, nicméně možná začal až moc zprudka. Dvě trestná kola dávají šanci pronásledovatelům.

 • 17:23
   

  Mladší z úspěšného dua bratrů Bø je zatím běžecký superrychlík, což ostatně ukazuje po celou sezónu. Svým soupeřům opět ujíždí, ztráta Hofera už je téměř padesát vteřin. Už je podruhé na stadionu, položka vleže.

 • 17:23
  Česko. 

  Michal Krčmář i Ondřej Moravec první položku vyčistili, výborně! Tomáš Krupčík musí na jedno trestné kolo, Jakub Štvrtecký minul poslední ranou.

 • 17:21
   

  I jeho bratr byl úspěšný, stejně jako Hofer , Peiffer, Doll, Christiansen či Leitner. Naopak střelbu hrůzy předvedl Julian Eberhard, hned na začátku bude čtyřikrát kroužit. 

 • 17:20
   

  Mladší z bratrů si počkal na poslední ránu a vyplatilo se! Pět z pěti a Johannes Thingnes Bø se žene dál bez zaváhání.

 • 17:20
   

  A už je na stadionu, diváky čeká úvodní střelba. Praporky se s příjezdem Nora rozhýbaly, vítr se točí. 

 • 17:18
   

  Johannes Thingnes Bø letí jako vítr, druhému Hoferovi ujel už o šest vteřin. Neuvěřitelné tempo domácího oblíbence. 

 • 17:17
  Česko. 

  Aby Jakub Štvrtecký dosáhl na první bod ve své kariéře, musí dojet nejhůř čtyřicátý. 

 • 17:16
   

  Tomáš Krupčík i Ondřej Moravec už jsou taktéž na trati. 

 • 17:15
   

  Na trať už vyjela i obávaná pětice následovatelů, ve hře už je i Rus Loginov, je to teď hodně natěsnané. A v bílé stopě už je i Michal Krčmář, který má odstup minutu a pětadvacet vteřin. 

 • 17:15
  Důležitý moment. 

  Norský rychlík už je na trati, poslední stíhačka sezóny byla odstartována. Uvidíme, jestli i dnes Johannes Thingnes Bø potvrdí svou dominanci.

 • 17:03
   

  Stíhací závod mužů začne v 17:15.

 • 17:00
   
 • 16:59
  Česko. 

  Norský expres bude sthat vláček pětice biatlonistů, kteří se v cíli sprintu vměsnali do sedmi sekund. Hofer, Fillon Maillet, Eberhard, Tarjei Bø i Doll. Usilovat o zlepšení budou čeští zástupci, kteří se postaví na start. Michal Krčmář, Jakub Štvrtecký, Ondřej Moravek a Tomáš Krupčík se ve sprintu do první dvacítky nevešli a budou si chtít v závěru sezóny spravit chuť.

 • 16:59
  Důležitý moment. 

  Do závodu se jako první s více než půlminutovým náskokem vydá norský ostrostřelec Johannes Thingnes Bø. Ten letos suverénně vládne startovnímu poli, v letošní sezóně nemá konkurenta. Už jistý držitel velkého křišťálového glóbu navíc dnes může zaútočit na další prvenství. Vyhrát patnáctý závod ročníku a předběhnout tak Martina Fourcada, který zatím drží rekord čtrnácti prvenství. 

 • 16:58
   

  Pěkné odpoledne, vítejte u online přenosu posledního stíhacího závodu Světového poháru v norském Holmenkollenu. Stejně jako v tuzemsku, i u seveřanů svítí sluníčko, bialonistky však na střelnici potrápil proměnlivý vítr. 

Pro zobrazení celého článku přejděte na www.tyden.cz

Foto: ČTK , JOHAN AXELSSON,via www.imago-images.de

Autor: - cih -Čtěte dále

Sparta vedení neudržela, v závěru vyrovnal Řezníček

UVNITŘ ON-LINE. Fotbalisté Sparty jen remizovali ve 13. kole první ligy v Teplicích 1:1. Pražané vedli od 68. minuty, kdy se...

Třinec ovládl reprízu finále. Jágrovy body Kladnu nestačily

Třinečtí hokejisté porazili ve 12. kole extraligy v repríze jarního finále Liberec 5:2. Úřadující mistr získal rozhodující trhák...

Plzeň díky drtivé druhé půli porazila Baník

Fotbalisté Plzně ve 13. kole první ligy doma porazili Ostravu 3:0 díky gólům Lukáše Hejdy, Michaela Krmenčíka a Tomáše Chorého z...

Inter vyhrál přestřelku, hlavní roli hrály penalty.

Inter vyhrál přestřelku, hlavní roli hrály penalty

Fotbalisté Interu Milán zvítězili v utkání 8. kola italské ligy na hřišti Sassuola 4:3 a zůstali na druhém místě s jednobodovou...

Nash na bednu nedosáhla, přesto dál drží vedení.

Nash na bednu nedosáhla, přesto dál drží vedení

Cyklokrosařka Kateřina Nash v třetím závodu sezony v Bernu poprvé chyběla na stupních vítězů, ale díky sedmému místu se udržela v...

Lezec Ondra ovládl v Číně SP v lezení na obtížnost.

Lezec Ondra ovládl v Číně SP v lezení na obtížnost

Adam Ondra vyhrál v čínském Sia-menu závod Světového poháru v lezení na obtížnost a zůstal v této disciplíně letos na velkých...

Peklo pro gólmana, fanoušci mu za zády odpálili ohňostroj.

Peklo pro gólmana, fanoušci mu za zády odpálili ohňostroj

Kde je hranice mezi zdravým fanděním a nezřízeným řáděním na stadionech? Ukázkový příklad "vypatlanců" na fotbale předvedli...

Oslabená Francie favority trápila, ragby hýbe Japonskem.

Dokonalý obrat, Wales slaví. Japonci končí

Druhou semifinálovou dvojici na mistrovství světa v ragby tvoří Wales a Jihoafrická republika.

Překvapivý trest, Dortmund suspendoval klíčového záložníka Sancha.

Překvapivý trest, Dortmund suspendoval klíčového záložníka

V sestavě Borussie Dortmund v sobotním bundesligovém šlágru proti Mönchengladbachu překvapivě chyběl anglický záložník Jadon...

Salač dojel se zlomeným malíčkem, Kornfeil havaroval.

Salač dojel se zlomeným malíčkem, Kornfeil havaroval

Filip Salač se zlomeným malíčkem na noze absolvoval Velkou cenu Japonska a obsadil 22. místo, pro Jakuba Kornfeila skončil závod...

Bodová série Davida Pastrňáka pokračuje.

Pastrňák znovu za hvězdu. Francouz má druhou výhru

Brankář Pavel Francouz si připsal výhru i ve druhém startu v sezoně, když zneškodnil na ledě Tampy Bay 44 střel a dovedl Colorado...

Nepovedená první půle podještědského derby s Jabloncem donutila libereckého fotbalistu Romana Potočného k tomu, že o poločase snad poprvé v životě v kabině křičel na spoluhráče.

Potočný je kamarádský, přesto si vykřičel hlasivky

Nepovedená první půle podještědského derby s Jabloncem donutila libereckého fotbalistu Romana Potočného k tomu, že o poločase...

Penalta ani žlutý trest. Nechápu, rozčiloval se soupeř Pavlenky.

Penalta ani žlutý trest. Nechápu, rozčiloval se soupeř Pavlenky

Zkušený fotbalový útočník Vedad Ibiševič z Herthy Berlín vyzval v dnešním bundesligovém duelu proti Brémám rozhodčího, aby mu dal...

Hokejisté Komety Brno porazili v předehrávce porazili Plzeň.

Brňané otočili skóre a jdou do čela tabulky

Hokejisté Komety Brno porazili v předehrávce 12. kola extraligy Plzeň 3:1 a po sedmé výhře z posledních osmi zápasů se posunuli...

ŽIVĚ: Slavia přivítá Příbram. Zaskočí outsideři lídra?

Příbram šla do vedení, Slavia však senzaci nedopustila

Fotbalisté vedoucí Slavie porazili ve 13. kole první ligy po obratu Příbram 3:1 a odskočili Plzni na devět bodů. Západočeši mají...

Koubek s Morávkem pomohli Augsburgu k remíze s Bayernem.

Koubek s Morávkem pomohli Augsburgu k remíze s Bayernem

Fotbalisté Bayernu Mnichov dvakrát překonali českého brankáře Tomáše Koubka, přesto v osmém kole německé ligy znovu ztratili body...

Bergamo ztratilo třígólové vedení, rozhodla penalta.

Bergamo ztratilo třígólové vedení, rozhodla penalta

Bergamo neudrželo v osmém kole italské fotbalové ligy třígólové vedení a na hřišti Lazia Řím remizovalo 3:3. Ve druhé minutě...

Tenistka Karolína Muchová na halovém turnaji v Moskvě na třetí finále v sezoně nedosáhla.

Muchová vypadla, Turnaj mistryň zná poslední účastnici

Tenistka Karolína Muchová na halovém turnaji v Moskvě na třetí finále v sezoně nedosáhla, v semifinále podlehla 4:6, 7:6, 1:6...

Fotbalisté Liberce dvakrát dotáhli ztrátu a ve 13. kole první ligy remizovali s Jabloncem.

Liberec dvakrát smazal ztrátu, Komličenko opět bodoval

Fotbalisté Liberce dvakrát dotáhli ztrátu a ve 13. kole první ligy remizovali s Jabloncem 2:2. Ve 44. minutě otevřel skóre Jan...

Antoine Griezmann z Barcelony (vpravo) proti Eibaru.

Barcelona se na Slavii naladila přesvědčivou výhrou

UVNITŘ VÝSLEDKOVÝ SERVIS. Fotbalisté Barcelony se na středeční duel se Slavií Praha v Lize mistrů naladili výhrou 3:0 na hřišti...

další zprávy

Titulní strana Standardní písmo Větší písmo

Tmavé zobrazení
Přepnout na plnou verzi