Bratři Bø ovládli stíhačku, Moravec nadějný vzestup nedotáhl

ŽIVĚ: Potvrdí Bø svou dominanci? Češi budou usilovat o zlepšení.

Biatlonista Johannes Thingnes Bö vyhrál v Oslu po sprintu i stíhací závod a patnáctým vítězstvím v ročníku vytvořil nový rekord Světového poháru. Už jistý majitel velkého glóbu za celkový triumf v seriálu zároveň ovládl i pořadí disciplíny. Mezi ženami stejně jako Bö uhájila první místo po sprintu Slovenka Anastasia Kuzminová. Malý glóbus získala Italka Dorothea Wiererová, která skončila dvanáctá.

Z českých reprezentantů se nejvíce dařilo na střelnici jen jednou chybující Veronice Vítkové, jež skončila třináctá. Ondřej Moravec se posunul na dvacáté místo.

Vítková startovala z 23. místa a díky přesné mušce se blížila k desítce. Až poslední ranou terč minula a skončila třináctá. "Škoda poslední rány, byla na devět hodin, ale Veronika předvedla perfektní výkon, i běžecky se jí dařilo," pochválil Vítkovou asistent trenéra žen Jiří Holubec v České televizi.

Dvě chyby na střelnici udělala Eva Puskarčíková a 51. pozici ze sprintu vylepšila na 27. místo. Závod se nevydařil Markétě Davidové. Přesně odstřílela jen třetí položku, na ostatních udělala dohromady sedm chyb a obsadila až 55. místo.

S kariérou se loučící Kuzminová slavila na Holmenkollenu šestou výhru v životě. Jako jediná v závodu trefila všech dvacet terčů a zvítězila skoro o minutu a tři čtvrtě před Němkou Denise Herrmannovou. Na třetí místo ze sedmnáctého se posunula Švédka Hanna Öbergová.

V boji o velký křišťálový glóbus má před závěrečným nedělním závodem s hromadným startem Wiererová náskok 42 bodů před krajankou Lisou Vittozziovou, která se do stíhačky v Oslu ze sprintu překvapivě nedostala. Třetí Kuzminová zaostává za Wiererovou o padesát bodů.

I Johannes Thingnes Bö odjel celou stíhačku osamoceně, sice musel na tři trestná kola a pustil soupeře na dohled, ale první místo jistě uhájil. Patnáctým vítězstvím v sezoně překonal dva roky starý rekord Francouze Martina Fourcadea.

Pětadvacetiletý Johannes Thingnes Bö už má letos jisté čtyři glóby, vedle velkého získal i malé za hodnocení sprintu, stíhačky a vytrvalostních závodů. Pátý může přidat v neděli v závodu s hromadným startem.

Z Čechů si ve stíhačce vylepšil pozici ze sprintu jen Moravec. Tomáš Krupčík klesl z 33. na 39. místo, Michal Krčmář z 26. na 44. a devětkrát na střelnici chybující mladík Jakub Štvrtecký dojel poslední, pětapadesátý.

Do nedělních závěrečných klání v sezoně SP, závodů s hromadným startem, zasáhnou Davidová a Vítková, z mužů pouze Krčmář.

On-line

Obnovit

 • 17:57
   

  Tímto se s Vámi loučím a přeji krásný zbytek slunečné soboty. 

 • 17:57
   
 • 17:53
  Česko. 

  Jakub Štvrtecký dokončuje stíhačku jako pětapadesátý a uzavírá tak ohruh biatlonistů, kteří dokončili dnešní závod. Bohužel pro českého mladíka, sedm omylů na střelnici ho stálo lepší umístění. 

 • 17:51
  Česko. 

  Ondřej Moravec uzavírá první dvacítku, Tomáš Krupčík končí devětatřicátý, Michal Krčmář až pět míst za svým krajanem. 

 • 17:48
   

  Na páté příčce dojíždí další Nor Christiansen. Šesté místo patří Hoferovi, který uspěl před Dollem a Desthieuxem.

 • 17:47
  Důležitý moment. 

  Německá zkušenost přeci jen zvítězila, Peiffer předstihl svého soupeře o čtyři vteřiny. Mladý Rakušan však nesmutní a v cíli se raduje ze čtvrté příčky. 

 • 17:46
  Důležitý moment. 

  Rakousko- německý souboj bude ještě zajímavý. Leitner drží bronzovou pozici, Peiffera má v těsném závěsu. 

 • 17:45
  Důležitý moment. 

  Johannes Thingnes Bø si jede v naprosté pohodě pro vítězství. Druhé místo udrží jeho bratr, na dvojici Leitner/Peiffer má náskok deseti vteřin.

 • 17:43
   

  Tři Norové v první pětce, krásný závod pro domácí fanoušky i závodníky. 

 • 17:42
  Česko. 

  Moravec nejspíš risknul poslední položku, třiadvacet sekund je sice krásný střelecký čas, jenže bohužel dvě chyby. 

 • 17:41
   

  A pozor, o třetí příčku by to mohlo být zajímavé. Leitner a Peiffer se budou prát o bronz. Papírově by si měl třetí příčku udržet německý, zkušený biatlonista.

 • 17:40
   

  Taktéž jedna chyba, o prvních dvou pozicích je rozhodnuto! Johannes jede vstříc svému patnáctému letošnímu triumfu.

 • 17:39
   

  Závěrečnou střelbu dnešního závodu Johannes Thingnes Bø zvládá, jenže s jednou minelou. Jak odpoví Tarjei? 

 • 17:38
   

  Ondřej Moravec je se ztrátou téměř dvou minut na šestnácté pozici. 

 • 17:36
   

  Tak bohužel, i Tomáš Krupčík s Michalem Krčmářem míří na dvě trestná kola. Jakub Štvrtecký také chybuje. 

 • 17:36
   
 • 17:35
   

  Biatlonisté chybují, nejbližšími pronásledovateli Nora budou jeho bratr a právě Leitner. Bohužel Ondřej Moravec míří doprostřed stadionu na trestné kolo.

 • 17:34
   

  Smekám klobouk, neskutečná práce Johannese Thingnese Bø! Dvacet tři sekund, bez bázně a hany míří vpřed bez trestného kola. 

 • 17:32
   

  Vedoucí muž Světového poháru má náskok dvaceti vteřin před svým bratrem. V těsném závěsu jede Hofer, o deset vteřin později pak Christiansen s Peiffrem. Téměř neznámý Rakušan Leitner drží šestou pozici.

 • 17:31
   
 • 17:30
   

  Michal Krmář je po druhé střelbě šestadvacátý, Tomáš Krupčík dvě místa za ním. Ondřej Moravec jede na patnácté příčce. 

 • 17:30
   

  Tomáš Krupčík střílel čistě ale bohužel chybička se vloudila. Jakub Štvrtecký si připisuje dvě chyby. 

 • 17:29
   

  Neuvěřitelné, i přes dvě trestná kola je Johannes Thingnes Bø stále ve vedení a to o pětadvacet vteřin. Michal Krčmář míří na dvě trestná kola, bohužel. Polepší si Ondřej Moravec, který předvedl rychlou a přesnou ležku a stává se prozatím skokanem závodu. 

 • 17:28
   

  Doll míří na jedno trestné kolo, čistými střelci jsou Christiansem, Tarjei Bø, Hofer, Peiffer, Desthieux a mladíček Leitner, který je překvapivě šestý.

 • 17:27
   

  A pozor, přichází zápletka! Nor sice upravit mířidla, nicméně možná začal až moc zprudka. Dvě trestná kola dávají šanci pronásledovatelům.

 • 17:23
   

  Mladší z úspěšného dua bratrů Bø je zatím běžecký superrychlík, což ostatně ukazuje po celou sezónu. Svým soupeřům opět ujíždí, ztráta Hofera už je téměř padesát vteřin. Už je podruhé na stadionu, položka vleže.

 • 17:23
  Česko. 

  Michal Krčmář i Ondřej Moravec první položku vyčistili, výborně! Tomáš Krupčík musí na jedno trestné kolo, Jakub Štvrtecký minul poslední ranou.

 • 17:21
   

  I jeho bratr byl úspěšný, stejně jako Hofer , Peiffer, Doll, Christiansen či Leitner. Naopak střelbu hrůzy předvedl Julian Eberhard, hned na začátku bude čtyřikrát kroužit. 

 • 17:20
   

  Mladší z bratrů si počkal na poslední ránu a vyplatilo se! Pět z pěti a Johannes Thingnes Bø se žene dál bez zaváhání.

 • 17:20
   

  A už je na stadionu, diváky čeká úvodní střelba. Praporky se s příjezdem Nora rozhýbaly, vítr se točí. 

 • 17:18
   

  Johannes Thingnes Bø letí jako vítr, druhému Hoferovi ujel už o šest vteřin. Neuvěřitelné tempo domácího oblíbence. 

 • 17:17
  Česko. 

  Aby Jakub Štvrtecký dosáhl na první bod ve své kariéře, musí dojet nejhůř čtyřicátý. 

 • 17:16
   

  Tomáš Krupčík i Ondřej Moravec už jsou taktéž na trati. 

 • 17:15
   

  Na trať už vyjela i obávaná pětice následovatelů, ve hře už je i Rus Loginov, je to teď hodně natěsnané. A v bílé stopě už je i Michal Krčmář, který má odstup minutu a pětadvacet vteřin. 

 • 17:15
  Důležitý moment. 

  Norský rychlík už je na trati, poslední stíhačka sezóny byla odstartována. Uvidíme, jestli i dnes Johannes Thingnes Bø potvrdí svou dominanci.

 • 17:03
   

  Stíhací závod mužů začne v 17:15.

 • 17:00
   
 • 16:59
  Česko. 

  Norský expres bude sthat vláček pětice biatlonistů, kteří se v cíli sprintu vměsnali do sedmi sekund. Hofer, Fillon Maillet, Eberhard, Tarjei Bø i Doll. Usilovat o zlepšení budou čeští zástupci, kteří se postaví na start. Michal Krčmář, Jakub Štvrtecký, Ondřej Moravek a Tomáš Krupčík se ve sprintu do první dvacítky nevešli a budou si chtít v závěru sezóny spravit chuť.

 • 16:59
  Důležitý moment. 

  Do závodu se jako první s více než půlminutovým náskokem vydá norský ostrostřelec Johannes Thingnes Bø. Ten letos suverénně vládne startovnímu poli, v letošní sezóně nemá konkurenta. Už jistý držitel velkého křišťálového glóbu navíc dnes může zaútočit na další prvenství. Vyhrát patnáctý závod ročníku a předběhnout tak Martina Fourcada, který zatím drží rekord čtrnácti prvenství. 

 • 16:58
   

  Pěkné odpoledne, vítejte u online přenosu posledního stíhacího závodu Světového poháru v norském Holmenkollenu. Stejně jako v tuzemsku, i u seveřanů svítí sluníčko, bialonistky však na střelnici potrápil proměnlivý vítr. 

Pro zobrazení celého článku přejděte na www.tyden.cz

Foto: ČTK , JOHAN AXELSSON,via www.imago-images.de

Autor: - cih -Čtěte dále

Tomáš Marcinko se raduje z jednoho ze svých gólů.

Recept na Liberec? Agresivita a hodně střel, tuší Marcinko

Útočník Tomáš Marcinko vstřelil ve druhém utkání extraligového finále s Libercem jediný gól Třince. V 38. minutě snížil při...

David Krejčí v akci.

Krejčího gól nepomohl, je na pokraji vyřazení. Calgary končí

Útočník David Krejčí vstřelil v úvodním kole play-off NHL po přihrávce Davida Pastrňáka jediný gól Bostonu, který podlehl Torontu...

Jaromír Jágr.

Jágr šel na zápas rovnou z kostela. Pojede na šampionát?

Sedmačtyřicetiletý hokejový fenomén Jaromír Jágr svým dalším galapředstavením pečetil postup Kladna zpět do extraligy po pěti...

Kapitán fotbalistů Watfordu Troy Deeney.

Společně proti rasismu. Fotbalisté vyhlásili neobvyklou kampaň

Profesionální fotbalisté v Anglii a ve Walesu se rozhodli netradičním způsobem upozornit na svou nespokojenost s reakcí...

Hokejový brankář Třince Šimon Hrubec.

Hrubec: Před finále jsem se uklidnil a strašně si ho užívám

Přestože hokejisté Třince nenavázali ve druhém utkání extraligového finále s Libercem na výhru z úvodního duelu a prohráli 1:3,...

Ladislav Šmíd se raduje společně s brankářem Romanem Willem.

V kabině byl od rána úplně jiný tým, těšilo obránce Šmída

Hokejisté Liberce odehráli druhý finálový duel extraligy proti Třinci ve zcela odlišném rozpoložení než ten úvodní. Výsledek se...

Josef Hušbauer (vlevo) diskutuje s rozhodčím Karlem Hrubešem.

Disciplinárka zrušila slávistovi Hušbauerovi žlutou kartu z derby

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace vyhověla pražské Slavii a zrušila záložníkovi Josefu Hušbauerovi žlutou kartu z...

Trenér hokejistů Chomutova Vladimír Růžička.

Ze sezony to tak nějak vyplynulo, řekl Růžička k sestupu Pirátů

Hokejisté Chomutova získali dvě kola před koncem baráže o extraligu jistotu, že z elitní soutěže po čtyřech letech sestoupí....

aJromír Jágr střelecky zářil v barážovém utkání proti Českým Budějovicím.

Jágr se dočkal! Čtyřmi góly poslal Kladno do extraligy

Hokejisté Kladna vyhráli v 10. kole baráže o extraligu v Českých Budějovicích 4:2 a slaví návrat do nejvyšší soutěže po pěti...

Slávisté Souček a Ševčík jsou v ideální sestavě Evropské ligy.

Slávisté Souček a Ševčík jsou v ideální sestavě Evropské ligy

Fotbalisté pražské Slavie Tomáš Souček a Petr Ševčík se dostali do ideální sestavy Evropské ligy po čtvrtfinálových odvetách. Oba...

Liberec tentokrát doma nezaváhal a srovnal finálovou sérii.

Liberec tentokrát doma nezaváhal a srovnal finálovou sérii

Hokejisté Liberce vyrovnali stav finálové série play off extraligy na 1:1, když porazili ve druhém domácím utkání Třinec 3:1.

Srbský tenista Novak Djokovič.

Stopka ve čtvrtfinále. Djokovič nestačil v Monte Carlu na Medvěděva

Světová jednička Srb Novak Djokovič vypadl na tenisovém Masters v Monte Carlu ve čtvrtfinále a třetí titul z tamní antuky...

Ondřej Kúdela (v bílém) v souboji o míč s Edenem Hazardem.

Kúdela v soubojích litoval Hazarda. Závěrečná děkovačka ho uchvátila

Fotbalista Ondřej Kúdela se po dvouzápasové pauze vrátil ve čtvrteční odvetě čtvrtfinále Evropské ligy na půdě Chelsea do sestavy...

Česká tenistka Karolína Muchová.

Karolína Muchová rozehraje baráž proti Kanadě

Karolína Muchová rozehraje baráž tenistek o Světovou skupinu Fed Cupu s Kanadou. V úvodní sobotní dvouhře se při své premiéře v...

Trenér fotbalistů Chelsea Maurizio Sarri.

Trenér Chelsea: Slavia je nejfyzičtější tým, jaký jsem kdy viděl

Trenér fotbalistů Chelsea Maurizio Sarri ocenil po čtvrtfinálové odvetě Evropské ligy Slavii za její fyzickou hru, kterou nikdy...

Fotbalista Aaron Ramsey.

Ramsey prožije loučení s Arsenalem na marodce

Fotbalistům Arsenalu v semifinále Evropské ligy a velmi pravděpodobně až do konce domácí sezony bude chybět Aaron Ramsey. Velšský...

Basketbalista Kevin Durant.

Warriors se oklepali z debaklu a v sérii s Clippers opět vedou

Basketbaloví šampioni z Golden State další obrat Clippers nedovolili a po jasném vítězství v Los Angeles 132:105 v sérii prvního...

Golfistka Klára Spilková.

Golfistka Spilková na havajském ostrově Oahu prošla cutem

Golfistka Klára Spilková na havajském ostrově Oahu poprvé letos na turnajích LPGA prošla cutem. Povedlo se jí to na americké tour...

Brankář Petr Mrázek.

Mrázek i Hertl se stali první hvězdou zápasu

Brankář Petr Mrázek zastavil v úvodním kole play off NHL třicet střel Washingtonu a dovedl Carolinu k výhře 2:1, po které je...

Legendární závod Red Bull 400 se vrací do Čech.

Legendární závod Red Bull 400 se vrací do Čech, nově na Ještědu

Po roční přestávce se čeští běžečtí nadšenci mohou těšit na jeden z nejnáročnějších sprinterských závodů na světě. Výběh do...

další zprávy

Titulní strana Standardní písmo Větší písmo

Tmavé zobrazení
Přepnout na plnou verzi