Šikana od medvídka Pú. Když se z pokeru stane utrpení

Jakub Kvasnička.

Dnes si v našem blogu, který se ocitá na webu TÝDEN.CZ totálně nepravidelně a v podstatě zbytečně, povíme o tom, co lze dělat u pokerového stolu, když máte Den Blbec. Respektive Den Naprostý Idiot. V pokeru jde o známý pocit: takový, když vám to fakt nechodí - a když už to přijde, dá vám to stejně strašně za uši.

Poker je krásná hra v tom, jak jí dokážete intenzivně milovat a nenávidět zároveň. Na co jsou všechny knihy, videa a hodiny studování, když pak přijdete do kasina a hrajete asi tak, jak by hrál bývalý náměstek ministra financí Ondřej Závodský, který je nevidomý a pokeru vůbec nerozumí (a přitom o něm stejně rozhodoval a udělal tady ten super hazardní zákon, ale o tom jindy). Prostě - hrajete to jako rybí amatér.

Blbé karty, blbá rozhodnutí, blbý svět.

Přitom na internetu a v "domácí hře" mi to v lednu docela šlo, jsem v černých číslech, ale jsou to tisíce, ne miliony. Hypotéka pořád v přátelích...

Konečně jsem si začal dělat poctivý, nikoliv pocitový bankroll managment (detailně rozepisujete výhry a prohry). Funguje to. Oni ti chytří lidé ve všech těch příručkách nelžou... Děkuji tímto kamarádovi Pavlovi, který mě k tomu donutil poté, co jsem mu nebyl schopen říct statistiky za uplynulý rok, ale vystačil jsem si s floskulí všech gamblerů: "Hele, jsem minimálně na svejch!" Já ale jako fakt byl. Alespoň myslím. Díky, Pájo.

Takže: Kasino RebuyStars na Lukách, vstup 1900 korun, garance: 2 miliony korun. Největší turnaj, který se v lednu hrál v Praze. Několik startovních dnů, ze kterých postoupí jen hrstka do finálového dne. A v něm se hraje do té doby, dokud to někdo celé nevyhraje.

Poslední dobou jsem na Lukách vždy skončil někde v penězích, takže jsem měl ambice a poměrně blbé kecy, což samozřejmě viděl ON, tzv. kartibůh a rozhodl se trýznivě mě mučit, dát mi roubík a... esa. Třeba esa. Hned první větší spot jsem nekompromisně prohrál s A-A, tedy nejsilnější startovní kombinací v pokeru, do 8-8 a 7-7. Na flop samozřejmě 7...

Při zpětné analýze jsem viděl chybnou cestu, která k tomu vedla. Před flopem jsem totiž byl výrazný asi jako Jiří Drahoš, respektive jsem chystal nějakou neurčitelnou "pastičku", takže jsem jen lehce raisnul původního agresora a pustil do hry možná moc lidí.

Jenže, s esy tam přeci chcete nějaké zákazníky! Ne? Mohl by mi třeba Vojta Růžička odpovědět? 

Další věcí pak je, že na začátku turnaje na Lukách stejně nezahodí před flopem handy jako 7-7 a 8-8 vůbec nikdo. Takže nakonec můžu být rád, že jsem nepřišel v téhle hře o všechny žetony a klíče od auta. 

Deska, která ubližuje lidem 

Ono ale všechno začalo už u muziky. Vzhledem k tomu, že lidé u stolu často mluví a já moc lidi nemám rád - zvláště pak v případech, když mluví, obzvláště pak v případech, když mluví s ruským přízvukem, používám někdy sluchátka a v nich tak nějak logicky hudbu, která ze všech těch lidí udělá němé, divně se na sebe dívající klauny.

Rappera Řezníka mám docela rád, a tak jsem si pořídil jeho novou desku Strangulační rýha. Jak napovídá již samotný název, není to hudba zrovna relaxační, naopak, v podstatě celou dobu poslechu máte neutuchající chuť nějakým způsobem ubližovat lidem.

Je to vtipné, ale do pohody u stolu vás to nehodí.

Jaká je tedy vlastně dobrá hudba? Co se tak poslouchá? Třeba po těch prohraných esech? Metal? Dechovka? Hýkající rádobyrelaxační Enya, jejíž hudba plná ozvěn vás dostane do ještě větší deprese? Nebo třeba Krajčo, abyste slyšeli, že může být ještě hůř? Kdyžtak mi někam něco napište, budu rád.

Řezník tak nějak předznamenal celou moji cestu. Od spuštění Strangulační rýhy jsem v podstatě neudělal jediné dobré rozhodnutí. Zmateně jsem raisnul AQ preflop, abych ho následně ještě preflop zahodil proti takovému hubeňourovi, který následně hrál úplně všechno a vypadl s kartou jako J-9 off, takže jsem ho původně úplně zbytečně respektoval.

Přitom to byl přesně ten typ - mladý hubeňour, kšiltovka dozadu, přesně ten typ, který fakt nečeká na dobré karty. A já co? Respekt, respekt, jsi fakt dobrý, protože já četl poučku z roku 1993, že AQ po tří-betu nehrát, v podstatě místo sebe posadit Nývlta a odejít na pět hodin z card rooomu... aaaaaaaaaaaaa! Přijdu si jak dědek, co všechno zahazuje.

Ano, něco málo pobírám, občas, občas, ale nevýrazné množství žetonků. Obecně ale hrůza. Nekomfort. Nehraji suited connectory v pozicích a další průměrnější kombinace, které v deep fázích hraji. Neotevírám snad žádnou hru, nic nekontroluji, jen se vezu pomalým linkovým autobusem do pekla. Nejsem kreativní, nemám nápady, nepřemýšlím, ostatní u stolu mi přijdou slabí, ale stejně nedělám nic.

Připadám si trochu jako nějaký start-up - jako vypadám u toho fakt dobře až profesionálně, ale ve finále jsem úplně k ničemu. 

Je to takové divné, pak to vůbec nechodí, nejlepší kombinace dá v součtu tak číslovku jedenáct, do toho Řezník, zrovna rapuje fakt depresivně o potratu... Špatně zahrané A-J off, pak jsem zbytečně agresivně ve hře s malým párem na ruce, když vím, že na stole jsou tři vyšší karty a nikdy to nemůžu mít - chci být aktivní sprinter, místo toho jsem kulhavý skokan do dálky, v němž písek nahrazuje mnohem horší skupenství...

Přesto se nějak držím do půlnoci a pak konečně, s cca 15 blindy dostanu kombinaci Eso-Král, která se neodmítá a rovnou posílá! All in. Jak rád pak slyším odpověď "Da" od toho kluka arménského typu vedle mě. Má A-J, vyhrávám, dvojnásobím stack a najednou je docela krásně, protože jsem nad turnajovým průměrem (což je fakt úlet, vzhledem k tomu, co předvádím).

Zrovna mi do sluchátek hraje Řezníkova intelektuální skladba Čaroděj ze země Koz, což mě, v kombinaci s výhrou, na chvíli hází do skutečné pohody.

Pú a pá

U stolu sedí také takový Asiat, říkám mu Pú (samozřejmě pro sebe), protože vypadá jako Pú, akorát je to Asiat a má brýle a nemá oslíka. Pú si to jede slušně, hraje každou hru, jakoukoliv kombinaci a opravdu nechápu, s čím vším se kam může dostat. Tím spíš samozřejmě Pú musí vypointovat můj příběh.

Je asi půl jedné ráno, ve hře zbývá cca 70 hráčů (cca čtvrtina z nich postupuje dál), dostávám do ruky J-J. Kdybych vám řekl, že na stůl přišlo ještě jedno J a já nakonec prohrál proti 8-5 off, které nekompromisně držel Pú, asi byste řekli: Hochu, ty máš fakt smůlu.

Ano, měl jsem. Ale zase - chyby cestou. Teď se omlouvám neznalým za přílišnou hantýrku, ale nechce se mi to rozepisovat. Takže: Přede mnou preflop raise na 2,3 BB, já s J-J pouze call - první chyba, protože jsem k obraně velkého blindu pustil i Púa, který zrovna na BB seděl a defendoval.

Ano, asi nikdo by s 5-8 off nedorovnal ani prd, ale Pú jo. Měl jsem ještě re-raisnout onen původní 2,3 bet preflop a dostat Púa ze hry, i když bůhví, třeba by to ten blázen stejně dal.

Na neškodném rainbow flopu J-4-6 přišel c-bet od původní agresorky, vsadila necelou polovinu potu. A já? Jenom call. Druhá velká chyba. Moje myšlenky: Mám set, tedy pastičkuji. A Pú? No jasně, caaall, to přijde. No a samozřejmě na turn mu to přišlo, (sedmička, která mu udělala postupku), dostali jsme se spolu do all-inu a mě zbylo přesně nula žetonů a poslední skladba na Strangulační rýze.

Zkušenosti, zkušenosti, zkušenosti. Dva měsíce jsem nebyl v kasinu a hned jsem za odměnu dostal přednášku od asijského medvídka Pú. Gratuluji mu, ale stejně daleko nedošel... To se dalo čekat. Medvídek byl trošinku spíš ryba. Bohužel, já dneska taky.

První dobrá cesta, jak příště vyhrát peníze: Přiznat si svou neschopnost. A nesvádět to na jiné. Ale ten Pú... 

Ten Pú! 

Foto: archiv

Autor: Jakub KvasničkaČtěte dále

Viktorii Plzeň čeká na úvod základních skupiny Ligy mistrů ruské CSKA.

ŽIVĚ: Plzeň - CSKA Moskva. Český zástupce hraje Ligu mistrů

Fotbalová Liga mistrů se rozjela naplno. po úterních úvodních osmi zápasech prvního kola základních skupin přichází ve středu...

České softbalistky si poradily s Ruskem.

Softbalistky přidaly na dvě výhry, baseballisté prohru

České softbalistky si na turnaji Super 6 připsaly další dvě výhry a mají jistý minimálně zápas o bronz. V nizozemském Hoofddorpu...

Roman Berbr tučné odškodné nedostane.

Sudí Kordula vyhrál u Nejvyššího soudu svůj spor s Berbrem

Bývalý fotbalový rozhodčí Antonín Kordula se podle informací Seznamu nemusí omlouvat místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu...

Hana Matelová byla jako jediná už dopředu kvalifikovaná do hlavní soutěže.

V hlavní soutěži bude sedm českých reprezentantů

Do hlavní soutěže dvouher na mistrovství Evropy v Alicante postoupilo z kvalifikace pět ze šesti českých stolních tenistů. Ve...

Dejan Lovren bude muset stejně jako Luka Modrič také před soud.

Skandál v Chorvatsku. Po Modričovi byl obviněn tentokrát Lovren

Fotbalista Liverpoolu Dejan Lovren se bude v rodném Chorvatsku zodpovídat z křivé výpovědi u soudu s bývalým šéfem Dinama Záhřeb...

Stopka na doživotí. Tři funkcionáři už nesmí působit ve fotbale.

Stopka na doživotí. Tři funkcionáři už nesmí působit ve fotbale

Etická komise FIFA potrestala doživotním zákazem působení ve fotbale trojici funkcionářů, která americkým vyšetřovatelům přiznala...

Boston opět přehrál na turné v Číně kanadské Calgary.

Boston znovu přehrál v Číně Calgary, vyhrál 3:1

Hokejisté Bostonu uspěli i druhém přípravném zápase v Číně proti Calgary a vyhráli 3:1. Dnešní souboj v Pekingu rozhodl při...

Jean-David Beauguel se vyjádřil k nadcházejícímu zápasu mezi Rennes a Jabloncem.

Beauguel: Jablonec s Rennes prohraje. Nemá tradici ani fanoušky

Velká premiéra čeká fotbalisty Jablonce. Už ve čtvrtek se představí v základní skupině Evropské ligy, do níž vstoupí utkáním na...

Slovan Bratislava si připsal třetí prohru v řadě.

Řepík se znovu trefil, Slovan však utrpěl další porážku

Útočník Michal Řepík potvrdil v Kontinentální hokejové lize střeleckou formu dalším gólem, Slovan Bratislava ale na ledě...

Cristiano Ronaldo, jedna z letních posil Juventusu Turín.

Nákupy Juventusu? UEFA řeší porušení regulí finanční fair play

Letní fotbalová přestávka byla opět ve znamení velkých přestupů. Do nákupů se tentokrát pořádně vložili také šéfové italského...

Vstupenky na hokejový šampionát jsou v prodeji.

Útok hackerů? Start prodeje vstupenek na MS provázely problémy

Začátek prodeje vstupenek na hokejové mistrovství světa 2019 na Slovensku provázely technické problémy, které zkomplikovaly nákup...

Michal Frydrych bude pokračovat v pražské Slavii.

Frydrych se i dál upsal Slavii. V Edenu má smlouvu do roku 2021

Obránce Michal Frydrych prodloužil smlouvu se Slavií. Osmadvacetiletý fotbalista se pražskému celku, se kterým v sezoně 2016/2017...

Ani osmé kolo FORTUNA:LIGY se neobešlo bez chyb sudích.

Baník měl dohrávat v deseti, vylučovat se mělo i na Slovácku

Sudí Pavel Královec s Miroslavem Zelinkou v osmém kole nejvyšší soutěže podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR hrubě...

Hráči Spartaku doplatili na svou aktivitu na sociální síti.

Opory Spartaku podpořily kritiku trenéra, byly vyřazeny z týmu

Kapitán Spartaku Moskva Denis Glušakov a obránce Andrej Ješčenko byli kvůli instagramové aféře vyřazeni z týmu před úvodním...

Dominique, vlny a záchranný telefonát aneb Když kůň dává nohy (ilustrační foto).

Dominique, vlny a záchranný telefonát aneb Když kůň dává nohy

Některé příběhy dokážou dojmout. Jiné inspirovat. A pak jsou příběhy, které umějí obojí. Právě takový vypráví Anastasja...

Lionel Messi se blýskl parádním trestním kopem.

Messiho přímák či Icardův volej: Liga mistrů nabídla lahůdky

Liga mistrů má za sebou prvních osm duelů základních skupin. Úterní den nabídl hned několik pikantních soubojů, zajímavých...

Velký úspěch! Šachista Kriebel je akademickým mistrem světa.

Český šachista se stal akademickým mistrem světa

Šachista Tadeáš Kriebel se stal akademickým mistrem světa. Dvaadvacetiletý student Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity...

Bořek Dočkal.

Dočkal má poraněný kotník, utkání v Seattlu nejspíš vynechá

Záložník Bořek Dočkal má potíže s kotníkem, které ho nejspíš donutí vynechat nejbližší zápas Philadelphie v MLS proti fotbalistům...

Český útočník Jakub Lauko září.

Mladíček Lauko opět skóroval, trefili se i Sobotka a Jaškin

Osmnáctiletý hokejový útočník Jakub Lauko i ve druhém utkání v přípravě před startem NHL v dresu Bostonu skóroval a přispěl k...

Karolína Plíšková porazila Australanku Gavrilovovou popáté v kariéře.

Z jasného zápasu drama! Češka ale nakonec vyhrála a jde dál

Tenistka Karolína Plíšková si stejně jako loni zahraje v Tokiu čtvrtfinále. V japonském hlavním městě porazila po boji...

další zprávy

Titulní strana Standardní písmo Větší písmo

Tmavé zobrazení
Přepnout na plnou verzi