Šikana od medvídka Pú. Když se z pokeru stane utrpení

Jakub Kvasnička.

Dnes si v našem blogu, který se ocitá na webu TÝDEN.CZ totálně nepravidelně a v podstatě zbytečně, povíme o tom, co lze dělat u pokerového stolu, když máte Den Blbec. Respektive Den Naprostý Idiot. V pokeru jde o známý pocit: takový, když vám to fakt nechodí - a když už to přijde, dá vám to stejně strašně za uši.

Poker je krásná hra v tom, jak jí dokážete intenzivně milovat a nenávidět zároveň. Na co jsou všechny knihy, videa a hodiny studování, když pak přijdete do kasina a hrajete asi tak, jak by hrál bývalý náměstek ministra financí Ondřej Závodský, který je nevidomý a pokeru vůbec nerozumí (a přitom o něm stejně rozhodoval a udělal tady ten super hazardní zákon, ale o tom jindy). Prostě - hrajete to jako rybí amatér.

Blbé karty, blbá rozhodnutí, blbý svět.

Přitom na internetu a v "domácí hře" mi to v lednu docela šlo, jsem v černých číslech, ale jsou to tisíce, ne miliony. Hypotéka pořád v přátelích...

Konečně jsem si začal dělat poctivý, nikoliv pocitový bankroll managment (detailně rozepisujete výhry a prohry). Funguje to. Oni ti chytří lidé ve všech těch příručkách nelžou... Děkuji tímto kamarádovi Pavlovi, který mě k tomu donutil poté, co jsem mu nebyl schopen říct statistiky za uplynulý rok, ale vystačil jsem si s floskulí všech gamblerů: "Hele, jsem minimálně na svejch!" Já ale jako fakt byl. Alespoň myslím. Díky, Pájo.

Takže: Kasino RebuyStars na Lukách, vstup 1900 korun, garance: 2 miliony korun. Největší turnaj, který se v lednu hrál v Praze. Několik startovních dnů, ze kterých postoupí jen hrstka do finálového dne. A v něm se hraje do té doby, dokud to někdo celé nevyhraje.

Poslední dobou jsem na Lukách vždy skončil někde v penězích, takže jsem měl ambice a poměrně blbé kecy, což samozřejmě viděl ON, tzv. kartibůh a rozhodl se trýznivě mě mučit, dát mi roubík a... esa. Třeba esa. Hned první větší spot jsem nekompromisně prohrál s A-A, tedy nejsilnější startovní kombinací v pokeru, do 8-8 a 7-7. Na flop samozřejmě 7...

Při zpětné analýze jsem viděl chybnou cestu, která k tomu vedla. Před flopem jsem totiž byl výrazný asi jako Jiří Drahoš, respektive jsem chystal nějakou neurčitelnou "pastičku", takže jsem jen lehce raisnul původního agresora a pustil do hry možná moc lidí.

Jenže, s esy tam přeci chcete nějaké zákazníky! Ne? Mohl by mi třeba Vojta Růžička odpovědět? 

Další věcí pak je, že na začátku turnaje na Lukách stejně nezahodí před flopem handy jako 7-7 a 8-8 vůbec nikdo. Takže nakonec můžu být rád, že jsem nepřišel v téhle hře o všechny žetony a klíče od auta. 

Deska, která ubližuje lidem 

Ono ale všechno začalo už u muziky. Vzhledem k tomu, že lidé u stolu často mluví a já moc lidi nemám rád - zvláště pak v případech, když mluví, obzvláště pak v případech, když mluví s ruským přízvukem, používám někdy sluchátka a v nich tak nějak logicky hudbu, která ze všech těch lidí udělá němé, divně se na sebe dívající klauny.

Rappera Řezníka mám docela rád, a tak jsem si pořídil jeho novou desku Strangulační rýha. Jak napovídá již samotný název, není to hudba zrovna relaxační, naopak, v podstatě celou dobu poslechu máte neutuchající chuť nějakým způsobem ubližovat lidem.

Je to vtipné, ale do pohody u stolu vás to nehodí.

Jaká je tedy vlastně dobrá hudba? Co se tak poslouchá? Třeba po těch prohraných esech? Metal? Dechovka? Hýkající rádobyrelaxační Enya, jejíž hudba plná ozvěn vás dostane do ještě větší deprese? Nebo třeba Krajčo, abyste slyšeli, že může být ještě hůř? Kdyžtak mi někam něco napište, budu rád.

Řezník tak nějak předznamenal celou moji cestu. Od spuštění Strangulační rýhy jsem v podstatě neudělal jediné dobré rozhodnutí. Zmateně jsem raisnul AQ preflop, abych ho následně ještě preflop zahodil proti takovému hubeňourovi, který následně hrál úplně všechno a vypadl s kartou jako J-9 off, takže jsem ho původně úplně zbytečně respektoval.

Přitom to byl přesně ten typ - mladý hubeňour, kšiltovka dozadu, přesně ten typ, který fakt nečeká na dobré karty. A já co? Respekt, respekt, jsi fakt dobrý, protože já četl poučku z roku 1993, že AQ po tří-betu nehrát, v podstatě místo sebe posadit Nývlta a odejít na pět hodin z card rooomu... aaaaaaaaaaaaa! Přijdu si jak dědek, co všechno zahazuje.

Ano, něco málo pobírám, občas, občas, ale nevýrazné množství žetonků. Obecně ale hrůza. Nekomfort. Nehraji suited connectory v pozicích a další průměrnější kombinace, které v deep fázích hraji. Neotevírám snad žádnou hru, nic nekontroluji, jen se vezu pomalým linkovým autobusem do pekla. Nejsem kreativní, nemám nápady, nepřemýšlím, ostatní u stolu mi přijdou slabí, ale stejně nedělám nic.

Připadám si trochu jako nějaký start-up - jako vypadám u toho fakt dobře až profesionálně, ale ve finále jsem úplně k ničemu. 

Je to takové divné, pak to vůbec nechodí, nejlepší kombinace dá v součtu tak číslovku jedenáct, do toho Řezník, zrovna rapuje fakt depresivně o potratu... Špatně zahrané A-J off, pak jsem zbytečně agresivně ve hře s malým párem na ruce, když vím, že na stole jsou tři vyšší karty a nikdy to nemůžu mít - chci být aktivní sprinter, místo toho jsem kulhavý skokan do dálky, v němž písek nahrazuje mnohem horší skupenství...

Přesto se nějak držím do půlnoci a pak konečně, s cca 15 blindy dostanu kombinaci Eso-Král, která se neodmítá a rovnou posílá! All in. Jak rád pak slyším odpověď "Da" od toho kluka arménského typu vedle mě. Má A-J, vyhrávám, dvojnásobím stack a najednou je docela krásně, protože jsem nad turnajovým průměrem (což je fakt úlet, vzhledem k tomu, co předvádím).

Zrovna mi do sluchátek hraje Řezníkova intelektuální skladba Čaroděj ze země Koz, což mě, v kombinaci s výhrou, na chvíli hází do skutečné pohody.

Pú a pá

U stolu sedí také takový Asiat, říkám mu Pú (samozřejmě pro sebe), protože vypadá jako Pú, akorát je to Asiat a má brýle a nemá oslíka. Pú si to jede slušně, hraje každou hru, jakoukoliv kombinaci a opravdu nechápu, s čím vším se kam může dostat. Tím spíš samozřejmě Pú musí vypointovat můj příběh.

Je asi půl jedné ráno, ve hře zbývá cca 70 hráčů (cca čtvrtina z nich postupuje dál), dostávám do ruky J-J. Kdybych vám řekl, že na stůl přišlo ještě jedno J a já nakonec prohrál proti 8-5 off, které nekompromisně držel Pú, asi byste řekli: Hochu, ty máš fakt smůlu.

Ano, měl jsem. Ale zase - chyby cestou. Teď se omlouvám neznalým za přílišnou hantýrku, ale nechce se mi to rozepisovat. Takže: Přede mnou preflop raise na 2,3 BB, já s J-J pouze call - první chyba, protože jsem k obraně velkého blindu pustil i Púa, který zrovna na BB seděl a defendoval.

Ano, asi nikdo by s 5-8 off nedorovnal ani prd, ale Pú jo. Měl jsem ještě re-raisnout onen původní 2,3 bet preflop a dostat Púa ze hry, i když bůhví, třeba by to ten blázen stejně dal.

Na neškodném rainbow flopu J-4-6 přišel c-bet od původní agresorky, vsadila necelou polovinu potu. A já? Jenom call. Druhá velká chyba. Moje myšlenky: Mám set, tedy pastičkuji. A Pú? No jasně, caaall, to přijde. No a samozřejmě na turn mu to přišlo, (sedmička, která mu udělala postupku), dostali jsme se spolu do all-inu a mě zbylo přesně nula žetonů a poslední skladba na Strangulační rýze.

Zkušenosti, zkušenosti, zkušenosti. Dva měsíce jsem nebyl v kasinu a hned jsem za odměnu dostal přednášku od asijského medvídka Pú. Gratuluji mu, ale stejně daleko nedošel... To se dalo čekat. Medvídek byl trošinku spíš ryba. Bohužel, já dneska taky.

První dobrá cesta, jak příště vyhrát peníze: Přiznat si svou neschopnost. A nesvádět to na jiné. Ale ten Pú... 

Ten Pú! 

Foto: archiv

Autor: Jakub KvasničkaČtěte dále

ŽIVĚ: Chorého gól do šatny poslal Plzeň do vedení

Boj o titul je otevřený! Plzeň přehrála bezzubou Slavii 2:0

Viktoria Plzeň vrátila Slavii podzimní debakl z Edenu a po vítězství 2:0 se znovu přihlásila do boje o titul. Góly se o to...

O výhře Brna v Třinci rozhodl jediný gól, Čiliak má první nulu

Brnu stačil proti Třinci jediný gól. Plzeň deklasovala Pardubice

Hokejisté Třince podlehli ve 45. kole extraligy Brnu 0:1. V repríze loňského finále dal jediný gól už v čase 1:41 obránce Ondřej...

Kapitán Realu Sergi Ramos (v bílém) dostal v utkání červenou kartu. Jeho tým prohrál 1:2.

Real prohrál, Vaclík třikrát inkasoval. Drobnému premiéra nevyšla

UVNITŘ VÝSLEDKY FOTBALOVÝCH SOUTĚŽÍ. Tomáš Vaclík dostal v brance Sevilly tři góly a čtvrtý tým tabulky španělské fotbalové ligy...

Rumunská tenistka Simona Halepová.

Finále a konec. Halepová po jednom turnaji znovu mění trenéra

Bývalá světová tenisová jednička Simona Halepová ukončila po jednom turnaji spolupráci s trenérem Thierrym Van Cleemputem....

Italská biatlonistka Dorothea Wiererová.

Krupčík s Vítkovou ve smíšené štafetě neuspěli, vyhráli Italové

Biatlonisté Tomáš Krupčík a Veronika Vítková obsadili ve smíšené štafetě dvojic na Světovém poháru v americkém Soldier Hollow po...

Japonský skokan na lyžích Rjoju Kobajaši.

Generálku na MS ovládl Kobajaši, Čechům se nedařilo

Poslední závod skokanů na lyžích před mistrovstvím světa vyhrál ve Willingenu suverénně japonský lídr Světového poháru Rjoju...

Brankář Jablonce Vlastimil Hrubý inkasoval při remíze s Opavou dvakrát.

Jablonec doma remizoval s Opavou 2:2 a zůstal čtvrtý v tabulce

Fotbalisté Jablonce ve 21. kole první ligy doma s Opavou dvakrát neudrželi vedení a po remíze 2:2 zůstali na čtvrtém místě...

Radek Juška splnil limit skokem dlouhým 788 centimetrů.

Juška splnil limit pro halové mistrovství Evropy

Dálkař Radek Juška dnes na halovém mistrovství republiky v Ostravě rozšířil počet majitelů limitu pro evropský šampionát, který...

Bořek Dočkal je blíž angažmá na Spartě. Začal s ní jednat o nové smlouvě.

Dočkal rozvázal smlouvu v Číně a začne jednat se Spartou

Kapitán fotbalové reprezentace Bořek Dočkal rozvázal smlouvu v čínském klubu Che-nan Ťien-jie a začne jednat s pražskou Spartou....

Estonec Ott Tänak vyhrál Švédskou rallye.

Tänak vyhrál ve Švédsku a je průběžným lídrem šampionátu

Estonský pilot Ott Tänak vyhrál s toyotou Švédskou rallye a poprvé v kariéře se ujal vedení v průběžném pořadí seriálu...

Marcel Hirscher.

Hirscher má sedmý titul. Rakušané berou všechny medaile

Rakouští lyžaři ovládli na závěr mistrovství světa v Aare závod ve slalomu. Triumf alpské velmoci vedl Marcel Hirscher, který...

Slávisté se pokusí v Plzni zlomit nepříznivou sérii.

Zápas jara je tady! Slavia může rozhodnout, ale Plzeň má trumf

Nečekaně brzy přichází na řadu zápas Fortuna:Ligy, který hodně napoví šance týmů na zisk titulu. Už v polovině února je...

Nelly Kordová ovládla golfový turnaj v Austrálii.

Trofej v Austrálii získala z rodiny Kordů už i Nelly

Nelly Kordová zkompletovala rodinnou sbírku úspěchů na australském území. Dvacetiletá americká golfistka vyhrála Australian Open...

Soutěž ve smečování vyhrál Diallo, přeskočil O'Neala

Soutěž ve smečování vyhrál Diallo, přeskočil O'Neala

Králem prestižní soutěže ve smečování v předvečer Utkání hvězd NBA se stal Hamidou Diallo z Oklahoma City. Dvacetiletý ligový...

Suverénní jízdy si Ester Ledecká pokazila chybou v semifinále.

Ledecká bere bronz z paralelního slalomu v Jižní Koreji

Ester Ledecká skončila v druhém paralelním obřím slalomu Světového poháru na snowboardu v Pchjongčchangu třetí. Z vítězství se...

Petr Mrázek vychytal třetí nulu v sezoně.

Mrázek se zaskvěl v bráně! Dallas vynuloval 33 zákroky

Gólman Petr Mrázek pomohl v sobotním duelu NHL hokejistům Caroliny 33 zákroky k výhře 3:0 nad Dallasem. Vítkovický odchovanec...

Jan Rezek (v zeleném) v souboji o míč s Petrem Jiráčkem.

Po debaklu výhra. Chtěl jsem zvednout prapor, hlásil Rezek

Bylo ho plné hřiště, neúnavně zakládal domácí útočné akce a snažil se o zakončení. A nakonec byl nejstarší hráč na hřišti Jan...

Vlastimil Daníček po jedné z proměněných penalt.

Dva góly z penalt? Nijak bych to nepřeceňoval, řekl Daníček

Poprvé v kariéře se sedmadvacetiletý kapitán Slovácka Vlastimil Daníček dočkal dvou branek v jednom ligovém zápase. Obě dvě byly...

Radující se hráči Olomouce po vstřelené brance v Ďolíčku.

Velmi cenná výhra. Bojovali jsme i za trenéra, přiznal Sladký

Velmi cenné vítězství v boji o záchranu vystřelil fotbalistům Olomouce Martin Sladký. Šestadvacetiletého obránce těšil tříbodový...

Hráči Philadelphie po vstřeleném gólu.

Voráček a Frolík vstřelili góly, Philadelphia ztratila obří náskok

Hokejový útočník Jakub Voráček pomohl gólem k vítězství Philadelphie nad Detroitem 6:5 v prodloužení a Flyers slavili už...

další zprávy

Titulní strana Standardní písmo Větší písmo

Tmavé zobrazení
Přepnout na plnou verzi