PLÁŽOVÝ VOLEJBAL:
Muži - semifinále: Rogers, Dalhausser (2-USA) - Gomes, Terceiro (Gruz.) 2:0 (11, 13), Marcio Araujo, Fabio Luiz (4-Braz.) - Ricardo, Emanuel (3-Braz.) 2:0 (20, 18).
PLAVÁNÍ:
Ženy - dálkové: 1. Ilčenková (Rus.) 1:59:27,7, 2. Payneová -1,5, 3. Pattenová (obě Brit.) -3,3, 4. Maurerová (Něm.) -4,2, 5. Cunhaová (Braz.) -9,1, 6. Obersonová (Švýc.) -9,2, 7. Okimotová (Braz.) -9,7, 8. Pechanová (ČR) -12,0.
VOLEJBAL:
Muži - čtvrtfinále: Rusko - Bulharsko 3:1 (-20, 16, 22, 21), Itálie - Polsko 3:2 (19, 22, -18, -26, 15), Brazílie - Čína 3:0 (17, 15, 16), USA - Srbsko 3:2 (-20, 23, -21, 18, 12).
SOFTBAL:
Ženy - semifinále: USA - Japonsko 4:1 (v 9. směně), Austrálie - Kanada 5:3.
O postup do finále: Japonsko - Austrálie 4:3 (ve 12. směně).
STOLNÍ TENIS:
Ženy - dvouhra - 2. kolo: Potaová (Maď.) - Hadačová (ČR) 4:3 (3, -8, 6, -12, -4, 10, 10).
Muži - dvouhra - 2. kolo: Blaszczyk (Pol.) - Korbel (ČR) 4:2 (9, 9, -7, 4, -10, 8).
HÁZENÁ:
Muži - čtvrtfinále: Francie - Rusko 27:24 (13:10), Island - Polsko 32:30 (19:14), Chorvatsko - Dánsko 26:24 (14:12), Španělsko - Korea 29:24 (14:13)
JACHTING:
Ženy - RS:X: 1. Jin Ťien (Čína) 39 b., 2. Sensiniová (It.) 40, 3. Shawová (Brit.) 45, 4. Alabauová (Šp.) 54, 5. Crispová (Austr.) 66, 6. Kendallová (N. Zéland) 75, 7. Klepacková (Pol.) 82, 8. Maslivecová (Ukr.) 83.
Muži - RS:X: 1. Ashley (N. Zéland) 52 b., 2. Bontemps (Fr.) 53, 3. Zubari (Izr.) 58, 4. Dempsey (Brit.) 60, 5. Santos (Braz.) 77, 6. Chan King-Yin (Hongkong) 84, 7. Wang Aj-čchen (Čína) 95, 8. Kaklamanakis (Řec.) 96.
BASEBALL:
Muži: Kuba - Čína 17:1, Korejská republika - Nizozemsko 10:0, USA - Japonsko 4:2 (v 11. směně), Tchaj-wan - Kanada 6:5 (v 12. směně).
Konečné pořadí základní části: 1. Korea 7 výher/0 porážek, 2. Kuba 6/1, 3. USA 5/2, 4. Japonsko 4/3, 5. Tchaj-wan 2/5, 6. Kanada 2/5, 7. Nizozemsko 1/6, 8. Čína 1/6.
SYNCHRONIZOVANÉ PLAVÁNÍ:
Ženy: 1. Davydovová, Jermakovová (Rus.) 99,833 bodu, 2. Fuentesová, Mengualová (Šp.) 99,000, 3. Haradaová, Suzukiová (Jap.) 97,833, 4. Ťiang Tching-tching, Ťiang Wen-wen (Čína) 96,500, 5. Jonesová, Nottová (USA) 95,500, 6. Boudreauová-Gagnonová, Ramplingová (Kan.) 95,333, 7. Adelizziová, Lapiová (It.) 93,833, 8. Jušková, Sydorenková (Ukr.) 93,167, ...18. Bernardová, Dufková (ČR) - nepostoupily z kvalifikace.
ZÁPAS:
Muži - do 66 kg: 1. Ramazan, 2. Stadnik, 3. Kumar a Tušišvili, 5. Garzon a Spiridonov, 7. Farnijev (Rus.), 8. Bujandžav (Mong.).
Do 74 kg: 1. Sajtijev, 2. Tigijev, 3. Gajdarov a Terziev, 5. Fundora a Stefan, 7. Askren (USA), 8. Gitinov (Kyrg.).
BASKETBAL:
Muži - čtvrtfinále: Španělsko - Chorvatsko 72:59 (37:26), Litva - Čína 94:68 (41:30), USA - Austrálie 116:85 (55:43), Argentina - Řecko 80:78 (39:40).
VODNÍ PÓLO:
Muži - čtvrtfinále: Černá Hora - Chorvatsko 7:6 (3:1, 2:3, 1:0, 1:2), Srbsko - Španělsko 9:5 (0:1, 5:1, 2:1, 2:2).
O 7.-12. místo: Itálie - Kanada 13:11 (4:1, 2:3, 3:3, 4:4), Řecko - Čína 13:8 (3:1, 4:4, 2:0, 4:3).
POZEMNÍ HOKEJ:
Ženy - semifinále: Německo - Čína 2:3 (1:1), Nizozemsko - Argentina 5:2 (3:0)
O 7. místo: Španělsko - USA 3:2 v prodl. (2:2, 1:1), o 9. místo: Korea - Japonsko 2:1.(1:0).
ATLETIKA:
Muži - 800 m - rozběhy: 1. Bungei (Keňa) 1:44,90, ...41. Holuša (ČR) 1:48,19 - nepostoupil
Muži - 110 m př. - semifinále: 1. Robles (Kuba) 13,12, ...14. Svoboda (ČR) 13,60 - nepostoupil.
Muži - 200 m: 1. Bolt (Jam.) 19,30 - světový rekord, 2. Crawford 19,96, 3. Dix (oba USA) 19,98, 4. Dzingai (Zimb.) 20,22, 5. Malcolm (Brit.) 20,40, 6. Collins (Sv. Kryštof a Nevis) 20,59, Martina (Niz. Ant.) a Spearmon (USA) diskvalifikováni.
Kladivo:
Ženy: 1. Meňkovová (Běl.) 76,34, 2. Morenová (Kuba) 75,20, 3. Čang Wen-siou (Čína) 74,32, 4. Pčelniková (Běl.) 73,65, 5. Montebrunová (Fr.) 72,54, 6. Wlodarczyková (Pol.) 71,56, 7. Clarettiová (It.) 71,33, 8. Hrašnová (SR) 71,00, ...v kvalifikaci 26. Ledvinová (ČR) 67,17.
Tyč:
Muži - kvalifikace: 1. Lukjaněnko a Pavlov (oba Rus.) oba 565, ...7. Kudlička 565, 30. Janáček (oba ČR) 530 - nepostoupil.
BOX:
Výsledky - čtvrtfinále:
Do 51 kg: Džongdžohon (Thaj.) - Junusov (Tádž.) 8:1, Picardi (It.) - Šeríf (Tun.) 7:5, Balakšin (Rus.) - J. Kumar (Ind.) 15:11, Laffita (Kuba) - Acevedo (Portor.) 11:2.
Do 75 kg: Sutherland (Ir.) - Blanco (Ven.) 11:1, Degale (Brit.) - Artajev (Kaz.) 8:3, Correa (Kuba) - Rasulov (Uzb.) 9:7, V. Kumar (Ind.) - Gongora (Ekv.) 9:4.
TAEKWONDO:
Muži - do 58 kg - finále: Perez (Mex.) - Mercedes (Dom. rep.) 1:1 převahou,
o 3. místo: Čchu Mu-jen (Tchaj-wan) - Khawlaor (Thaj.) 4:2, Nikpai (Afghán.) - Ramos (Šp.) 4:1.
Konečné pořadí: 1. Perez, 2. Mercedes, 3. Čchu Mu-jen a Nikpai, 5. Khawlaor a Ramos, 7. Harvey (Brit.) a Povoa (Port.).
Ženy - do 49 kg - finále: Wu Ťing-jü (Čína) - Puedpongová (Thajsko) 1:1 na body,
o 3. místo: Montejová (Kuba) - Jang Šu-čchun (Tchaj-wan) 3:2, Contrerasová-Riverová (Ven.) - Alangová (Keňa) 1:0.
Konečné pořadí: 1. Wu Ťing-jü, 2. Puedpongová, 3. Montejová a Contrerasová-Riverová, 5. Jang Šu-čchun a Alangová, 7. Thi Ngoc Truc Tran (Viet.) a Zajcová (Švéd.).
Pardubičtí hokejisté vstoupili do jubilejního 10. ročníku Ligy mistrů drtivým domácím vítězstvím 7:0 nad maďarským Fehérvárem....
Útočník Dominik Kubalík se po pěti sezonách v NHL vrací do Evropy. Mistr světa z Prahy, jenž se stal po vypršení smlouvy v Ottawě...
Fotbalisté Olomouce v souboji sousedů z horní poloviny tabulky remizovali v 7. kole první ligy s Ostravou 2:2. Baník dokázal...
Monacký pilot Charles Leclerc z Ferrari vyhrál Velkou cenu Itálie formule 1 před jezdci McLarenu Oscarem Piastrim a vítězem...
Současný mistr České republiky ve všestrannosti Marek Pokorný to má při otázce na výjimečné koně zatím poměrně jednoduché. Ve své...
Poprvé od Londýna 2012 a netradičně již po třech letech od posledních olympijských her v Tokiu se největší sportovní akce roku...
Čeští fotbalisté si po nepovedeném vystoupení na mistrovství Evropy v Německu pohoršili v žebříčku reprezentací FIFA o 13 míst na...
Téměř čtvrt století čekali českoslovenští sportovci na premiérové zlato z olympijských her, než před sto lety v Paříži gymnasta...
Po dvouměsíční letní pauze začne v pátek nový ročník první fotbalové ligy. Po dvou mistrovských primátech za sebou bude o vítězný...
Španělští fotbalisté porazili ve finále mistrovství Evropy Anglii 2:1. Turnaj ovládli po dvanácti letech a ziskem rekordního...
Tenistka Kateřina Siniaková získala ve čtyřhře třetí wimbledonský titul a celkově devátou grandslamovou trofej. S Američankou...
Tenistka Barbora Krejčíková vyhrála poprvé v kariéře Wimbledon ve dvouhře. Osmadvacetiletá hráčka porazila ve finále na londýnské...
Bývalý místopředseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Roman Berbr dnes u plzeňského okresního soudu odmítl kompletně celou obžalobu,...
Fotbalisté Sparty remizovali ve šlágru 27. kola první ligy v přímém souboji o vedoucí příčku v tabulce se Slavií 3:3 a udrželi si...
Pražské derby mezi fotbalisty Sparty a Slavie bude šlágrem víkendového 27. kola první ligy. Sobotní 305. duel odvěkých rivalů...
Fotbalisté West Hamu s Vladimírem Coufalem v sestavě remizovali v úvodním čtvrtfinále Evropské konferenční ligy 1:1 na hřišti...
Sobotní šlágr 27. ligového kola mezi fotbalisty Sparty a Slavie bude na Letné jako hlavní sudí řídit Dalibor Černý, kterého čeká...
Soud v Turíně se v pondělí začal zabývat případem fotbalového Juventusu a jeho představitelů včetně bývalého viceprezidenta Pavla...
Partnerský tým českého zastoupení Hyundai nasadí do seriálu TCR Eastern Europe tři vozy Elantra N TCR. Za volant usednou Slovák...
Organizátoři olympijských her v Paříži shánějí 45 tisíc dobrovolníků, kteří budou příští rok bez nároku na plat na této obří...