Velká cena Mexika se pojede. Pérez posílá miliony, Alonso podporu

Pilot vozu Force India Sergio Peréz při Velké ceně Itálie.

V úterý odpoledne zasáhlo Mexiko silné zemětřesení, které si vyžádalo více než 230 obětí. K vlně solidarity se zasaženou oblastí se přidali i jezdci Formule 1, ať už milým slovem, nebo finančním darem. Velká cena Mexika je naplánována na 29. října a podle organizátorů se závod pojede.

Okruh Hermanose Rodrígueze údajně není poničen, proto nic nebrání tomu, aby se naplánovaný závod uskutečnil. Organizátoři se zatím snaží využít velký prostor a pomoct zasaženým oblastem.

Otřesy o síle 7,1 stupně zasáhly Mexiko přesně v den výročí jednoho z nejhorších zemětřesení v historii státu v roce 1985. Přestože se silné otřesy nevyhnuly ani hlavnímu městu, ve kterém se okruh nachází, oblast zůstala nezasažena.

"Provedli jsme dvě kontroly trati i budov a všechno je v pohodě," citovala agentura Reuters marketingového ředitele závodu Rodríga Sáncheze. Ten zároveň dodal, že prohlídky trati budou pokračovat, nicméně o konání závodu obavy nemá. "Závodit se bude,"potvrdil.

Krásné gesto na podporu své země učinil i jeden z jezdců Formule 1 Sergio Pérez. Nadace Carlose Slima vyhlásila sbírku, ve které ke každému věnovanému pesu přidá dalších pět. Sám pilot pak daruje postiženým oblastem tři miliony peso (přibližně 3,6 milionu korun).

K podpoře se připojili i Fernando Alonso nebo Ital Fellipe Massa. Na Instagramu zveřejnili vzkazy, které slouží k vyjádření účasti s těmi, které tragédie postihla.

Impotente al ver las imágenes del terremoto en México, país que tanto quiero! Un abrazo grande y fuerza! #fuerzamexico ❤️

Příspěvek sdílený Fernando Alonso (@fernandoalo_oficial),

Ohhh my God !!! Praying for Mexico !! So sad !!! 🇲🇽 🙏🏻 earthquake. Rezando muito pelo Mexico ! Muito triste . O maior terremoto...🙏🏻

Příspěvek sdílený Felipe Massa (@massafelipe19),

Foto: ČTK , James Gasperotti

Autor: - cih -

Titulní strana Standardní písmo Větší písmo

Tmavé zobrazení
Přepnout na plnou verzi