Kniha Kopačky a zlatokopky – lehké pobavení na vážné téma

Knihu Kopačky a zlatokopky napsal Milan Macho.

Fotbal není rozhodně žádná nuda. Na hřišti, v zákulisí, v osobním životě hráčů, trenérů, funkcionářů. Kdo o tom jenom trochu pochybuje, ať si přečte knihu Kopačky a zlatokopky, kterou napsal známý bývalý fotbalový novinář Milan Macho (Stadion, MF Dnes, Hattrick). Podtitul Akční fotbalový erotikon hodně slibuje. A nezklame.

O vzrušení v ní rozhodně není nouze. Určitě ho prožije fotbalový fanoušek při rozplétání zápletky, jak dopadne přepuštěný zápas, jak se při podvodu zachovají aktéři, kteří se mají vyrovnat s pocitem, že poruší vědomě zásady sportovního fair play, společenské etiky a dokonce se dopustí trestného činu.

Zosnovatelé nečistého podniku nakonec dopadnou nejhůř, nekalost se jim nevyplatí. Příběh tedy končí když ne šťastným, tak minimálně smířlivým koncem, skoro pohádkovým. Ale proč ne. Těch špatných konců, kdy se stanou obludné věci, ale nic se neprokáže a pocity zmarnění jenom narůstají, nabízí skutečná česká fotbalová scéna nadále dost. Nepřijatelně.

Vzrušení, především erotického charakteru, přináší i osobní život hlavních protagonistů. Velmi pestrý, slovo promiskuitní není nadnesené, ale i pevných vztahů a přijatých závazků. Prostě lidský.

Kniha Kopačky a zlatokopky není nuda. Není divu, fotbal svou podstatou ji ani nepřipouští.

Autor: Stanislav Hrabě

Titulní strana Standardní písmo Větší písmo

Tmavé zobrazení
Přepnout na plnou verzi