"Hustý, těším se na video!" Prskavec má bronz z neoblíbené trati

Kanoista Jiří Prskavec s bronzovou medailí z mistrovství Evropy

Kajakář Jiří Prskavec individuálním bronzem na mistrovství Evropy zlomil prokletí neoblíbené tratě ve slovinském Tacenu. Úřadující mistr světa ve vodním slalomu si pochvaloval, že se mu vyplatila dlouhá příprava na zdejším kanálu na řece Sávě.

Ještě v pátek po zisku zlaté medaile v hlídkách Prskavec opakoval, že trať v Tacenu nesnáší. "Hodnocení se nezlepší, je bronzová jen," poznamenal s nadsázkou po závodě, ve kterém neobhájil titul z Liptovského Mikuláše.

Vzápětí ale dal průchod nadšení. "První medaile z Tacenu! Nikdy se mi tu moc nedařilo, dokázal jsem to zlomit po takové chybě na začátku, tak za to jsem neskutečně rád a myslím si, že to, co jsem předvedl v prostřední části, bylo na hranici mých možností. Muselo to být hustý a těším se, až se kouknu na video," zhodnotil finálovou jízdu.

V cíli byl průběžně druhý. I když na startu bylo ještě sedm závodníků a jízdu pak navíc opakoval Portugalec Antoine Launay, věřil v medaili. "Myslel jsem, že to na placku klapne, pak se ukázalo, že nemuselo. Zase to mám na setinky, ale to umím, to všichni víme," řekl Prskavec, který loni vyhrál o setinu titul mistra Evropy a tentokrát bronz uhájil o šest setin.

Svým polským přemožitelům Mateuszi Polaczykovi a Dariuszi Popielovi úspěch přál. "Jsem rád, že tam byl Darek Popiela, který byl na posledních třech Evropách kromě té poslední vždycky čtvrtý a já tam byl. Říkal jsem si, že si to zaslouží. Takže jsem rád, že tam budeme stát spolu," uvedl bronzový olympijský medailista z Ria.

Nevadilo mu ani patnáctiminutové odložení startu kvůli silnému větru. "Já jsem to naštěstí zaslechl brzo, nezačal jsem se převlíkat, čekal jsem do poslední chvíle. Ve chvíli, kdy vyjel první závodník, tak jsem vyrazil," popisoval svou přípravu.

V součtu se závody hlídek dnes získal třináctou seniorskou medaili. Na podzimním mistrovství světa ve francouzském Pau by chtěl znovu zaútočit na nejvyšší mety. "Porazit Francouze u nich doma, to by mi slušelo," dodal.

Foto: ČTK

Autor: ČTK

Titulní strana Standardní písmo Větší písmo

Tmavé zobrazení
Přepnout na plnou verzi