Hokejisté rozjíždějí "suchou". Jak si extraligová smetánka užila volno?

Brankář Matěj Machovská (ilustrační foto).

Před měsícem vybuchla v brněnské hokejové hale velká euforie. Domácí Kometa porazila v rozhodujícím čtvrtém zápase Liberec a vybojovala extraligový titul. Po náročných a vysilujících bojích v celém ročníku vyrazila většina hokejistů užívat zaslouženého volna. Někteří dřív a někteří později. A podle toho, jak si v uplynulé sezoně vedli, naskočili postupně také do přípravy. Většina týmů už s drilem na suchu začala, stříbrný Liberec se ale například sejde až v pondělí. Jak si extraligová smetánka užila volný čas?

Srí Lanka nebo Kuba. Ale také památky v Čechách nebo chvíle strávené s dětmi. Extraligoví hokejisté se po skončení sezony rozutekli na všechny strany republiky i světa, aby si co nejlépe odpočinuli a zregenerovali na novou sezonu.

Gólmanská jednička z Plzně Matěj Machovský si splnil sen a podepsal roční smlouvu s Detroitem. Pak mohl v klidu vyrazit za exotikou. Pro odpočinek vybral společně s velkým kamarádem Patrikem Polívkou, jenž působí v pražské Slavii, dalekou Srí Lanku. Při pobytu na tropickém ostrově hlavně nabírali síly na nadcházející přípravu.

Snehulak na plazi ⛄️🏝#srilanka #indianocean

A post shared by Matěj Machovský (@m.machiatto) on

U nas dobry ✌🏻🏝#srilanka #freeagentsonvacation 😂

A post shared by Matěj Machovský (@m.machiatto) on

Stejnou destinaci zvolil i Robert Říčka, jenž se se svou partnerkou vydal na stejné místo jako dvojice brankářů. Nová sparťanská akvizice si vyzkoušela třeba jízdu na slonovi nebo plavání mezi rybami a dovolenou si beze zbytku užila.

A post shared by Robert Říčka (@ricaa62) on

Říčkův bývalý spoluhráč ze Zlína Petr Holík zažil daleko větší turbulence. Útočník, který se pro příští hokejový ročník upsal Čerepovci, trénoval před MS s českou reprezentací. Kvůli zranění se však do konečné nominace nedostal.

Nakonec do Paříže přece jen odjel, protože to vypadalo, že pohmožděná klíční kost už je v pořádku. Trénink ale nakonec ukázal opak, a tak se forvard zase vrátil do Čech. V Paříži si alespoň prohlédl Eiffelovku, doma pak vyrazil fandit na hokejbalové utkání.

Beďáris🙈🗼✔️

A post shared by Petr Holík (@p.holas.81) on

#hokejbal #tojevrazdanapsala

A post shared by Petr Holík (@p.holas.81) on

Jediná z tria zlínských opor, která zůstala věrná zlínským barvám - Libor Kašík - utužovala vztahy s rodinnými příslušníky. Gólman se vypravil na výlet se svým tatínkem. Jejich cílem se stal historický Velehrad. Už v březnu si Kašík navíc udělal zbrojní průkaz, a tak si určitě během volna zašel i na střelnici. 

Vylet s tatou a nacerpat energii ☺😄 #trip#from#zlin#in#velehrad#whit#dad#legendary#style#sunglass#oakley#limited#edition#rio#olympicgames#my#best#car#audi#a7#sline www.sport-bryle.cz

A post shared by Libor Kasik (@kasablato) on

Doma netrávil volno ani liberecký Lukáš Vantuch. Ten vyrazil hned na několik míst. Podíval se například do Paříže nebo Vídně. A cestovací dovolenou si náramně užil.

Začla mi sezóna památkáře #PrahaBrnoPaříž#Ventilpatřízamříž#Telč#červenálhota#Vídeň#Familytrip#Sofi#cestovatelka#loveintheair 👨‍👩‍👧❤️

A post shared by Lukas Vantuch (@vanty20) on

Zajímavou lokalitu pro svou dovolenou zvolil také obránce Ronald Knot, jenž po odchodu ze Slavie rozšířil zadní řady Mladé Boleslavi. Na karibském ostrově si kromě moře užil i návštěvu spousty památek. Domů pak přivezl typické suvenýry - pravý kubánský rum či doutníky.

#hastalavictoriasiempre#che#cheguevara#byltorebel#byltorevolucionar#cuba#santaclara

A post shared by Ronald Knot (@ronaldknot94) on

#cohiba#cigar#doutnicek#takovatapohoda#cuba

A post shared by Ronald Knot (@ronaldknot94) on

V rodinném kruhu nasával poklidnou atmosféru Michal Vondrka. S dětmi zašel třeba do muzea voskových figurín. A zahrál si s nimi i dětské hry, na které během sezony není tolik času. Příkladný tatínek se u toho navíc i dobře bavil.

...jedna s Captainem👍🏻👍🏻👍🏻🏒🥅

A post shared by Michal Vondrka (@michalvondrka) on

...hra na doktora je super, nevim cemu se porad Ellinka tak smeje...

A post shared by Michal Vondrka (@michalvondrka) on

Teď už zase hokejisty čeká tvrdý dril a dřina suché letní přípravy, většina z nich si ale může říct, že si zaslouženou dovolenou opravdu užila. 

Foto: ČTK

Autor: - mkr -

Titulní strana Standardní písmo Větší písmo

Tmavé zobrazení
Přepnout na plnou verzi