Brno v čele tabulky. Vejmelka byl nejistý, Zaťovič pookřál

Brankář Komety Brna Karel Vejmelka.

Mistrovské Brno předvedlo střeleckou parádu, když v devátém kole hokejové extraligy smetlo Vítkovice 5:1. Jednalo se o jednoznačnou záležitost ve prospěch Moravanů, v utkání zářil Martin Zaťovič. Ten po přesunu do první lajny viditelně pookřál. Dvaatřicetiletý útočník si připsal v posledních dvou zápasech tři branky a dvě asistence.

"Trenéři se tak rozhodli podle svých pocitů. Asi se jim složení zalíbilo, když se vyhrálo. Ale z mého pohledu je úplně jedno, kdo je na ledě. Hlavně ať se vyhrává," řekl hokejista v pozápasovém rozhovoru. 

Brno bylo před nedělním duelem na druhém místě hokejové tabulky. Díky získaným třem bodům přeskočilo doposud vedoucí Plzeň, která porazila Jihlavu v prodloužení. "Jsou to suprové body. Musíme je sbírat, abychom byli na konci v klidu. Důležité ale je zůstat u naší hry. Někdy se nám daří lépe, jindy hůř," ví útočník Komety.

Zaťovič loni v základní části extraligy patřil společně s Markem Kvapilem k nejproduktivnějším hráčům Brna. K zopakování úspěchu má dobře nakročeno i v letošní sezoně. "Vůbec mi nejde o nějaké statistiky. Ani je moc nesleduji. Chci, abychom se probojovali do play-off, hráli dobrý hokej, bavili diváky. A bojovali opět o nejvyšší příčky," prohlásil hokejista.

Počáteční nejistita

"Zodpovědný výkon od začátku až do konce. Od začátku jsme si drželi gólový náskok, vyšlo nám úplně všechno," chválil výkon mančaftu pro oficiální web týmu brankář Karel Vejmelka. Ten letos nastoupil doma ke svému prvnímu zápasu. "Ze začátku jsem se cítil trochu nejistě, ale nakonec jsem se do toho dostal. Potřeboval jsem si chytnout pár puků, abych získal jistotu," přiznává gólman počáteční nervozitu. 

Proti Vítkovicím se Kometa v loňské sezoně často přetahovala a bojovala s těsnými výsledky. V prvním letošním zápase však rivala přejela rozdílem třídy. V čem byl rozdíl? "Vítkovice loni hrály podobně jako letos, my jsme se vždy přizpůsobili jejich hře. Tentokrát nám pomohlo rychlé tempo a také rychlé branky v začátcích třetin," upřesnil Vejmelka. 

Foto: ČTK , Václav Šálek

Autor: ČTK , - cih -

Titulní strana Standardní písmo Větší písmo

Tmavé zobrazení
Přepnout na plnou verzi