Cizinec za cizincem. Sparta sází na zahraničí, přijde i Kamerunec?

Spartu by mohl posílit kamerunský reprezentant Georges Mandjeck (vlevo).

Andrea Stramaccioni musí kvůli zranění Lukáše Váchy řešit nečekané starosti. Defenzivní záložník pražské Sparty nedohrál přátelské utkání s Dynamem Kyjev, a i když magnetická rezonance vážnější poranění nepotvrdila, měl by být mimo hru čtyři až šest týdnů. Což je doba, kdy pražský celek vstoupí do nové sezony a v důležitých předkolech bude bojovat o postup do základní skupiny Evropské ligy. Proto italský kouč požádal klubové vedení, aby mu do středu pole přivedlo ještě jednu posilu. Zdá se, že nekonečné nákupy Letenských  ještě nekončí.

A znovu by mělo jít o hráče ze zahraničí. Čeští fotbalisté jako kdyby pro Stramaccioniho nebyli dostatečně zajímaví. Podle informací zahraničních médií bylo ve sparťanském hledáčku hned několik hráčů, vážný zájem prý třetí celek loňského ligového ročníku měl především o Emanueleho Giaccheriniho z Neapole. Dvaatřicetiletý hráč je ale spíš křídlem než vzývanou náhradou za Váchu.

Podle zdrojů francouzského deníku L´Equipe tak Pražané obrátili svou pozornost jinam. Stramaccioni údajně hodně stojí o Kamerunce Georgese Mandjecka. Osmadvacetiletý defenzivní hráč má za sebou pestrou kariéru, je členem reprezentace a poslední dvě sezony odehrál ve francouzských Metách. Předtím působil i ve Stuttgartu, Rennes, Auxerre a tureckém Erciyessporu.

Zkrátka pořádně pestrý životopis. Kdyby se jeho příchod skutečně potvrdil, šlo by o další důkaz, že na Letné to s razantním řezem a obměnou kádru myslí vážně. Letošní přestupové léto se totiž neslo ve znamení drahých nákupů a vítání zvučných jmen ze zahraničí. Proti zavedeným pořádkům jde o značnou změnu. A na Letné tak už začíná vznikat pořádný jazykový babylon.Však považte - jenom letos v létě přišli Srbové Vukadinović s Plavšičem, Bosňan Čivić Turek Kaya, Izraelec Ben Chaim a Rakušan Janko. K tomu si přičtěte Costu, Karavajeva, Nestora a Vatajelua, kteří už ve Spartě působili i v loňské sezoně. To jsou pro změnu zástupci Zimbabwe, Ruska, Španělska a Rumunska. A pohled do realizačního týmu, kde jsou vedle italských spolupracovníků hlavního kouče i Chorvat a Řek, ukazuje, že Češi možná ve Spartě zakrátko budou v menšině.

Uvažovaný nákup Kamerunce Mandjecka by to jen potvrdil. Kdyby záložník do české ligy skutečně přišel, derby pražských "S" by pro něj mělo velmi pikantní náboj, i když o tradiční rivalitě dvou pražských celků zatím asi nemá ani tušení. Mandjeck však dobře zná slávistu Michaela Ngadeua, s nímž se na lednovém Africkém poháru národů radoval v barvách Kamerunu z vítězství.

Možná právě fakt, že se v Praze dobře daří i jeho reprezentačnímu kamarádovi, by mohl hrát v Mandjeckově rozhodování roli. Ať už to ale dopadne jakkoliv, je jisté, že Sparta s mohutným a dosud nevídaným zbrojením ještě neskončila.

Foto: ČTK

Autor: - krm -

Titulní strana Standardní písmo Větší písmo

Tmavé zobrazení
Přepnout na plnou verzi