Čermák o nehodě: Pili jsme v autobuse, na taxi bych čekal hodinu

Aleš Čermák (vlevo) u soudu vysvětlil, že se opil v autobuse cestou z ligového zápasu.

V Uherském Hradišti tehdy sparťané remizovali 1:1, a protože cesta domů do Prahy byla dlouhá, čtyřhodinový pobyt v autobuse si zpříjemnili alkoholem. Tím u soudu vysvětloval fotbalista Aleš Čermák, proč se na konci května opil a následně sedl za volant. Na taxi by totiž podle svých slov musel na Letné čekat hodinu, což se mu v tu chvíli nechtělo. Jeho jízda skončila nedaleko Prahy v Horoměřicích nárazem do stromu. Záložník si zlomil tři žebra a při dechové zkoušce mu policisté naměřili 1,5 promile alkoholu.

Obvodní soud pro Prahu 2 mu za to v červnu uložil pokutu 160 tisíc korun a Čermák na dvacet měsíců přišel o řidičský průkaz. Hráč, který mezitím ze Sparty přestoupil do Viktorie Plzeň, se ale proti testu rozhodl odvolat. Proto musel v pondělí předstoupit před veřejný soud a vysvětlit, jak se celá situace seběhla. Video z průběhu líčení přinesl server seznam.cz.

"Jeli jsme z posledního ligového zápasu a v autobuse jsme popíjeli. Když jsme přijížděli na stadion, tak jsme byli unavení, vezli nás čtyři hodiny. Zkoušel jsem volat taxislužbu, ale řekli mi, že taxi může nejdřív přijet až za hodinu. Proto mě nenapadla větší hloupost než sednout za volant a dořídit to domů," vypověděl Čermák před soudem.

Na dotaz soudkyně, jestli nepřemýšlel, že by ho mohl svézt někdo ze spoluhráčů, reagoval překvapivě. "Všichni bohužel byli v podnapilém stavu, všichni podle mě něco popíjeli, takže mě to nenapadlo," odpověděl záložník. Ostatní sparťané podle něj prý ale stejnou chybu neudělali a svými vozy neodjeli.

Poučil jsem se, slibuje záložník

Čermák pak jako výraz pokání slíbil poslat 160 tisíc korun na konto obětí trestných činů. Verdikt však v pondělí ještě nepadl, soud líčení odročil. "Měl jste obrovské štěstí, že nedošlo k ublížení na zdraví, nedej bože smrtelnému. Pak byste tu stál v úplně jiné pozici, hrozil by vám úplně jiný trest a měl byste doživotní trauma. To je to hlavní, co byste si z toho měl vzít," sdělila fotbalistovi soudkyně.

Ten přiznal svoji vinu a činu podle svých slov lituje. "Určitě jsem se z toho poučil a hodně mě to ovlivnilo," prohlásil ve veřejném líčení.

Čermák kvůli zraněním z nehody přišel o mistrovství Evropy do jedenadvaceti let, na němž měl být kapitánem českého výběru. Spartu v létě vyměnil za Viktorii Plzeň, kde se ale zatím příliš neprosadil. Kvůli léčbě zlomených žeber vynechal letní přípravu, do základní sestavy trenéra Vrby se dostal až v druhé polovině srpna.

Ve třetím zápase v úvodní jedenáctce si ale proti Ostravě na sklonku prázdnin poranil koleno a od té doby k zápasu nenastoupil. Plzeň si však i bez něj zatím počíná suverénně a vede ligu bez ztráty jediného bodu.

Foto: ČTK/Chaloupka Miroslav

Autor: - krm -

Titulní strana Standardní písmo Větší písmo

Tmavé zobrazení
Přepnout na plnou verzi