VIDEO: Rekordmanka. Bernardýnka má nejdelší jazyk

Fenka Mochi je majitelkou nejdelšího psího jazyku.

Téměř devatenáct centimetrů měří jazyk bernardýnky jménem Mochi. Osmiletá fenka se díky své anomálii, která ji však způsobuje několik zdravotních problémů, zapsala do nové "zvířecí verze" Guinnessovy knihy rekordů.

Jako dvouletou fenku bernardýna jménem Mochi - zkráceně jen "Mo" - před víc než šesti lety adoptovala Carla Ricketová se svým manželem Craigem. Od té doby s nimi Mo žije v jejich domě v Jižní Dakotě. Na to, že by se mohla stát psí rekordmankou, přišli její páníčci až loni.

Oficiální měření Mochiina jazyka se uskutečnilo za účasti veterináře a porotce z Guinnessovy knihy - naměřeno bylo přesně 18,58 centimetru. Její jméno je oficiálně zapsáno v knize Guinness Wolrd Record: Amazing Animals pod titulem "nejdelší psí jazyk" (současnosti). "Když jsme otevřeli Guinnessovu knihu rekordů a uviděli tam Mochiinu fotografii, pocítili jsme velkou hrdost," řekla její majitelka Carla.

"Mo je velmi přizpůsobivá, vtipná, milá, vděčná a věrná své rodině. Toto kdysi týrané a zanedbané štěně nás učí, že je v pořádku být jiný. Jsme hrdi na její jedinečnou vlastnost," dodala Carla.

K tomu, aby Mo vystrčila jazyk, stačí pouze lžička burákového másla, které naprosto zbožňuje. Kromě toho také ráda nosí psí oblečky a kostýmy, pózuje před fotoaparátem a tráví čas se svojí milující rodinou. I když se nyní díky své anomálii zapsala mezi světové zvířecí rekordmany, je jí její dlouhý jazyk spíše na obtíž. Způsobuje jí dýchací potíže, extrémně slintá a pokaždé přinese domů na špičce jazyka spoustu nečistot.

Mo se sice chlubí nejdelším jazykem současnosti, ale naprostým rekordmanem je stále fenka boxera jménem Brandy, která zemřela v roce 2002. Její jazyk měřil neuvěřitelných 43 centimetrů.

Světová rekordmanka Brandy, jejíž jazyk měří neuvěřitelných 43 centimetrů. Zemřela v roce 2002.

Foto: Guinness World Records

Autor: - vop -

Titulní strana Standardní písmo Větší písmo

Tmavé zobrazení
Přepnout na plnou verzi