Xboxové vybavení Turtle Beach - špičkové audio, multifunkční ovladač

Xboxové vybavení Turtle Beach - špičkové audio, multifunkční ovladač.

Výrobce herních periferií Turtle Beach patří mezi známé značky zejména ve světě, v našem malém českém rybníčku se teprve dostává do záře reflektorů, ale jeho historie je velmi bohatá a zkušenosti s vývojem kvalitních periferií pro hráče sahají až do roku 2005. Dnes se podíváme na špičkový headset Stealth 700 Gen 2 MAX a o něco lidovější ovladače REACT-R Controller a RECON Controller, vše odladěné přímo pro hráče na konzolích Xbox.

Tento článek vznikl na základě testu externího redaktora a obsahuje jeho reálné zkušenosti. Není to náš redakční obsah, ale placená propagace.

STEALTH 700 GEN 2 MAX

Vlajkovou lodí nabídky headsetů výrobce je nejpokročilejší model Stealth 700 Gen 2 Max. Ten pochopitelně nabízí bezdrátový poslech a patří k špičce nabídky.

Headsety Turtle Beach jsou dostupné u lokálních prodejců Alza.cz, CZC.cz, Smarty.cz

Pořizovací cena napovídá, že máme co dočinění s prémiovým výrobkem, a tomu odpovídá celkové zpracování. Náhlavní most z velmi robustního plastu, zpevněný hutnou kovovou výplní, se pyšní příjemným uměle koženým polstrováním. Ještě příjemněji působí polštářky na mušlích vyplněné chladivým gelem a tvořené paměťovou pěnou, která perfektně přilne k hlavě, dobře utěsní zvuk a ani při delším použití nijak bolestivě netlačí. Nechybí ani úprava vytvářející dvě zdířky pro zasunutí nožiček a pohodlné nošení brýlí, pokud je hráč potřebuje. Vzhledem k poctivému zpracování je potřeba počítat s o něco vyšší hmotností, v tomto ohledu ale Turtle Beach Stealth 700 Gen 2 Max nijak nevybočují z toho, na co jsme u podobných headsetů zvyklí.

Xboxové vybavení Turtle Beach - špičkové audio, multifunkční ovladač

Důležitý je samozřejmě zvukový hardware. O podání zvuku se starají 50mm neodymové měniče Nanoclear s rozsahem 20 Hz - 22 kHz. Ty jsou pochopitelně nastaveny primárně na hraní, vyznačují se tedy velmi hutnými hloubkami a pořádně dunivými basy. Kromě stříleček a závodních her tedy najdou uplatnění třeba i při sledování filmů, po připomenutí pár scén z Top Gun: Maverick jsem hned dostal chuť opět vyrazit do IMAXu. Z hlediska poslechu hudby poslouží fanouškům tvrdší elektroniky, na sofistikovanější skladby jsou přece jen na trhu dostupné lepší kousky. Podání zvuků je ale i přes zaměření na hloubky a dunivost velmi výrazné a čisté. Případné nesrovnalosti pak bez problému vyřeší ekvalizéry. Ty při použití s mobilním telefonem nabízí i dedikovaná aplikace Turtle Beach s řadou předvoleb.

Zajímavostí je režim Superhuman Hearing, zvýrazňující určité úrovně zvukových efektů. Typicky jde o tlumené a duté kroky nebo přebíjení zásobníků. Cílem je, aby hráč na bojišti dokázal lépe zaměřit pozici nepřítele. Režim jde navíc přepínat jedním stisknutím dedikovaného tlačítka. Paradoxně má svoje využití i při poslechu hudby nebo filmů, pokud chcete, aby motory stíhaček ještě více stíhaly a údery pěstí zněly ještě bolestivěji.

Xboxové vybavení Turtle Beach - špičkové audio, multifunkční ovladač.

Zmínil jsem použití s mobilním telefonem. I když jsou sluchátka primárně určena a designována pro konzole Xbox, lze je samozřejmě připojit k jakémukoliv jinému zařízení. Základně je lze připojit speciálním donglem s přepínačem režimů pro Xbox nebo ostatní zařízení. Sluchátka se pak sama spárují a plně využívají všech svých technologií. Při přepnutí na režim ostatních USB se jednoduše připojí i k počítači nebo PlayStationu. Vedle toho ale samozřejmě podporují i spojení přes Bluetooth s verzí 5.1. V klidu je tak připojíte i k mobilu, notebooku s nedostatkem USB zdířek nebo Nintendu Switch.

Příjemná je výdrž baterie. Se zhruba čtyřiceti hodinami na plné nabití se nemusíte bát, že budou sluchátka příliš často mimo hru, a jen zhruba čtvrthodinka nabíjení stačí na to, aby vydržely fungovat celý pracovní den. Napájení samozřejmě zajišťuje USB-C kabel, který je součástí balení.

Xboxové vybavení Turtle Beach - špičkové audio, multifunkční ovladač.

Součástí sady je i zabudovaný vyklápěcí mikrofon. Ten se pochopitelně aktivuje až v momentě, kdy ho vysunete k obličeji. Studiové kvality nemá, na klasické hraní s kamarády ale bohatě postačí a zajistí čistý a dobře srozumitelný příjem povelů. V režimu připojení k Xboxu navíc můžete jedním z koleček na ovládacím náušníku plynule upravovat hlasitost, aby vás bylo slyšet ještě lépe. Při připojení k ostatním zařízením stejné kolečko nastavuje dynamický odposlech.

Turtle Beach Stealth 700 Gen 2 Max jsou velice zdařilými sluchátky nejen pro Xbox One a Xbox Series. Zaujmou kvalitním zpracováním, pohodlným nošením, skvělým a hutným zvukem, pronikavými hloubkami, režimem Superhuman Hearing i solidní výdrží baterie.

Xboxové vybavení Turtle Beach - špičkové audio, multifunkční ovladač.

Levnější alternativou jsou Stealth 600 Gen 2 Max. Ty nabízejí vyšší kapacitu baterie a taktéž vysoce kvalitní měniče, kompromisem je ale jednodušší a méně prémiová konstrukce.

REACT-R CONTROLLER

Doby, kdy téměř každý výrobce periferií dobýval svět se svými gamepady, jsou sice už dávno pryč a na trhu dominují oba konzoloví giganti, Xbox a PlayStation. To ale neznamená, že jsou zájemci o alternativní ovladače úplně ochuzeni o nabídku. Turtle Beach jde v tomto ohledu do boje s React-R, vlastním gamepadem určeným pro použití s konzolemi Xbox a PC.

Gamepady Turtle Beach jsou dostupné u lokálních prodejců Alza.cz, CZC.cz, Smarty.cz a TSBohemia.cz

Xboxové vybavení Turtle Beach - špičkové audio, multifunkční ovladač.

Konstrukčně se ovladač výrazně podobá klasickému gamepadu přímo od Microsoftu. Má prakticky stejné rozměry i rozložení tlačítek. Největší změnou je asi nutnost připojení kabelem, což je trochu nepříjemný fakt. V dnešní době už jsme přeci jen rozmazlení bezdrátovostí všech zařízení. Má to ale i své výhody. Při hraní se samozřejmě nemusíte zajímat o úroveň nabití. V balení najdete dostatečně dlouhý 2,5 metrový USB-C kabel, takže se nemusíte bát ani toho, že budete muset sedět nalepení na obrazovce, a především je ovladač oproti těm s akumulátory zázračně lehký.

Trochu se liší i materiálem. Na madlech výrobce natiskl hrubší texturu pro lepší grip. Ovladač se tak pohodlně drží, i když se vám ve vypjatých momentech hodně potí ruce. Kromě všech standardních tlačítek také nabízí pár funkcí navíc. Na zadní straně najdete dvě programovatelná tlačítka určená pro spuštění prostředníčkem nebo prsteníčkem podle úchopu. V horní prostřední části pak najdete trojici nových tlačítek. Jedno slouží pro ztlumení mikrofonu headsetu (jakéhokoliv, připojovaného přes rozhraní jack). Druhé spíná režim Superhuman Hearing, zmiňovaný v recenzi sluchátek výše. Opět v případě jakéhokoliv 3,5mm headsetu. Stisknutím prostředního tlačítka se pak ze směrového kříže stane nastavení voice chatu. Jednoduchým způsobem tak můžete měnit vyvážení hlasitosti mikrofonu, chatu a hry, aniž by bylo nutné přepínat do nabídky konzole.

Xboxové vybavení Turtle Beach - špičkové audio, multifunkční ovladač.

Samozřejmostí jsou klasické funkce ovladačů Xbox včetně dvojitých vibračních motorků pro lepší požitek a odezvu hry.

RECON CONTROLLER

Větší fajnšmekři ještě můžou sáhnout po vylepšeném Recon Controller. Ten nabízí podobné prvky jako React-R, nad rámec toho ale umožňuje bohatší možnosti úpravy a vylepšení zvuku v zapojeném headsetu díky zabudovaným ekvalizérům, funkci dočasného snížení citlivosti analogových páček pro přesnější míření odstřelovacími puškami nebo nezávislé vibrace spouští.

Xboxové vybavení Turtle Beach - špičkové audio, multifunkční ovladač.

Recon Controller také nenabízí výhodu bezdrátovosti, na druhou stranu je i on výrazně lehčí než klasické baterkové ovladače a oproti Reactu navíc v balení nabízí opletený a o kus delší USB-C kabel, se kterým se neztratíte ani v rozlehlejším obýváku. Je také o něco bytelnější a robustnější a hrubší plošky na místech, kde ovladač držíte, jsou o něco příjemnější na dotek. Nejvíce ale samozřejmě zaujme prostřední panel s celou řadou vymožeností.

Recon je ideální pro ukecané komunikátory a ještě výrazněji dokazuje, že je Turtle Beach výrobcem zaměřeným především na zvuk. Elegantní a praktický ovládací panel umožňuje okamžitě měnit hlasitost voice chatu i samotného zvukového výstupu, tlumit mikrofon a zároveň i přepínat herní režimy. Pokud se tedy potřebujete v krizový moment maximálně soustředit, k umlčení příliš hlasitých parťáků stačí posunout palec jen pár milimetrů vedle a nemusíte vůbec pouštět ovladač. Díky podsvětleným diodám pak vždycky víte, jaké zrovna platí nastavení. Ostatní rozvržení tlačítek je totožné s menším bratříčkem React-R.

Xboxové vybavení Turtle Beach - špičkové audio, multifunkční ovladač.

Pro xboxové fanoušky létání vedle toho výrobce představil kompletní letecký set VelocityOne Flight Universal Control System, ideální pro hraní Microsoft Flight Simulatoru. Podrobnější recenzi připravili kolegové z magazínu PCTuning a hodnotí jej takto: "Solidní berany využitelné v moderních leteckých simulátorech. Vyznačují se výbornou ergonomií, množstvím tlačítek a několika chytrými řešeními."

Xboxové vybavení Turtle Beach - špičkové audio, multifunkční ovladač.

Foto: Grunex

Autor: David JiránekČtěte dále

Jaká je poslední měsíční nabídka PS Plus?

Jaká je poslední měsíční nabídka PS Plus?

Letošní rok se chýlí ke konci a kromě posledního měsíce roku 2022 to znamená i poslední měsíční nabídku her zdarma od Sony. Co si...

Ilustrační foto.

Pět tipů proti těhotenskému stresu aneb jak si zpříjemnit život s bříškem

Už je to tady. Zjistila jste, že jste v očekávání, a teď nevíte, co zařídit dřív? Ve všem tom shonu, oznamování rodině a...

Ilustrační foto.

Vánoce s originálním lineckým. Vytvořte si Santovu sobí farmu

Vánoce jsou svátky rodinné pohody a času stráveného pohromadě. Užijte si ho společně se svými dětmi a udělejte z vánočních...

Ilustrační foto.

Betonování v zimě není nemožné. Žádá si však větší přípravy

Budujete nové oplocení anebo stavíte či rekonstruujete dům a bojíte se, že to do zimy nestihnete? Ačkoliv betonování v zimě není...

Ilustrační foto.

Adventní běhání zlepšuje životy handicapovaných

Prosinec, čas adventu, je obdobím tradic. Pro více než 8 700 nadšenců z celé ČR k nim už 8 let patří společné Adventní běhání....

Herní klávesnice, sluchátka i reproduktory. Niceboy vybírá dárky pro hráče i rodinu

Herní klávesnice, sluchátka i reproduktory. Niceboy vybírá dárky pro hráče i rodinu

Vánoce se nezadržitelně blíží, a je proto na čase začít vybírat dárky pro své blízké, ale i pro sebe. Niceboy nabízí celé...

Epic Games bude v prosinci rozdávat hry zdarma

Epic Games Store rozdává každý týden zajímavou nabídku her. Protože Vánoce jsou každoročně něčím neotřelým a speciálním, tato...

ilustrační foto.

Přemýšlíte nad chytrou domácností? Jděte do toho! Usnadní vám každodenní život a ušetří peníze

Téma zdražování energií číhá na každém rohu a nikomu není příjemné to řešit, natož pak platit vysoké částky. Spousta domácností...

Jaké jsou rozdíly mezi Zaklínačem 3 a předělávkou?

Jaké jsou rozdíly mezi Zaklínačem 3 a předělávkou, ukazuje nové video

Před časem CD Projekt RED oznámil, že jejich třetí Zaklínač se dočká předělané verze. Ta bude obsahovat lepší grafickou stránku...

Ilustrační foto.

Vánoční stromeček - výběr, skladování a péče

V Hornbachu začal prodej vánočních stromků a už tradičně je lze zakoupit i on-line. Abyste se ze stromečku mohli těšit co...

Arnold Schwarzenegger a Milla Jovovich pod stromeček ve hře World of Tanks.

Arnold Schwarzenegger a Milla Jovovich pod stromeček ve hře World of Tanks

Letos v prosinci budou hollywoodské hvězdy Milla a Arnold provázet hráče misemi v kampaních Holiday Ops ve hře World of Tanks

Epic Games nabízí hru z univerza Hvězdných válek.

Epic Games nabízí hru z univerza Hvězdných válek

Zatímco v uplynulém týdnu Epic Games nabízel dvě hry a balíček do jedné z menších her, nyní se do toho obul a nabízí dost...

Ilustrační foto.

Pět tipů, jak šetřit peněženku i životní prostředí

Už naše babičky říkaly, že jídlo se nikdy nesmí vyhodit, a snažily se zužitkovat všechno, co měly ve spíži. Dnes bychom jejich...

Bezpečnostní schránka, která naštve zloděje.

Co naštve domovního zloděje? Když v boxu uvidí, co vám nemůže ukrást

O čem je řeč? O domácí bezpečnostní schránce. A ne ledajaké. Když ji paní Jana zahlédla na výstavě vybavení a doplňků pro moderní...

Vylepšení třetího Zaklínače vyjde v prosinci.

Vylepšení třetího Zaklínače vyjde v prosinci

Třetí Zaklínač je jednou z nejlepších RPG her na světě. Obrovský herní svět, ve které můžete utopit stovky hodin a stále nemít...

Ilustrační foto.

Jak v zimě neprochladnout? Naučte se správně vrstvit

Máte zimu spojenou s objemným oblečením, které by vás mělo zahřát, ochránit před prochladnutím, ale zároveň vám tak trochu brání...

Elegance a výkon v harmonii, bílé RAM od Kingstonu se stanou středobodem vašeho počítače.

Elegance a výkon v harmonii, bílé RAM od Kingstonu se stanou středobodem vašeho počítače

Na detailech záleží, řekli si v Kingstonu při tvorbě nových pamětí. Světoznámá firma zahodila klasický koncept černých RAMek s...

Warzone 2.0 se daří, hru si vyzkoušely miliony.

Warzone 2.0 se daří, hru si vyzkoušely miliony

Před nedávnem vyšel druhý díl battle-royale střílečky Call of Duty: Warzone. Přestože někteří hráči a osobnosti herní scény mluví...

World of Warships slaví pět let na Steamu.

World of Warships slaví pět let na Steamu

U příležitosti pěti let hry World of Warships na Steamu se společnost Wargaming chystá na oslavy, při kterých mohou noví hráči...

The Callisto Protocol se připomíná ukázkou.

The Callisto Protocol se připomíná ukázkou

The Callisto Protocol se blíží mílovými kroky, a tak se představují další a další detaily, které vám budou prospěšné při vydání....

další zprávy

Titulní strana Standardní písmo Větší písmo

Tmavé zobrazení
Přepnout na plnou verzi