Synology DiskStation DS218+ - tip na hraní rovnou z NASu

Synology DiskStation DS218 - tip na hraní rovnou z NASu

Místa pro vaše oblíbené filmy, záznamy her či celé archivované streamy není nikdy dost, a to jsme se ještě ani nezačali bavit o počítačových hrách, jejichž objem datových souborů roste zběsilým tempem. Vyšší rozlišení a grafické detaily si zkrátka vybírají svou daň. Pokud máte stolní počítač, koupě nového disku je snadným řešením, nicméně třeba v případě notebooků to nemusí být vždy tak snadné s ohledem na menší počet M.2 slotů nebo přihrádek na 2,5" jednotky.

Právě pro hráče vyžadující mobilitu a zároveň obří spolehlivé úložiště drahocenných dat je určen náš následující netradiční tip pro využití NAS systému DiskStation DS218+ pocházejícího ze stáje výrobce Synology. NAS je zkratkou spojení Network-attached storage. Jde tedy o úložiště, které je dostupné ve vaší síti a můžete k němu snadno přistupovat, takže máte všechny své důležité soubory na jednom spolehlivém a bezpečném místě.

Synology DiskStation DS218+ - tip na hraní rovnou z NASu

Sbírka her rovnou v síti? Jde to!

Jak tedy může Synology DiskStation DS218+ posloužit hráčům? Velmi jednoduše. Využijete-li naplno potenciálu své domácí sítě a budete mít k dispozici hardware umožňující přenosové rychlosti alespoň 1 Gbps, síť se může stát vaší dostatečně rychlou spojkou mezi bohatým úložištěm plným předinstalovaných her a vaším počítačem. 

Jistě, tohle řešení je určitým kompromisem, který v některých případech nemusí fungovat dokonale a oproti rychlým SSD diskům je potřeba počítat s nižší rychlostí načítání herního prostředí, ale na vlastní kůži jsme si potvrdili, že třeba oblíbená adventura Hellblade: Senua’s sacrifice funguje v tomto ohledu skvěle. Doba načítání se protáhla asi o dvacet vteřin, ale herní zážitek byl jinak naprosto totožný. Stejně tak jsme si zajezdili bez problémů v Rocket League nebo zkusili rozehrát poslední epizodu Life Is Strange 2. 

Pokud byste si chtěli vytvořit vlastní domácí knihovnu plnou spousty předinstalovaných her, které nehrajete příliš často, ale rádi byste jim občas dali šanci, "NASka" od Synology vám poslouží skvěle. Stačí se připojit k routeru a hurá do virtuálního světa!

Synology DiskStation DS218+ - tip na hraní rovnou z NASu

Výkonné úložiště se zaměřením na bezpečí, ale i zábavu

DiskStation DS218+ je kompaktním, a hlavně všestranným úložištěm. Samotný systém disponuje dvoujádrovým procesorem Intel Celeron J3355 operujícím na frekvenci 2 - 2,5 GHz a 2 GB systémové paměti DDR3L, kterou lze rozšířit o jeden další modul až na 6 GB. Zařízení je vybaveno dvěma šuplíky, do kterých můžete nainstalovat své 3,5" nebo 2,5" SATA pevné disky nebo i 2,5" SATA SSD. Samozřejmostí je variabilita zapojení disků v poli RAID dle libosti pro požadovaný balanc mezi rychlostí a bezpečností dat.

Synology DiskStation DS218+ - tip na hraní rovnou z NASu

Stanice bez problémů zvládá překódování videa ve vysokém rozlišení a z NASu si tak klidně můžete vytvořit i chytré multimediální centrum dostupné v celé domácnosti, které samo dokáže překódovat 4K H.254/H.265 video a přehraje ho i na počítačích, chytrých telefonech nebo přehrávačích, které by tento formát nepodporovaly. Obsah můžete rovnou streamovat i prostřednictvím technologie přenosu obrazu DLNA do chytrých televizí, které tuto funkcí podporují - a těch je dnes už většina. Vaše soukromá sbírka videí je tak vždy na dosah ruky.

Synology DiskStation DS218+ - tip na hraní rovnou z NASu

Bezpečnost v první řadě

Hlavně ale nabízí sofistikovanou ochranu dat díky hardwarovému šifrování AES-NI, dvoustupňové ověřování přístupu, blokování přístupu škodlivých programů k systémovým souborům a další. Každému uživateli můžete nastavit jeho vlastní kvótu na disku, jednoduše můžete spravovat i sdílení složek a celkově nastavovat přístupy k různým částem úložiště dle libosti. Pokročilý souborový systém Btrfs slibuje maximální integritu dat a flexibilní nástroje pro obnovení souborů či jejich samočinných oprav.

K NASu se můžete snadno připojit odkudkoliv i mimo vaši domácí síť. S funkcí QuickConnect nebudete muset řešit složité nastavování portů či jiné komplikace. Vytvoříte si dostupný vlastní cloud s možností sdílené synchronizace na všech vašich zařízeních, a to v reálném čase. Během okamžiku máte k dispozici všechny své fotky, hudbu či oblíbená videa - jednoduše a bezpečně, i když zrovna nejste u sebe doma.

Synology DiskStation DS218+ - tip na hraní rovnou z NASu

Shrnutí

Síťové úložiště Synology DiskStation DS218+ je v prvé řadě skvělým nástrojem pro uchování, synchronizování a zpřístupnění dat nejen v rámci vaší domácnosti. Spolehlivě synchronizuje data a vytváří váš vlastní cloud přístupný snadno odkudkoliv. Pro hráče může ale jeho hodnota sahat i za hranice ukládání herních záznamů, videí či oblíbených streamů. Možná je tohle využití přesně to, co pro svou herní knihovnu hledáte.

Co všechno tedy získáte?

 • Síťové úložiště pro vaši herní knihovnu
  Ať už bude sloužit k přímým instalacím her nebo uchování souborů, oceníte jeho snadnou dostupnost. O to více ušetříte místa na interním úložišti vašich počítačů.
 • Obří prostor pro veškerý váš obsah
  Skladujte oblíbené fotografie, videa z lan-party nebo třeba celé záznamy her. Kapacity budete mít nadbytek - případně stačí jen přidat další disk.
 • Jedinečný privátní cloud
  Dostupný odkudkoliv, a přitom fyzicky umístěným u vás doma. Nemusíte se dál spoléhat na služby třetích stran. Zabezpečení a snadná dostupnost jsou prioritou.
 • Multimediální centrum
  Hromada zábavy koncentrovaná na jednom místě. Integrované služby Video Station a Audio Station se postarají o správu multimediálního obsahu a vy si tak svůj oblíbený obsah můžete přehrávat na počítačích, telefonech, multimediálních přehrávačích nebo televizorech.
 • Mobilní aplikace zdarma
  Synology myslí na mobilní uživatele a pestrou škálu svých aplikací zpřístupňuje uživatelům na chytrých telefonech. Získáte tak snadný přístup ke svému NASu, možnost jednoduché správy fotografií, zvuku, videa a další vychytávky.

Nespornou výhodou oproti tradičním cloudovým řešením je fakt, že jde pouze o jednorázovou investici, nemusíte platit žádné měsíční poplatky a osazované disky a jejich kapacitu (např. 1 TB až 16 TB) si můžete zvolit dle libosti.

Foto: Grunex

Autor: Filip Němeček - GrunexČtěte dále

Ilustrační foto.

Dětem do pěti let uděláte větší radost hračkou než zážitkem

Menší děti ocení spíše hmotný než zážitkový dar, vyplývá ze studie vědců z Illinoiské univerzity v Chicagu. Větší radost...

Velké finále světového CS:GO turnaje s českým komentářem

Naprosto unikátní možnost se naskýtá českým fanouškům Counter-Striku: Global Offensive. Velké finále světové série BLAST PREMIER...

Ilustrační foto.

Jak si usnadnit vaření a úklid? Obraťte se na chytré pomocníky!

Ani sebelepší a sebechytřejší kuchyňské nádobí prý kvalitu pokrmu neovlivní, zato však může jeho přípravu výrazně usnadnit a...

Druhého Overwatche se jen tak nedočkáme

Druhého Overwatche se jen tak nedočkáme

V roce 2019 trochu překvapivě došlo k odhalení Overwatche 2. Datum vydání ale zůstalo tajemstvím a do teď se na této skutečnosti...

Herní adaptace Harryho Pottera odložena na rok 2020

Herní adaptace Harryho Pottera odložena na rok 2022

Do světa čar a kouzel se vydáme až v roce 2022. Důvod odkladu není známý.

Ilustrační foto.

Sebeláska jako krok k lepšímu životu

Chcete lepší práci, báječného partnera a zažít pocit opravdového štěstí? Jak moc ale máte rádi sami sebe? Sebeláska není totiž...

Ilustrační foto.

Čerstvé domácí bylinky po celý rok

V zimním období zahrada odpočívá a ideální čas nejen na výsev bylin teprve přijde. Pokud vám chybí vůně a chuť čerstvých bylin či...

Epic rozdává Sar Wars Battlefront II zdarma

Epic rozdává Star Wars Battlefront II zdarma

Dlouho jsme se v rámci rozdávání internetového herního obchodu Epic Games Store nedočkali žádné větší hry. Tomu je nyní konec.

Veletrh elektroniky přináší nové herní notebooky, procesory a grafické karty

Veletrh elektroniky přináší nové herní notebooky, procesory a grafické karty

Veletrh spotřební elektroniky CES je velmi zajímavý i z pohledu hráčů. Své nové produkty zde představuje jak Intel, tak AMD a...

Ječné kroupy.

Ječné kroupy zasytí i zahřejí

Naše babičky a prababičky dobře znaly sílu krup, a právě proto byly dříve hojně používány do mnoha pokrmů. Obzvláště v chladném...

Pes je ideální parťák do domu a třeba i do dílny.

Pořizujeme štěně - základní péče, na kterou se připravit

Štěňátka jsou neodolatelná, ale jejich pořízení vyžaduje časovou náročnost a vysokou míru nasazení nejen nás, ale i celé naší...

Tvůrci remaku Mafie pracují na sci-fi hře

Tvůrci remaku Mafie pracují na sci-fi hře

Hangar 13 pracuje na úplně nové hře ze značně rozdílného období, konkrétně z budoucnosti.

Ilustrační foto.

Češi chtějí v létě za mořem ve velkém, v kurzu je hlavně Turecko nebo Řecko

Zájem o nákup zájezdů na léto v předprodejích, tzv. first minute, je podle oslovených cestovních kanceláří (CK) značný.

Riot Games rozšiřují League of Legends, karetní hru Legends of Runeterra a další své hry o nový obsah

Riot Games rozšiřují League of Legends, karetní hru Legends of Runeterra a další své hry o nový obsah

V rámci speciálního živého přenosu, jenž oslavoval začátek nové sezóny v League of Legends, jsme se dočkali hned řady oznámení.

Zdravý životní styl se vyplatí. I finančně.

Klienti pojišťoven během pandemie tloustnou. Na nejvýhodnější smlouvu ale může dosáhnout hubený nekuřák

Nemoci oběhové soustavy, rakovina a onemocnění dýchacích cest jsou stále nejčastější příčiny úmrtí Čechů. Vlivem zvyšující se...

Ilustrační foto.

Kyberútočníci si stále častěji vybírají nemocnice jako terč

Za poslední dva měsíce vzrostl počet kyberútoků na zdravotnictví o 45 procent. Vede střední Evropa, kde byl nárůst o 145 procent.

Ilustrační foto.

Cena Václava Havla má tři finalistky bojující za práva žen

Cena Václava Havla za lidská práva má tři finalistky. Porota složená z nezávislých osobností z lidskoprávní sféry, jíž předsedá...

Ilustrační foto.

Tuleni Casperovi nově přibyly ve výběhu dvě kamarádky

Dvě nové tulení samice, Sally a Aymu, v pátek ve svém výběhu v ústecké zoologické zahradě přivítal tuleň Casper.

Do Call of Duty míří nové mapy

Do Call of Duty míří nové mapy

Call of Duty: Black Ops Cold War se rozroste o nové mapy, herní režimy a další maličkosti. Aktualizace bude zdarma pro vlastníky...

Ilustrační foto.

Barvy roku v harmonii se zdmi vašeho domova

Plánujete oživit stěny svého interiéru a nevíte, do jaké barvy se pustit? Minimalismus a naděje – slova, jež se staly pro Pantone...

další zprávy

Titulní strana Standardní písmo Větší písmo

Tmavé zobrazení
Přepnout na plnou verzi