V Británii uhynul slavný šnek s vzácnou levotočivou ulitou

Šnek Jeremy se v Británii stal ceněnou celebritou.

V Británii uhynul šnek Jeremy s vzácnou levotočivou ulitou. Ve své zemi se stal coby přírodní rarita celebritou, když se vědci odmítli smířit s jeho nedobrovolnou sexuální abstinencí a za pomoci veřejnosti mu hledali partnery. Našli sice dva, ale ti nakonec našli zalíbení jen v sobě navzájem. Jeremyho opatrovník, genetik Angus Davison z Nottinghamské univerzity, ale deníku The Daily Telegraph řekl, že Jeremy se nakonec přece jen spářil. Dokonce zanechal i potomky - podle očekávání s pravotočivou ulitou.

Šnek s rodinkou.Plž měl pohlavní orgány na rozdíl od běžných jedinců s ulitou zavinutou po směru hodinových ručiček umístěné nalevo, což činilo jeho sexuální život problematickým.

Levotočivou ulitu má asi jeden hlemýžď z milionu, soudí vědci. Domnívají se také, že průzkum potomků dvou šneků s touto ulitou jim pomůže odhalit tajemství asymetrie lidského těla, uvedl The Daily Telegraph.

"V červnu se Jeremy konečně spářil, ale neměl žádné potomky. Už jsme se skoro vzdali naděje. Ale nakonec se pár potomků vylíhlo, bohužel se tak stalo zhruba v době, kdy Jeremy zemřel," řekl Davison. Jeremyho schránka bude podle něj uchována v univerzitní přírodovědné sbírce.

Foto: Twitter

Autor: ČTK , BBC

Titulní strana Standardní písmo Větší písmo

Tmavé zobrazení
Přepnout na plnou verzi