Brno láká návštěvníky strojírenského veletrhu do města

Na ilustračním snímku socha markraběte Jošta Lucemburského na Moravském náměstí v Brně.

Brněnská radnice chce návštěvníky mezinárodního strojírenského veletrhu, který začne za týden v pondělí, přilákat do města a ukázat jim, co jihomoravská metropole nabízí. Radnice nachystala projekt BRNO FAIR CITY, do kterého se zapojilo asi 50 partnerů. Návštěvníky tak čeká například pivní degustace v krytu nebo ochutnávky vín. Slevy budou i na dopravu.

"Brno je nepochybně veletržním městem a právě strojírenský veletrh každoročně doslova mění jeho tvář," uvedl primátor Petr Vokřál. BRNO FAIR CITY je podle něj projektem, který má za cíl vzbudit v Brňanech hrdost na tradici strojírenského veletrhu. "Díky projektu mohou návštěvníci, vystavovatelé i Brňané vyzkoušet všechno, co jim živoucí centrum města nabízí," uvedl Vokřál.

Podle výzkumu, který si nechala zpracovat městská firma Veletrhy Brno, 93 procent návštěvníků veletrhu nechce trávit večery v hotelu, ale chtějí se bavit a poznávat město. Velký zájem mají prý o gastronomii a o nabídky z oblasti wellness a relaxace.

Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně.
Speciální nabídku podle radnice připravila dvacítka brněnských restaurací a klubů. Návštěvníci veletrhu mohou využít zvýhodněnou čtyřiadvacetihodinovou kongresovou jízdenku za 45 korun od další městské firmy, kterou je Dopravní podnik města Brna. Návštěvníci a vystavovatelé veletrhu dostanou náramek, který je opravňuje k výhodám projektu. Více informací je na webu www.brnofaircity.cz.

Mezinárodní strojírenský veletrh patří k největším výstavním akcím v zemi. Pravidelně se jej účastní přes 1500 firem. Loni na akci přišlo přes 84 tisíc návštěvníků. Letošní partnerskou zemí veletrhu je Indie.

Foto: ČTK , Šálek Václav,Zehl Igor

Autor: ČTK

Titulní strana Standardní písmo Větší písmo

Tmavé zobrazení
Přepnout na plnou verzi