Festival Colours of Ostrava je téměř vyprodaný

Colours of Ostrava 2016.

Festival Colours of Ostrava, který ve středu začne v ostravských Dolních Vítkovicích, je téměř vyprodaný. Čtyřdenní vstupenky už nejsou. V úterý pořadatelé uvolní do prodeje jen omezený počet jednodenních. Jaká se očekává návštěvnost, ale jasné není, pořadatelé stejně jako loni nezveřejňují čísla. 

"Čtyřdenní vstupenky již k mání nejsou. Nebudou ani na místě. V tuto chvíli rozhodujeme o tom, že v úterý dáme do prodeje omezené množství vstupenek na jednotlivé dny. Kolik jich bude a zda na všechny dny, ještě uvidíme," řekl mluvčí přehlídky Jiří Sedlák.

Areál festivalu, který nabízí vystoupení 80 zahraničních a 52 domácích kapel a hudebníků, je už před dokončením. "Stojí už hlavní scéna a druhá scéna. Staví se třetí a čtvrtá. Postavena už je vstupní brána a řada dalších věcí," řekl v pondělí Sedlák. Dodal, že na stavbě i samotném festivalu se podílí víc než 4 tisíce lidí.

Celý areál festivalu se rozprostírá na ploše okolo 300 tisíc metrů čtverečních. Na jeho ohraničení je použito deset kilometrů plotů. Dva nejvzdálenější body areálu od sebe dělí necelý kilometr.

Festival potrvá do soboty. Colours of Ostrava letos nabídne 21 scén a 350 programových bodů. Vystoupí třeba Imagine Dragons, Norah Jonesová, LP nebo Midnight Oil.

Foto: ČTK , Horsinka Adolf

Autor: ČTK

Titulní strana Standardní písmo Větší písmo

Tmavé zobrazení
Přepnout na plnou verzi