Neměl by už moderátor Jan Kraus jít do… YouTube?

Jan Kraus.

Co to, sakra, s tím Janem Krausem je? Televize ho Čechům představila jako týpka s výrazným nosem v Dívce na koštěti. V televizi měl svůj pořad Přesčas, Taxi, prosím!, Další, prosím atd. A právě televize dala vzniknout i jeho životnímu dílu - Uvolněte se, prosím. A už tehdy se zachoval ke chlebodárci nepěkně, když do světa vykřikoval, jak se v České televizi vlastně vůbec uvolnit nemůže, že je tam cenzura a že není schopen pracovat pro televizi, která dlouhodobě vystupuje jako jeho nepřítel.

Uběhlo pár let a ve středu opět nehezky mluvil na Primě ve své Show Jana Krause. Tentokrát o televizi jako takové. O té kouzelné bedýnce, ve které je svět jako na dlani, doslova řekl: "Vona ta televize už tak dlouho nebude. Vona drží jen na těch starších divácích, takže stačí nějaká epidemie a je po divácích."

Očima Karla DlabačePrimu už jednou dosti poškodil kvůli "kauze Brady". Z televize tehdy - jako její dodavatel - udělal nepřítele národa, který mu zcenzuroval dýchánek se spřízněnými umělci. A člověka proto napadne: proč v té zlořádské, prohnilé a prolhané televizi vlastně vůbec pořád je? Neměl by spíš respektovaný moderátor sebrat své saky paky and his melody boys, pochlapit se a jít se svou show třeba výlučně na YouTube? To je teď přece moderní. Youtubeři letí! Youtubeři jsou prý budoucnost! A na YouTube je svoboda, po které jeho čestné srdce tolik touží. Proč se konečně nezbaví veškerých okovů a nestane se výlučně hvězdou moderních médií s budoucností?

Chraň bůh! Já nekonstatuji, jen se teď ptám: nejsou v tom prostě jenom složenky? Které se na rozdíl ode mě neptají? A nezpůsobil by jeho odchod z televize rodinnou tragédii, kdyby se David (moderátorův syn) dozvěděl, že bude muset propustit bubeníka? Takhle velkou kapelu by výlučně youtubová show totiž nemusela finančně utáhnout. Nechce se mi věřit, že by snad Jan Kraus byl hrdinou, pouze když se mu to hodí. Jako třeba v případě vystřižených sekvencí z dílu, ve kterém vystupoval Hermanův strýc Brady. Nevěřím. Muž, který tak často řičí proti cenzuře, přece nemůže být tak nízkých hodnot, aby se nechal neustále platit někým, kdo je cenzor a navíc provozuje vlastně mrtvé médium.

Mimochodem. Tu smrt televizi předpovídá už tolik let tolik lidí a ono stále nic. Takže YouTube zdar a Krausovi zvlášť!

Autor je editorem zpravodajství TV Barrandov

Autor: - red -

Titulní strana Standardní písmo Větší písmo

Tmavé zobrazení
Přepnout na plnou verzi