Porsche rozšiřuje svou nabídku hybridních vozidel

Výkonný model Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo.

Modelová řada Panamera Sport Turismo bude doplněna výkonnou hybridní verzí s možností vnějšího nabíjení. Nejvýkonnější Sport Turismo dokáže ujet až 49 kilometrů s čistě elektrickým pohonem s nulovými lokálními emisemi.

Strategie podporování spalovacího motoru elektromotorem byla pro model Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo se sériově dodávaným pohonem všech kol převzata ze supersportovního vozu Porsche 918 Spyder. Již od 1400 min-1 poskytují motor V8 se dvěma turbodmychadly (404 kW/550 k) a elektromotor (100 kW/136 k) maximální celkový točivý moment 850 Nm.

Pohled na zadní partie.Spojka v hybridním modulu má elektromechanické ovládání. Z toho vyplývají krátké reakční doby a vysoká míra komfortu. Hnací síla je přenášena na všechna kola prostřednictvím adaptivního systému Porsche Traction Management (PTM) a dvouspojkové převodovky Porsche (PDK) s osmi převodovými stupni a rychlým řazením. Pohon E-Performance umožňuje sprint z nuly na 100 km/h během 3,4 sekundy. Po dalších 8,5 sekundy je dosaženo hranice 200 km/h. Možná je jízda nejvyšší rychlostí 310 km/h.

Proti těmto sportovním výkonům stojí nejvyšší hospodárnost. V kombinovaném režimu EU činí spotřeba paliva 3,0 l/100 km a elektrické energie 17,6 kWh/100 km. Turbo S E-Hybrid Sport Turismo ujede čistě elektricky a s nulovými lokálními emisemi až 49 kilometrů, přičemž v tomto režimu může dosáhnout nejvyšší rychlosti 140 km/h. Lithium-iontové akumulátory s energetickou kapacitou 14,1 kWh lze v závislosti na nabíječce a přívodu elektrického proudu nabít během 2,4 až šesti hodin.

Koncepčně nabízí vrcholný model přednosti nové řady Sport Turismo, které vyplývají z jejího avantgardního designu. V porovnání se sportovním sedanem Panamera vyšší linie střechy usnadňuje vzadu nastupování a vystupování a ponechává cestujícím na zadních sedadlech výrazně více prostoru pro hlavu. Sériově dodávané elektricky ovládané zadní výklopné víko s širokým úhlem otevření a práh zavazadlového prostoru s výškou pouhých 628 milimetrů nad zemí zvětšují využitelnost zavazadlového prostoru.

Pohled do interiéru novinky.Také Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo je vybavena třímístnou zadní lavicí. Protože však mají obě krajní sedadla - v souladu se sportovním a komfortním charakterem této modelové řady - podobu samostatných sedadel, vyplývá z toho vzadu konfigurace 2+1. Novinka nabízí objem zavazadlového prostoru 425 litrů, měřeno až k horní hraně opěradel zadních sedadel, která lze sklopit i samostatně (jsou dělená v poměru 40:20:40). Opěradla se odjišťují elektricky ze zavazadlového prostoru. V tomto případě se objem zavazadlového prostoru zvětší až na 1295 litrů.

Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo lze již objednávat a v Německu stojí od 188 592 eur (zhruba 5 milionů korun) včetně daně z přidané hodnoty.

Foto: porsche

Autor: - red -

Titulní strana Standardní písmo Větší písmo

Tmavé zobrazení
Přepnout na plnou verzi