Renault bude sázet na prodej hybridů a levnějších vozů

Renault plánuje zvýšit prodeje, a tím také ziskovost (ilustrační foto).

Francouzská automobilka Renault představila strategický plán na zvýšení ziskovosti a prodeje do roku 2022. Mimo jiné počítá s rozšířením výroby hybridních a elektrických vozů, se snížením nákladů a se zvýšením prodeje levných modelů v rozvojových zemích.

Cílem plánu je zvýšit roční tržby do roku 2022 na 70 miliard eur (1,8 bilionu Kč) z loňských 51 miliard eur. Pomoci k tomu má zdvojnásobení prodeje mimo tradiční, evropské trhy, zvláště v Číně a Rusku. Celkem chce automobilka zvýšit prodej aut o 40 procent na více než pět milionů.

Renault hodlá také snížit výrobní náklady o jednu miliardu eur a představit osm nových, plně elektrických vozů. Do roku 2022 pak má být polovina modelů automobilky buď elektrických, nebo hybridních. Renault také investuje do vývoje vozů se zvýšeným stupněm autonomního řízení.

Růst prodeje v rozvojových zemích, jako je Brazílie a Indie, má táhnout nabídka levných vozů, například vůz Kwid v Indii za 4000 dolarů (88.400 Kč). Renault chce oživit svou řadu levnějších vozů a jejich prodej zvýšit na dva miliony ročně z loňských více než 750 tisíc.

Renault tvoří alianci s japonskými automobilkami Nissan a Mitsubishi. Minulý měsíc aliance oznámila, že chce do roku 2022 zvýšit prodej na 14 milionů vozů. Z toho prodej japonských automobilek má stoupnout o 37 procent na devět milionů, uvedla agentura Reuters.

Foto: archiv

Autor: ČTK

Titulní strana Standardní písmo Větší písmo

Tmavé zobrazení
Přepnout na plnou verzi