09:56

Dušan Kožíšek postoupil z kvalifikace sprintu klasickou technikou do úvodního závodu na mistrovství světa v klasickém lyžování.

Bronzový medailista ze závodu dvojic na minulém šampionátu v Oberstdorfu zajel dnes v Sapporu devatenáctý čas a další boje o postup v jednotlivých jízdách ho čekají od 11.30. Alena Nývltová obsadila 45. pozici a do třicítky nejlepších neprošla.

Ženám kralovala vedoucí závodnice Světového poháru Finka Virpi Kuitunenová, která o více než dvě sekundy porazila Astrid Jacobsenovou z Norska. Třetí byla další finská běžkyně Mona-Lisa Malvalehtová. Jedna z favoritek Norka Marit Björgenová postoupila čtrnáctým časem a prohrála o jedno místo se Slovenkou Alenou Procházkovou.

Mezi muži byl nečekaně nejrychlejší Američan Andrew Newell, který o 22 setin sekundy porazil Nora Odda Bjorna Hjelmeseta. Třetí byl švédský lyžař Emil Jönsson. Obhájce titulu Vasilij Ročev z Ruska postoupil z kvalifikace devátým časem.