Slavnosti Ostravaru budou mít dva hudebně odlišné dny

Speciální vystoupení bude mít na festivalu Richard Krajčo.

Letošní Slavnosti pivovaru Ostravar, které jsou jedním z největších hudebních festivalů v Ostravě, přicházejí letos s konceptem rozděleným do dvou hudebně odlišných dnů. Pátek 23. června bude patřit rockové párty, jejímiž hlavními hvězdami budou Tři sestry a slovenští Horkýže slíže. Během hudebně rozmanité soboty se na pódiu vystřídají britská kapela Shoshin, Mňága a Žďorp, Čechomor nebo Richard Krajčo se speciálním vystoupením, před nímž pokřtí novou desku Kryštof 25. V loňském roce Slavnosti navštívilo 11 tisíc lidí.

Pro návštěvníky festivalu budou připraveny rovněž soutěže, pivovarské školy se sládky nebo exkurze. Lidé se kromě vyhlášené spilky poprvé budou moci podívat i do provozu stáčírny lahví, která v uplynulých dvou letech prošla modernizací. "Další novinkou exkurzí je, že se na jednotlivých pracovištích návštěvníci budou mít možnost setkat přímo se zaměstnanci, kteří v provoze pracují, a dozvědět se od nich spoustu zajímavých informací," uvedl vedoucí organizačního týmu Jan Vošta.

Na Slavnostech bude mít premiéru nový pivní speciál Letní jedenáctka, k jehož přípravě byl použit americký chmel s citrusovou vůní. "Tento chmel má velmi osvěžující aroma a výborně se hodí do horkých letních dní. Proto jsme ho použili při přípravě letního speciálu ze spilky," uvedl vrchní sládek pivovaru Ostravar Roman Richter.

Dvoudenní vstupné stojí v předprodeji 330 korun, na místě bude stát 400. Jednodenní vstupenky jsou v předprodeji za 190 korun, na místě budou stát 250. V pátek začíná program v 16.00, v sobotu ve 14.30.

Foto: Facebook , ostravar

Autor: ČTK

Titulní strana Standardní písmo Větší písmo

Tmavé zobrazení
Přepnout na plnou verzi