Pálavské vinobraní slaví kulatiny. Zahraje Katarzia a Jana Kirschner

Pálavské vinobraní 2016.

Slovenská zpěvačka Jana Kirschner, Davida Koller s přáteli nebo skupina Katarzia zahrají na jubilejním 70. ročníku Pálavského vinobraní v Mikulově. Akce se uskuteční o druhém zářijovém víkendu, novinkou bude ohňostroj, který organizátoři odpálí v sobotu 9. září z Kozího hrádku. Informovala o tom Lenka Křivánková z Mikulovské rozvojové.

"Další novinkou bude i artová stěna umístěná během soboty na východní terase zámku, kde budou mít možnost návštěvníci ztvárnit, ať už kresbou či koláží, své prožitky z vinobraní. Velkoformátová plátna pak budou vystavena na radnici města," uvedla Křivánková.

Zpěvačka Katarzia.

Vrcholem festivalu bude sobotní program. "Největší popularitě se asi budou těšit vystupující v amfiteátru, najdete mezi nimi jména, jako je Čechomor, No Name či Mig 21. Zahraje také například kapela Jelen, Ben Cristovao či Klára Vytisková," uvedla hlavní produkční vinobraní Irma Konešová. Neděle se ponese již v klidné melodické atmosféře při vystoupení sourozenců Hany a Petra Ulrychových a Věry Martinové.

Zpěvačka Jana Kirschner.

Na vinobraní přijede tradičně král Václav IV. se svou královnou, již tradičně v podání Chantal Poullainové. Nedělní výstup s ní na Svatý kopeček přinese také umělecký a současně spirituální zážitek v podobě oživlé křížové cesty.

"Jubilejní ročník přinese i speciální vydání novin, ve kterém se čtenáři seznámí s historií vinobraní, rozhovory se známými osobnostmi, které vinobraní navštívili, a nebudou chybět ani dobové fotografie," uvedla Křivánková.

Milovníci vín se mohou těšit na prestižní vinařskou soutěž, degustace či ukázky zpracování hroznů. V zámeckém sále bude celý víkend Národní soutěž vín Mikulovské vinařské podoblasti s veřejnou ochutnávkou nejlepších vín. Ochutnávky vína a burčáků s gastronomickými specialitami najdou návštěvníci i ve Vinařském městečku v Kapucínské ulici a na Náměstí.

Kompletní program najdete zde. Pálavské vinobraní patří k největším akcím svého druhu v zemi. Loni do Mikulova přijelo rekordních 56 tisíc lidí.

Foto: ČTK , Tkáčik Tomáš, Houdek Martina, www.palavske-vinobrani.cz

Autor: ČTK

Titulní strana Standardní písmo Větší písmo

Tmavé zobrazení
Přepnout na plnou verzi