Třetí díl animáku Auta odsunul příběh o pirátech na vedlejší kolej

Snímek z filmu Auta 3.

Třetí pokračovaní animovaného snímku Auta odsunulo z prvního místa víkendové návštěvnosti kin pátý díl Pirátů z Karibiku s podtitulem Salazarova pomsta. Slavný závoďák Blesk McQueen při svém premiérovém víkendu přilákal téměř 65 tisíc malých i velkých diváků, kteří v pokladnách kin nechali přibližně devět milionů korun. Na svých stránkách o tom v pondělí informovala Unie filmových distributorů (UFD).

Piráti z Karibiku, kteří po třech týdnech vedení skončili na druhém místě, za měsíc od uvedení snímku v českých kinosálech zaznamenali více než 396 tisíc návštěvníků a tržby 59,28 milionu korun. Na třetím místě skončil americký snímek Mumie s Tomem Cruisem. Za dva týdny na něj přišlo do kin přes 63 tisíc lidí, kteří za vstupenky utratili 9,86 milionu korun.

Trailer k filmu Mumie:

Na čtvrtém místě do žebříčku vstupuje film Pobřežní hlídka. Snímek vycházející z populárního seriálu, v němž před lety David Hasselhoff upoutával svaly a Pamela Andersonová křivkami v jednodílných plavkách, si našel přes 20 tisíc premiérových diváků. Na páté místo z předchozího třetího klesla akční sci-fi Wonder Woman. Neporazitelná bojovnice za tři týdny zaznamenala přes 70 tisíc návštěvníků a tržby 10,48 milionu korun.

Trailer k filmu Auta 3:

Z českých filmů skončila na 10. místě komedie Špunti na vodě, která má po deseti týdnech promítání na kontě téměř 268 tisíc diváků. Na 19. příčce je snímek Zahradnictví: Rodinný přítel režiséra Jana Hřebejka popisující milostné drama v období protektorátu.

Ve čtvrtek do tuzemských kin dorazí americká komedie Holky na tahu a páté pokračování série Transformers, tentokrát s podtitulem Poslední rytíř.

Trailer k filmu Holky na tahu:

Foto: youtube

Autor: ČTK

Titulní strana Standardní písmo Větší písmo

Tmavé zobrazení
Přepnout na plnou verzi