Vítězem soutěže se stala novostavba Loft s terasou na Hřebenkách

Loft s terasou na Hřebenkách.

Absolutním vítězem soutěže Interiér roku se stala novostavba s názvem "Loft s terasou na Hřebenkách" od Ing. arch. Dagmar Štěpánové ze studia Formafatal. Odborná porota pod vedením prof. akad. arch. Jiřího Pelcla, dr. h. c., vybrala ze 127 přihlášených interiérů českých a slovenských architektů a interiérových designérů vítěze jednotlivých kategorií soutěže Interiér roku 2016. 

V osmnáctičlenné mezinárodní odborné porotě zasedala kromě Čechů i jedna Slovenka, Italka a dva Portugalci. Kromě architektů a interiérových designérů zasedli v porotě i osobnosti s výjimečnými výsledky v oblasti vizuální kultury (například filmová režisérka a producentka MgA. Hana Třeštíková, malíř a pedagog MgA. David Saudek, figurativní malíř akad. mal. Ivan Komárek, šéfredaktorka časopisu ELLE Decor Tereza Aratikovič, či šéfredaktorka časopisu Dolcevita Danica Kovářová atd.), aby výsledky byly plastičtější a zohledňovaly i aspekty využití barev či různých kreativních prvků.

Cílem je najít a veřejnosti představit interiéry nahlížené z různých úhlů pohledu a vybrat takové, které dokážou být běžné populaci skutečnou inspirací. V oblasti veřejného interiéru zde je patrná i snaha upozornit na intenzivní snahu věnovat se interiéru také v případě např. informačních center nebo muzeí.

Záštitu nad druhým ročníkem soutěže Interiér roku poskytlo Ministerstvo průmyslu a obchodu. Jako symbol ocenění byly v letošním roce předávány originální obrazy malíře Ivana Komárka, které stříhá bez přípravné kresby volně z ruky ze starých vzorníků tapet. Vloni byly cenou originály malíře Davida Saudka.

Vítězové soutěže Interiér roku 2016
Kategorie Novostavba - LOFT S TERASOU NA HŘEBENKÁCH, PRAHA
- autor: Ing. arch Dagmar Štěpánová, FORMAFATAL

Kategorie Rekonstrukce - REKONSTRUKCE VENKOVSKÉHO OBYDLÍ V JELENSKÉM ÚDOLÍ
- autor: Ing. arch. Olga Frydecká a Šárka Martínková Špačková, STUDIO GENS

Kategorie Veřejný interiér I - FACH - INTERIÉR PŘÍZEMÍ PÁLFFYHO PALÁCE, BRATISLAVA
- autor: Ilja Skoček a Martin Skoček

Kategorie Veřejný interiér II - ARCHEOPARK PAVLOV
- autor: Architektonická kancelář Radko Květ

Cena INTERIÉR ROKU - VELUX, (cena generálního partnera, která zohledňuje zejména využití denního světla v interiéru) - PODKROVNÍ BYT PRO MLADOU ŽENU, PRAHA
- autor: Akad. arch. Jaromír Pizinger a Ing. arch. Naďa Pizinger, MORIX

Cena novinářů - DŘEVOSTAVBA NA KRAJI LUŽNÍCH LESŮ, BRATISLAVA
- autor: Ing. arch. Martin Frank, studio DEKONCEPT

Absolutní vítězem napříč všemi kategoriemi se stal LOFT S TERASOU NA HŘEBENKÁCH V PRAZE.

"Vítězný interiér není jen vkusnou skladbou nábytku. Porota na něm oceňuje zejména fakt, že 44 předmětů a součástí interiéru bylo na zakázku vyrobeno podle autorského návrhu," řekl předseda poroty prof. Jiří Pelcl.

Vítězové soutěže byli vyhlášeni 28. 3. 2017 na mezinárodním kongresu LIVING FORUM, kde mimo jiné se zajímavými přednáškami na téma INTERIÉR PRO ZDRAVÝ ŽIVOT například vystoupili:

  • Slovinec Janez Martinčin, který představil projekt lidských designových hnízd na vrcholech Alp
  • Angličanka Wendy K. Perring mluvila o svém projektu na pomezí architektury a uměni - tzv. Plovoucím vejci
  • Slovenka doc. Veronika Kotradyová z bratislavské fakulty architektury zakončila svoji přednášku o tom, jak voní a chutná dřevo gustatorickou interakci - wood tastingem, kde předvedla přítomným i sýry macerované v esencích různých dřev, což byla v rámci jejího desetiletého výzkumného projektu světová premiéra.

Foto: archiv

Autor: - red -

Titulní strana Standardní písmo Větší písmo

Tmavé zobrazení
Přepnout na plnou verzi