OBRAZEM: Originální interiér pod Radhoštěm

Exteriér lesního hotelu Rekovice s oknem s velkoformátovými skly.

Na úpatí Moravskoslezských Beskyd se nachází malebná obec Trojanovice. Dříve zde byly jen rozlehlé paseky. Pasekáři se ale dlouhou dobu snažili odtrhnout od města Frenštátu. Olomoucký biskup Troyer odměnil jejich těžkou a namáhavou práci a v roce 1748 jmenoval první obecní samosprávu. Tak vznikly Trojanovice, malá obec pod vrchem Radhoštěm, kde se nachází půvabný lesní hotel s mimořádným interiérem.

Živý obraz v interiéru restaurace
Interiér skýtá naprosto ojedinělý obraz se 365 motivy, které vystřídá během jednoho kalendářního roku. Každý den je zde skutečně jiný výhled. Díky velkoformátovým oknům do lesa se tu hosté mohou kochat každý den jiným pohledem do přírody. Tento unikátní obraz mění atmosféru interiéru podle ročních období. Interiér restaurace je otevřený i do vnitřního prostoru a kuchyně. V srdci restaurace na nové peci často voní lokše a v krbu praská dřevo. Dominantou prostoru je masivní betonový výčep.

Půdorys.Přespání v lůně přírody
V podkroví bylo zrekonstruováno šest pokojů pro hosty. Aby byl zachovám celkový ráz stavby, designérka použila k dekorování hlavně přírodní materiály - dřevo a látky z kvalitních přírodních materiálů. Světlé pokoje jsou v odstínech bílé, která symbolizuje čistotu, klid a naději. Myšlenka "lesního hotelu" byla na pokojích dotažena až do posledního detailu, jsou tu opracované smrkové špalky, kapradi nebo dřevěných dělících stěn.

Výhled do korun stromů
Jeden z pokojů je mezonetový a přímo z postele se vám ráno naskytne úchvatný pohled do korun okolních stromů. Prosklenou stěnou architekt propojil interiér s okolní přírodou a nabídl hostům skutečně nevšední probuzení uprostřed beskydské přírody. Vybavení všech pokojů je minimalistické, koupelny mají moderní sanitární zařízení a osvětlení je řešeno individuálně podle členitosti jednotlivých interiérů.

Beskydské vzpomínky
Návrat k tradicím se v posledních letech stal fenoménem. I přes veškerou snahu však nejsou všechny rekonstrukce horských hotelů a chalup úspěšné. V Trojanovicích se podařilo umístit soudobý design do typicky horského interiéru a vytvořit místo, kde se lidé cítí dobře. Cyklisté se rádi zastaví u venkovní terasy a vychutnají si klasickou valašskou kyselicu nebo se jen tak osvěží studeným Radegastem. Náročnější klienti si posedí u krbu uvnitř restaurace a skuteční fajnšmekři si rezervují jeden z pokojů v prvním patře zrekonstruované budovy.

  • Kategorie: Veřejný interiér I
  • Autor: Ing. arch. Romana Mališ Bílková
  • Studio: RMBA
SOUTĚŽ INTERIÉR ROKU
V rámci soutěže Interiér roku, kterou pořádá Institut bytového designu, jsou každoročně oceněny výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými a slovenskými architekty, a to v sedmi kategoriích. Hlavním mediálním partnerem soutěže je Týden.cz.

S nejzajímavějšími soutěžícími budeme postupně čtenáře seznamovat na našich stránkách. Více informací o soutěži zde.

Vyhlášení výsledků proběhlo 28. 3. 2017 na mezinárodním kongresu o bydlení, designu a architektuře Living Forum v pražském Centru současného umění DOX.

Text: Kateřina Kutnohorská

Foto: archiv , Institut bytového designu

Autor: - red -

Titulní strana Standardní písmo Větší písmo

Tmavé zobrazení
Přepnout na plnou verzi