OBRAZEM: Když se sny o bydlení mění na skutečnost

Kuchyně navržená na míru působí díky použitým barvám a materiálům jednoduše a dokonale splývá s obývací částí bytu.

V určitých životních etapách se rádi vracíme ke kořenům a na ta místa, která jsme dlouhou dobu neviděli. Toužíme je vidět moderníma očima, a tak vznikají nové interiéry, kterým rekonstrukce neubrala na jejich kráse a eleganci, ale naopak vyzdvihla moderní design a funkčnost.

Po shlédnutí prací interiérové designérky Andrei Hylmarové oslovila klientka její studio s požadavkem, aby navrhla interiér bytu 2+kk v pražských Nuslích. Byt již nevyhovoval potřebám majitelky a také nebyl dlouho obýván. Po návrzích interiéru následovala rozsáhlá rekonstrukce, která se dotkla prakticky celého bytu s výjimkou oken.

Interiér plný barev
Původní myšlenkou paní domu byl byt plný barev. Při návrzích designérka představila koncept, který vycházel z neutrálního základu, jež doplnila o výrazné barevné akcenty odstínů žluté a tyrkysové barvy. I když nebylo použito tolik barev kolik si majitelka přála, vyznívá interiér velmi optimisticky a nadčasově. Bílé dveře a stěny jsou skoro neviditelné a vystupují z nich použité kusy nábytku a jednoduché doplňky.

Půdorys bytu.

Walking Closet v Nuslích
Co je vlastně Walking Closet, který všichni známe hlavně z amerických filmů a všech dílů ikonického seriálu Sex ve něstě? Je to velký šatník nebo otevřená šatní skříň, která ukrývá vše co je nám blízké a rádi nosíme. Umístit Walking Closet do malého bytu byl pro designéru skutečný oříšek. Díky změně dispozice bytu se to však povedlo a investore se splnil velký sen.

Dobré dispoziční řešení je základ
Rozmístění v malometrážním bytě bývá mnohdy velmi náročné. Kromě otevřeného šatníku hledala designéra vhodný prostor pro oddělenou ložnici, koupelnu s vanou a hlavně obývací prostor s malým kuchyňským koutem na občasné vaření. Do kuchyně zakomponovala z prostorových důvodů i skrytou pračku. Při rekonstrukci se měnily dveře, podlahy, obklady a dlažba, nové elektro rozvody i topení. Nábytek a kuchyňská linka byly navrženy a zhotoveny na míru. Interiér oživily decentní doplňky a reprodukce Kasimira Maleviche.

  • Kategorie: Soukromý interiér rekonstrukce
  • Autor: Andrea Hylmarová
  • Studio: Andrea Hylmarová Interiors

SOUTĚŽ INTERIÉR ROKU
V rámci soutěže Interiér roku, kterou pořádá Institut bytového designu, jsou každoročně oceněny výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými a slovenskými architekty, a to v sedmi kategoriích. Hlavním mediálním partnerem soutěže je Týden.cz.

S nejzajímavějšími soutěžícími budeme postupně čtenáře seznamovat na našich stránkách. Více informací o soutěži zde.

Vyhlášení výsledků proběhlo 28. 3. 2017 na mezinárodním kongresu o bydlení, designu a architektuře Living Forum v pražském Centru současného umění DOX

Text: Kateřina Kutnohorská

Foto: archiv , Institut bytového designu

Autor: - red -

Titulní strana Standardní písmo Větší písmo

Tmavé zobrazení
Přepnout na plnou verzi