Nový VW Polo povyrostl a chce působit dospělejším dojmem

Nové Polo oproti předchůdci ve všech směrech povyrostlo.

Volkswagen představil ve světové premiéře zcela nový model Polo. Šestá generace vozu má díky novému exteriéru působit sportovnějším a dospělejším dojmem. Nové Polo zároveň ve všech směrech oproti svému předchůdci povyrostlo. Díky tomu nabízí více prostoru pro řidiče a cestující. Výrazně se zvětšil také objem zavazadlového prostoru, z 280 na 351 litrů.

Pohled na zadní partie novinky.Novinka disponuje velký počtem asistenčních a komfortních systémů, které byly dosud vyhrazeny jen vozům ve třídě Golfu a Passatu. Rozmanitost nabídky ilustrují nejen tři klasické výbavové linie, ale i speciální verze Polo Beats (mj. s audiosystémem o výkonu 300 W) a sportovní vrcholný model Polo GTI s výkonem 147 kW (200 k). Již vstupní verze Polo "Trendline" má sériově světlomety LED pro denní svícení, omezovač rychlosti a systém pro detekci překážek před vozem s funkcí nouzového brzdění a rozpoznáváním chodců. Vstupní cena modelu Polo Trendline činí v Německu 12 975 eur (zhruba 344 tisíc korun).

Na přání je k dispozici opět adaptivní tempomat, který lze aktivovat až do rychlosti 210 km/h. Novinkami pro Polo jsou asistent pro sledování slepého úhlu s "asistentem pro vyjetí z parkovacího místa", parkovací asistent s funkcí částečně automatizovaného vyjetí z parkovacího místa a "funkce brzdění při manévrování", která automaticky ochrání vozidlo před drobným poškozením při parkování.

Novinka nabídne širokou možnost barevné individualizace.Kromě toho slaví v modelu Polo premiéru nová generace digitálního panelu přístrojů, s intuitivním ovládáním jsou v tomto segmentu novinkou. Polo dostalo zároveň do vínku nejnovější generaci informačních a zábavních systémů s displeji o úhlopříčce 6,5 až 8,0 palce, opatřené skleněným povrchem. Ušlechtilý styl jako u nejkvalitnějších chytrých telefonů dotváří technický charakter interiéru.

Uvedení na trh ve většině evropských zemí je plánováno již na rok 2017. Nabídka motorů Euro 6 se bude postupně rozšiřovat. Výkony motorů v době zahájení prodeje nového modelu Polo sahají od 48 kW (65 k) do 110 kW (150 k). Poprvé je k dispozici Polo s pohonem na zemní plyn - nově vyvinutý motor 1.0 TGI dosahuje výkonu 66 kW (90 k). Kromě toho jsou na výběr čtyři zážehové a dva vznětové motory, které jsou ve všech případech vybaveny systémem start-stop a režimem rekuperace kinetické energie. Od výkonu 70 kW lze všechny motory kombinovat s dvouspojkovou převodovkou DSG.

Foto: volkswagen

Autor: - red -

Titulní strana Standardní písmo Větší písmo

Tmavé zobrazení
Přepnout na plnou verzi