Polestar: již sto tisíc vozů značky Volvo se dočkalo vylepšení

Polestar, výkonnostní značka automobilky Volvo Cars, překročila hranici sta tisíc výkonových optimalizací vozů Volvo.

Polestar, výkonnostní značka automobilky Volvo Cars, překročila hranici sta tisíc výkonových optimalizací vozů Volvo, které byly od představení programu provedeny po celém světě. Uvedeného milníku se podařilo docílit po dosud nejprudším zvýšení prodeje, k němuž došlo v prvních pěti měsících roku 2017, kdy se prodalo přes 12 tisíc optimalizací. Ve srovnání s loňským rokem se jedná o nárůst o více než 30 procent. 

Klíčovým faktorem tohoto nárůstu je vysoká poptávka po poslední generaci optimalizace Polestar pro pohonné agregáty Drive-E automobilky Volvo Cars, přičemž bude od července letošního roku k dispozici optimalizace také pro nové Volvo XC60.

Nejpopulárnějším modelem je z hlediska optimalizace výkonu Volvo XC60, které je těsně následováno modely XC90 a V60. Pokud jde o objem prodeje, třemi nejúspěšnějšími trhy jsou Čína, Švédsko a Spojené státy americké.

Poslední generace výkonové optimalizace Polestar má u vozů Volvo s novými pohonnými jednotkami vliv na pět klíčových oblastí, kterými jsou výkon / točivý moment motoru, odezva škrticí klapky, rychlost řazení převodových stupňů, přidržení zařazené rychlosti v zatáčce a citlivost na zavírání škrticí klapky. Smyslem provedených změn je na základě zkušeností stáje Cyan Racing, která absolvovala tisíce kol na závodních okruzích celého světa a je partnerem značky Polestar v oblasti motorsportu, zajistit vozům Volvo ještě lepší výkonové vlastnosti a jejich řidičům intenzivnější jízdní zážitek.

Právě pro tyto vozy byla nyní v České republice upravena cena softwarové optimalizace Polestar na 24 993 Kč vč. DPH. Konkrétně se změna týká vozů od modelového roku 2015 disponujících novou generací čtyřválcových pohonných jednotek Drive-E ve spojení s osmistupňovou automatickou, respektive šestistupňovou manuální převodovkou.

Žádná z úprav provedených v rámci originální SW optimalizace výkonu Polestar neznamená změny z hlediska deklarovaných emisí, spotřeby paliva, servisních intervalů a záručních podmínek automobilky Volvo. Úprava je samozřejmě homologovaná a zapisuje se do ORV (technického průkazu) vozidla. Vozy s optimalizací Polestar se tak stávají žádanějšími i jako ojeté.

Foto: volvo cars

Autor: - red -

Titulní strana Standardní písmo Větší písmo

Tmavé zobrazení
Přepnout na plnou verzi